• Zestaw nowozelandzki 6 butelek + DARMOWA DOSTAWA

Zestaw nowozelandzki 6 butelek + DARMOWA DOSTAWA

Zestaw zawiera następujące wina :

3 x Cabernets/Merlot,  Awatea, 2017, Hawke’s Bay, Te Mata Estate

Wino Awatea wzięło swoją nazwę od historycznego statku „SS Awatea”, (co w języku maouri znaczy „Oko Świtu”), który pod koniec lat 30 płynął trasą Aucklnad-Sydney-Wellington. Statek Awatea została zarekwirowany jako transport wojskowy w czasie II wojny światowej i został  zatopiony w Algierii w 1942 r.  

Klasyczny Cabernet/Merlot z Hawkes Bay. W kolorze ciemno-atramentowe z aromatami malin, wiśni, jeżyn, cedru oraz przypraw. Awatea 2017 jest niezwykle świeża i bardziej niż zwykle elegancka. W ustach jest pełna czerwonych i ciemnych owoców jagodowych z nutą malino-jeżyny oraz espresso. Jej klasyczny styl oraz delikatnie taninowa struktura przechodząca w długi finisz, sprawiają że Awatea 2017 to prawdziwa gwiazda. Wino zamknięte naturalnym korkiem, dzięki czemu może dalej ewoluować w butelce i zapewnia satysfakcję przez 10 lat od produkcji.

3 x Sauvignon Blanc, Cape Crest, 2019, Hawke’s Bay, Te Mata Estate

Cudownie świeże, owocowe, złożone i eleganckie – to cecha charakterystyczna Cape Crest. Wino posiada aromaty agrestu, kopru włoskiego, grejpfruta i czerwonej porzeczki. Nuty kokosowe, pochodzące z beczki łączą się z posmakami gujawy, mango, skoncentrowanymi cytrusami oraz białymi kwiatami, aby nadać temu winu wagi oraz wspaniałej długości. 

Fermentowane w beczkach, aby nadać mu bardziej gładkiego i miękkiego stylu, niż większość nowozelandzkich Sauvignon Blanc. Można je przechowywać przez kilka lat (większość Sauvignon Blanc tego nie wytrzymuje) lub cieszyć się nim już teraz. Idealne do ryby lub innych owoców morza.

  • 612,00zł
  • 539,00zł

Ilość

Opinie (0)
Dostawa

do 11 butelek : 24.50 zł brutto

12 butelek i więcej lub powyżej 500zł : GRATIS

Ubezpieczona przesyłka kurierska

Wysyłka w 24h