Pinhal da Torre

Rodzina Saturnino Cunha uważa, że terroir Alqueve w portugalskim regionie Tejo to wyjątkowe miejsce, głównie ze względu na aluwialne gleby i wysokie różnice temperatur, stwarzające idealne warunki do wytwarzania wyróżniających się trunków. I tak jest w rzeczywistości. Choć gleba i klimat to niezbędne elementy w procesie wytwarzania wina, Pinhal da Torre i inni producenci mają sporą przewagę nad konkurencją również w innym względzie – Portugalia to kraj posiadający największą liczbę różnych odmian winorośli, zupełnie nie znanych gdzie indziej w świecie winiarskim. Czy ktoś kiedykolwiek słyszał o gronach takich jak Fernao Pires czy Periquita poza granicami tego kraju? W Pinhal da Torre grona zbierane są i sortowane ręcznie, a prawie połowa produkcji jest ugniatana nogami w tradycyjnych lagares. Choć Paulo Cunhal i jego zespół robią wspaniałą robotę wytwarzając mieszanki rodzimych gron z międzynarodowymi odmianami, takimi jak Syrah czy Cabernet Sauvignon, to moje ulubione wino z Pinhal da Torre jest wytwarzane z pojedynczego grona Touriga Nacional. Kwintesencja portugalskiego, wspaniałego wina.


2 Worlds, 2008, Pinhal da Torre

Wino o pełnej strukturze, łączące w sobie to, co najlepsze ze Starego i Nowego Świata. Wytwarzane z mieszanki lokalnych gron Touriga Nacional i francuskich gron Cabernet Sauvignon. Ten specjalny trune..

79,00zł

Tradicional white, 2014, Tejo, Pinhal da Torre

Wino o aromacie melona, brzoskwini, mandarynki i zielonych jabłek. Na podniebieniu wyczuwalne dodatkowo nuty grejpfruta oraz długo utrzymujące się aromaty kwiatowe. Delikatnie mineralne z długim finis..

39,00zł

Vinha do Alqueve, Touriga Nacional, 2013, Pinhal da Torre

Ciekawa kompozycja Touriga Nacional i czterech innych gron ręcznie zbieranych oraz ugniatanych stopami w tradycyjnych lagares. Średniej ciężkości wino, które przed zabutelkowaniem dojrzewało 9 miesięc..

36,00zł

Wyświetlono: 1 do 3 z 3 (1 stron)