Te Mata Estate

Te Mata Estate produkuje jedne z najlepszych win w Nowej Zelandii. Na prestiżowych targach wina Vinexpo 2003, Coleraine, rocznik 2000 z Te Mata znalazło się w pierwszej dziesiątce win świata, co oznacza, że zaliczono je do tej samej ligi, co Chateau Lafite Rothschild i legendarne kalifornijskie Opus One. Robert Parker wystawił mu ocenę 91+, zaś pozostali jurorzy przyznali po 98 punktów. W Te Mata Estate w Hawkes Bay wina produkuje się od ponad 100 lat, co oznacza, że jest to najstarsza wciąż funkcjonująca winnica win w Nowej Zelandii. Hawkes Bay położone jest na takiej samej szerokości geograficznej co Madryt, ale ma nieco cieplejszy i suchszy klimat. Właścicielem i zarządcą wytwórni jest John Buck z rodziną. John Buck to jedno ze znakomitszych nazwisk w nowozelandzkim winiarstwie - to wizjoner, który mimo wielkiego sceptycyzmu innych udowodnił, że Nowa Zelandia może wyprodukować doskonałe czerwone wina dorównujące najlepszym Bordeaux.


Cabernet Sauvignon/Merlot, Coleraine, 2018, Hawke’s Bay, Te Mata Estate

Coleraine jest prawdopodobnie najlepszym czerwonym winem w historii Nowej Zelandii. Prawdę mówiąc, jest tak dobre, że dorównuje wielu znanym Chateaux z Bordeaux. W rankingach międzynarod..

348,00zł

Cabernets/Merlot, Awatea, 2018, Hawkes Bay, Te Mata Estate

Wino Awatea wzięło swoją nazwę od historycznego statku „SS Awatea”, (co w języku maouri znaczy „Oko Świtu”), który pod koniec lat 30 płynął trasą Aucklnad-Sydney-Welling..

124,00zł

Chardonnay, Elston, 2021, Hawkes Bay, Te Mata Estate

Elston Chardonnay można porównać do świeżo zerwanej z drzewa brzoskwini. Posiada cudownie złoty kolor z jasnozielonymi refleksami. Wspaniałe aromaty dojrzałych owoców pestkowych, nektary..

139,00zł

Chardonnay, Estate Vineyards, 2022, Hawke's Bay, Te Mata Estate

Estate Vineyards Chardonnay jest pełne moreli i cytrusów, a dzięki fermentacji w beczkach dodatkowo wyróżnia się szlachetnymi aromatami wanilii. To Chardonnay o aromacie białych polnych..

82,00zł

Gamay Noir, Estate Vineyards, 2021/2022, Hawke's Bay, Te Mata Estate

Te Mata Estate jako pierwszy producent w Nowej Zelandii wprowadził do oferty wina oparte wyłącznie na szczepie Gamay Noir à Jus Blanc - czyli szczepu bazowego najlepszych win regionu ..

82,00zł

Nowość ! Cabernets/Merlot, Estate Vineyards, 2021, Hawke’s Bay, Te Mata Estate

Wino o ciemno-purpurowej barwie z jasnofioletowymi refleksami. Wyprodukowane z mieszanki gron Merlot 49%, Cabernet Sauvignon 43% oraz Cabernet Franc 8%. Posiada piękny, złożony aromat śliwek oraz jeży..

82,00zł

Pinot Noir, Estate Vineyards, 2021, Hawke’s Bay, Te Mata Estate

Wino o rubinowej barwie z fioletowymi refleksami. Jest aromatyczne z wyczuwalnymi dojrzałymi owocami jagodowymi oraz wyraźną nutą trufli, dymu i kakao. Gęste i soczyste. W smaku wyczuwalna delikatna n..

99,00zł

Sauvignon Blanc, Cape Crest, 2021, Hawke's Bay, Te Mata Estate

Cudownie świeże, owocowe, złożone i eleganckie – to cecha charakterystyczna Cape Crest. Wino posiada aromaty agrestu, kopru włoskiego, grejpfruta i czerwonej porzeczki. Nuty kokosowe, pocho..

108,00zł

Sauvignon Blanc, Estate Vineyards, 2022, Hawke's Bay, Te Mata Estate

Wyśmienite białe wino, skoncentrowane i długie. Pełne aromatów owoców tropikalnych, takich jak gujawa, ananas, dojrzały grejpfrut, limonka i marakuja. Na podniebieniu wyczuwalne wyraźne ..

82,00zł

Syrah, Bullnose, 2018, Hawke's Bay, Te Mata Estate

Syrah Bullnose jest wspaniałą ikoną 120-letniej tradycji winiarstwa Te Mata Estate. To wino o wyjątkowo purpurowej barwie. Uwodzi bogatym aromatem cynamonu, lawendy, bardzo dojrzałych malin..

199,00zł

Syrah, Estate Vineyards, 2020, Hawke's Bay, Te Mata Estate

Tak jak w Dolinie Rodanu we Francji, w winnicy Te Mata w trakcie produkcji do Syrah dodano odrobinę winogron białej odmiany Viognier. Ten celowy zabieg ma za zadanie podkreślić aromat nutami kwia..

79,00zł

Wyświetlono: 1 do 11 z 11 (1 stron)