Casa Castillo

Casa Castillo to nagradzana rodzinna winnica na północ od Murcii, w południowej Hiszpanii. Tak jak w większości winnic w regionie Jumilla, nasadzenia robione są głównie z gron Monastrell (znanym jako Mourverdre we Francji). Region Jumilla, choć najlepiej znany z produkcji win masowych, obecnie produkuje coraz więcej wysoko gatunkowych win w bardzo atrakcyjnych cenach. Casa Castillo jest prekursorem tej metamorfozy.


Garnacha, El Molar, 2011/2013, Casa Castillo

Garnacha jest czasem pogardzana będąc najszerzej uprawianym czerwonym szczepem w Hiszpanii. Wina z Prioratu pokazują, że może być równocześnie bardzo nobliwym gronem. To wino jest mniej mineralne niż ..

63,00zł

Monastrell / Grenache / Syrah, Las Gravas, 2011, Casa Castillo

Grona są pozyskiwane z dojrzałych krzewów winorośli, uprawianych na żwirowych glebach na pochyłym terenie, jest to wspaniale czarujące i złożone wino z nutami owoców leśnych, wiśni czy d..

126,00zł

Monastrell, 2014, Jumilla, Casa Castillo

Winnica, z której pochodzą grona do produkcji tego wina ma 25 lat. Stare krzewy winne przyczyniają się nadaniu winu jego mięsistej soczystości, a leżakowanie we francuskim i kalifornijskim dębie, doda..

49,00zł

Monastrell, Pie Franco, 2010, Casa Castillo

To flagowe wino winnicy. Wytwarzane z 70-letnich, nie szczepionych winorośli Monastrell. Jest to wino bogate i okazałe. Leżakowane we francuskim dębie przez 18 miesięcy i wyprodukowane w bardzo małych..

153,00zł

Syrah, Valtosca, 2010, Casa Castillo

Grona Syrah uprawiane są na piaszczystych glebach pomiędzy górami i doliną. Jest to wino pełne, z okazałymi owocowymi i pieprzowo pikantnymi nutami.

79,00zł

Wyświetlono: 1 do 5 z 5 (1 stron)