Kumeu River

Kumeu River jest jedną z najsławniejszych nowozelandzkich winnic. Właścicielem i prowadzącym winnicę od 1944 jest rodzina Brajkovich. Od 1982 produkcją zajmuje się Michael, który nota bene jest pierwszym Nowozelandczykiem, który zdobył tytuł Master of Wine. Chardonnay z Kumeu co roku zestawiane jest jako jedyne z Nowego Świata z eleganckimi Montrachet na liście najlepszych chardonnay na świecie wg. Jancis Robinson. Chardonnay z Kumeu praktycznie co roku również znajduje się na liście 100 najlepszych win Wine Spectator.


Chardonnay, Maté's Vineyard, Kumeu, 2016, Kumeu River

Wino o cudownym aromacie brzoskwinii z mineralnymi nutami. Na podniebieniu jest bardzo skoncentrowne i wyraźnie bogatsze niż pozostałe wina z tego rocznika. Zachowuje idealną równowagę oraz świ..

209,00zł

Hunting Hill, Chardonnay, 2017, Kumeu, Kumeu River

Winnica Hunting Hill została założona w 1982 roku, a jej owoce miały znaczący wpływ na jakość Chardonnay Kumeu River. Zawsze przynosiła wspaniałe zbiory, które obfitowały w owoce o doskonalej d..

139,00zł

Hunting Hill, Pinot Noir, 2017, Kumeu, Kumeu River

Rocznik 2017 był doskonały dla gron Pinot Noir pod względem pogody, a owoce były zbierane w idealnych warunkach. Wino posiada wspaniały, czysty aromat dojrzałych wiśni. Na podniebieniu jest miękkie, a..

121,00zł

Pinot Noir, Village, 2018, Kumeu, Kumeu River

Wino o bardzo jasnym, burgundowym kolorze oraz aromacie czerwonych owoców. Na podniebieniu jest przyjemnie owocowe z nutą kredowych tanin, które zapewniają wytrawny i orzeźwiający smak w..

59,00zł

Wyświetlono: 1 do 4 z 4 (1 stron)