• Selekcja Malbec z całego świata (6 butelek) + DARMOWA DOSTAWA

Selekcja Malbec z całego świata (6 butelek) + DARMOWA DOSTAWA

Zestaw zawiera następujące wina :

2 x Malbec, 2021, Stellenbosch, Rustenberg, Południowa Afryka

Wino o atrakcyjnej fioletowej barwie oraz aromatach ciemnych owoców, takich jak śliwki, jeżyny oraz fiołki z nutami pieprzu i tytoniu. W miarę dojrzewania, wino ujawni bardziej owocowy charakter. Można odłożyć do piwniczki na maksymalnie 8-10 lat od rocznika produkcji.

Rustenberg Malbec to doskonałe wino do samodzielnego delektowania się lub jako dodatek do szerokiej gamy pieczonych mięs, włoskich potraw lub dań na bazie grzybów. Podobnie jak w przypadku wszystkich czerwonych win Rustenberg, zaleca się zdekantowanie przed podaniem.

2 x Malbec, 2021, Salta, Colome Estate, Argentyna

Winnice Colome znajdują się w Dolinie Calchaqui w regionie Salta i są uważane za najwyżej położone na świecie - między 2300 n.p.m a 3111 n.p.m. Cześć winogron użyta przy produkcji tego wyjątkowego Malbeca pochodzi z parceli z 1854 roku, czyli z okresu poprzedzającego plagę filoksery.

Grona do produkcji tego wina były ręcznie zbierane i dwukrotnie sortowane. Wino o głębokiej, jasno-czerwonej barwie. Ten Malbec po prostu kusi zmysły pięknymi aromatami jeżyn, czerwonych owoców i egzotycznych nut kwiatowych. Na podniebieniu jest pełne, o bogatym posmaku dojrzałych, czarnych owoców, który jest uzupełniony dębowymi nutami i odrobiną pieprzu. Świeża kwasowość pięknie podkreśla odważne taniny i wspaniałą złożoność. Wino dojrzewało przez 15 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu.  

2 x Malbec, Second Innings, 2021, Langhorne Creek, Bleasdale, Australia

Frank Potts, założyciel winnicy Bleasdale, przekazał większość swojej działalności swojemu szóstemu synowi Frankowi Potts’owi II, który odegrał dużą rolę w historii Bleasdale, będąc odpowiedzialnym za budowę słynnej ręcznej prasy do wina. Etykieta Second Innings Malbec przedstawia właśnie Franka Potts’a II, biorącego udział w rodzinnej grze krykieta, w posiadłości Bleasdale.

Szczep Malbec jest rzadko brany pod uwagę jako odmiana wina, ale w Bleasdale oraz w Langhorne Creek ma „bardzo silne oparcie i radzi sobie doskonale”. To wino ukazuje żywe posmaki śliwek, czerwonych owoców jagodowych i pikantnych przypraw. Na zakończeniu jest miękkie i okrągłe, z aksamitnymi i gładkimi taninami. Wspaniałe do jagnięciny czy grillowanego steku.

95 puktów & Special Value Wine James Halliday

 Złoty Medal Langhorne Creek Wine Show

 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 412,00 zł

  • 412,00zł
  • 379,00zł

Ilość

Opinie (0)
Dostawa

do 11 butelek : 24.50 zł brutto

12 butelek i więcej lub powyżej 500zł : GRATIS

Ubezpieczona przesyłka kurierska

Wysyłka w 24h