Agricola Azienda Rivetto

Rodzina Rivetto produkuje wino w Piemoncie od ponad 100 lat. Ich butikowa winnica znajduje się niedaleko małego miasta Alba obok malowniczej wioski Barolo, gdzie wytwarzane są klasyczne wina Piemontu – Barolo, Barbaresco, Barbera i Dolcetto. Z winnicy roztaczają się przepiękne widoki na zamek w Serralunga i aż po widoczne ponad wzgórzami Piemontu Alpy. Jeżeli będziesz miał okazję być w okolicy, to polecam spędzić noc w wygodnie wyposażonych apartamentach winnicy. Dowiesz się wtedy, że młody i przystojny Enrico Rivetto mówi dobrze nie tylko po angielsku, ale także po polsku. A dlaczego, to już sam opowie przy szklaneczce Barolo.

Barbaresco, Ce Vanin, 2013, Agricola Azienda Rivetto

Wino średniej struktury, wytwarzane podobnie jak Barolo z gron Nebbiolo. Leżakowane dwa lata w słowońskim dębie. Ma dobrze zintegrowane taniny i przyjemne, długie zakończenie...

114,00zł

Barbera D’Alba, Zio Nando, 2013, Agricola Azienda Rivetto

Ta Barbera pachnie dojrzałymi czereśniami, wiśniami i czekoladą. Przyjazna jedzeniu, w ustach pełna jest dojrzałych czereśni i jagód, wyczuwalne są również niuanse białego pieprzu i anyżu. Pełne wino ..

104,00zł

Barolo, Leon Riserva, 2008/2009, DOCG, Agricola Azienda Rivetto

To Barolo spędziło 5 lat w beczce i dzięki temu idealnie nadaje się do włożenia do piwniczki. W ciągu 15-20 lat zyskuje idealną strukturę nie tracąc charakterystycznych aromatów. Winogrona odmiany Neb..

269,00zł

Barolo, Serralunga, DOCG, 2012, Agricola Azienda Rivetto

Po drugiej stronie doliny od winnic Rivetto, wysoko nad otaczającą go wioską wznosi się zamek Serralunga, dookoła którego uprawiane są grona tego eleganckiego Barolo. Jest to wspaniały widok, a..

159,00zł

Dolcetto D’Alba, DOC, Ercolino, 2013/2015, Agricola Azienda Rivetto

Dolcetto to typowy piemoncki szczep, który daje piękne w kolorze, bardzo owocowe, przyjemne i łatwe w odbiorze wina. To wytwarzane jest z winogron pochodzących z 50 letnich krzewów zasadzonych przez d..

49,00zł

Langhe Nebbiolo, DOC, 2013, Agricola Azienda Rivetto

Wino o średniej strukturze z taninowym szczypnięciem. Dobrze je pić do jedzenia – najlepiej do czegoś z bogatym śmietanowym sosem, np. Spaghetti Carbonara.

75,00zł

Moscato D'Asti, DOCG, 2014/2015, Wiktoria, Agricola Azienda Rivetto

To półsłodkie, lekko musujące wino jest dobrym wyborem do pikantnego jedzenia i dla tych, którzy docenią to, że zawartość alkoholu to jedynie 5 procent.

54,00zł

Wyświetlono: 1 do 7 z 7 (1 stron)