• Zestaw mieszany 6 x  Malbec Second Innings & 6 x Verdelho Potts Catch, Bleasdale, Australia + DARMOWA DOSTAWA

Zestaw mieszany 6 x Malbec Second Innings & 6 x Verdelho Potts Catch, Bleasdale, Australia + DARMOWA DOSTAWA

Zestaw zawiera następujące wina :

6 x Malbec, Second Innings, 2019, Langhorne Creek, Bleasdale

Frank Potts, założyciel winnicy Bleasdale, przekazał większość swojej działalności swojemu szóstemu synowi Frankowi Potts’owi II, który odegrał dużą rolę w historii Bleasdale, będąc odpowiedzialnym za budowę słynnej ręcznej prasy do wina. Etykieta Second Innings Malbec przedstawia właśnie Franka Potts’a II, biorącego udział w rodzinnej grze krykieta, w posiadłości Bleasdale.

Szczep Malbec jest rzadko brany pod uwagę jako odmiana wina, ale w Bleasdale oraz w Langhorne Creek ma „bardzo silne oparcie i radzi sobie doskonale”. To wino ukazuje żywe posmaki śliwek, czerwonych owoców jagodowych i pikantnych przypraw. Na zakończeniu jest miękkie i okrągłe, z aksamitnymi i gładkimi taninami. Wspaniałe do jagnięciny czy grillowanego steku.

Jedno ze 100 najlepszych win, za rok 2020 według James Halliday. 

95 punktów -  James Halliday

Złoty Medal -  Langhorne Creek Wine Show

6 x Verdelho Potts Catch, 2021, Langhorne Creek, Bleasdale

Verdelho to odmiana, którą Bleasdale uprawia od samego początku istnienia winnicy (XIX wiek). Henry Potts – wnuk Franka Potts’a – był zapalonym rybakiem, którego wraz ze „zdobyczą” przedstawia fotografia na etykiecie (pierwszy z prawej). To jemu wino zawdzięcza swoją nazwę.

Bardzo aromatyczne, świeże białe wino - pachnie jaśminem i melonem. W smaku wyczuwalna egzotyczna sałatka owocowa i orzeźwiająca kwasowość. Najlepiej smakuje dobrze schłodzone. Idealne do dań rybnych i owoców morza.

  • 744,00zł
  • 669,00zł

Ilość

Opinie (0)
Dostawa

do 11 butelek : 24.50 zł brutto

12 butelek i więcej lub powyżej 500zł : GRATIS

Ubezpieczona przesyłka kurierska

Wysyłka w 24h