Agricola Azienda Rivetto

Rodzina Rivetto produkuje wino w Piemoncie od ponad 100 lat. Ich butikowa winnica znajduje się niedaleko małego miasta Alba obok malowniczej wioski Barolo, gdzie wytwarzane są klasyczne wina Piemontu – Barolo, Barbaresco, Barbera i Dolcetto. Z winnicy roztaczają się przepiękne widoki na zamek w Serralunga i aż po widoczne ponad wzgórzami Piemontu Alpy. Jeżeli będziesz miał okazję być w okolicy, to polecam spędzić noc w wygodnie wyposażonych apartamentach winnicy. Dowiesz się wtedy, że młody i przystojny Enrico Rivetto mówi dobrze nie tylko po angielsku, ale także po polsku. A dlaczego, to już sam opowie przy szklaneczce Barolo.


Barbaresco, Ce Vanin, 2013, Agricola Azienda Rivetto

Wino średniej struktury, wytwarzane podobnie jak Barolo z gron Nebbiolo. Leżakowane dwa lata w słowońskim dębie. Ma dobrze zintegrowane taniny i przyjemne, długie zakończenie...

114,00zł

Barbera D’Alba, Zio Nando, 2013, Agricola Azienda Rivetto

Ta Barbera pachnie dojrzałymi czereśniami, wiśniami i czekoladą. Przyjazna jedzeniu, w ustach pełna jest dojrzałych czereśni i jagód, wyczuwalne są również niuanse białego pieprzu i anyżu. Pełne wino ..

104,00zł

Langhe Nebbiolo, DOC, 2013, Agricola Azienda Rivetto

Wino o średniej strukturze z taninowym szczypnięciem. Dobrze je pić do jedzenia – najlepiej do czegoś z bogatym śmietanowym sosem, np. Spaghetti Carbonara.

75,00zł

Moscato D'Asti, DOCG, 2014/2015, Wiktoria, Agricola Azienda Rivetto

To półsłodkie, lekko musujące wino jest dobrym wyborem do pikantnego jedzenia i dla tych, którzy docenią to, że zawartość alkoholu to jedynie 5 procent...

54,00zł

Wyświetlono: 1 do 4 z 4 (1 stron)