Besserat de Bellefon

Dom szampański Besserat de Bellefon założony został w 1843 roku w Ay przez Edoarda Besserat. To on dzięki rzemieślniczej precyzji i umiejętności tworzenia niezwykłych win zaczął dystrybuować swoje szampany do najlepszych hoteli, restauracji i kupców. Rodzina Besserat kontynuuje dzieło założyciela. Od lat 30 XX wieku seria Cuvée des Moines ceniona jest przez świat gastronomii jako szampan idealny do serwowania z posiłkami. Każdy z rodzajów Besserat de Bellefon ma swój styl i odróżnia się od pozostałych, ale cechami wspólnymi wszystkich szampanów z tego domu są delikatniejsze i mniejsze o 30% niż w komercyjnych szampanach bąbelki oraz wyjątkowa kremowa struktura. Szampany Besserat deBellefon maja status kultowych we Francji, a podawane są w najlepszych restauracjach na świecie takich jak Alain Ducasse w Paryżu i Nowym Jorku oraz wielu innych.


Cuvee des Moines, Blanc de Blancs, Besserat de Bellefon

Szampan wyprodukowany wyłącznie z gron Chardonnay zebranych w winnicach o statusie Grand Cru. Pachnie suszonymi morelami i kwiatami jaśminu.

195,00zł

Cuvee des Moines, Vintage 2002, Besserat de Bellefon

Bardzo intensywne aromaty dojrzałych gruszek, pigw i galaretki owocowej. Po chwili aromaty przywołują na myśl tosty, potem przyprawy takie jak imbir, cynamon czy anyż. Vintage 2002 jest mocno zbudowan..

199,00zł

Wyświetlono: 1 do 2 z 2 (1 stron)