• Thibaut Delmotte, Malbec, 2019, Salta, Colome Estate

Thibaut Delmotte, Malbec, 2019, Salta, Colome Estate

Od 2005 roku winiarzem w winnicy Colome jest pochodzący z Francji Thibaut Delmotte. Przed przyjazdem do Colomé przez pięć lat pracował w Bordeaux i Burgundii, gdzie zdobył swoje wielkie doświadczenie w odniesieniu do ziemi, nauczył się ją rozumieć i wyrażać. Specjalizował się w najszlachetniejszej odmianie; Pinot Noir.

We współpracy z winnicą Colomé udało mu się zrealizować jego wielkie marzenie - autorskie wino, które uosabia wszystko to, co ma do zaoferowanie ekstremalna kraina Colchaqui Valley w Salta. Elegancja, złożoność, czystość i głębokie skoncentrowane smaki, niewyobrażalne nigdzie indziej na ziemi.

Wino posiada głęboki i intensywny kolor, nos pełen czarnych owoców (wiśnie i jeżyny), biały pieprz, dobrze wkomponowane nuty tostowe oraz fiołki. W ustach jest pięknie zrównoważone, o dużej objętości i doskonałej świeżości. Ładnie zaokrąglone i dojrzałe taniny. Ze względu na świeżość i taniczną strukturę, a także dzięki dojrzałości i finezji, można cieszyć się tym winem już teraz lub przechowywać je w piwnicy przez najbliższe 10 lat. 

Dojrzewało przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu oraz 6 miesięcy w butelkach.

  • 218,00zł

Ilość

Opinie (0)
Rodzaj Czerwone
Region Salta, Argentyna
Winnica Colome Estate
Szczep Malbec
Rocznik 2019
Wytrawność Wytrawne
Przedział cenowy 100 + zł
Zamknięcie Korek
Zawartość alkoholu 14.5%
Pojemność 750 ml
Dostawa

do 11 butelek : 24.50 zł brutto

12 butelek i więcej lub powyżej 500zł : GRATIS

Ubezpieczona przesyłka kurierska

Wysyłka w 24h