Książki

Zanim osiedlił się w Polsce, otworzył na Kaszubach hotel Kania Lodge i założył Wine Express – pierwszą w kraju wysyłkową firmę winiarską – John Borrell pracował jako korespondent wojenny dla magazynu „Time”. W ostatnim okresie swojej kariery był szefem redakcji tego pisma na Europę Wschodnią i Bałkany, relacjonując upadek komunizmu i początek końca radzieckiej hegemonii w tym regionie świata.

O tym czasie i pracy dziennikarskiej, dzięki której trafił do Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej i na Bliski Wschód, pisze w doskonale przyjętej wspomnieniowej książce Przebłysk słońca. Ukazała się ona po wcześniejszej autobiografii, Nad Jeziorem Białym, w której autor relacjonuje dobre i gorsze chwile podczas budowy legendarnego już hotelu Kania Lodge usytuowanego nad polskim jeziorem. W recenzji tej książki opublikowanej przez londyński „The Spectator” wielokrotnie nagradzana pisarka Anne Applebaum nazwała Borrella „kaszubskim Don Kichotem”, doceniając rolę, jaką odegrał w procesie transformacji i przejścia do demokracji i kapitalizmu w Europie Wschodniej.

W niedawno opublikowanej, ostatniej książce wspomnieniowej trylogii – Kania na talerzu – Borrell relacjonuje kulinarne przygody, jakie wraz z żoną przeżyli w swoim kaszubskim hotelu i innych zakątkach świata. Pisze także przewidująco o wojnie w Ukrainie. Znalazła się tu między innymi piękna opowieść o pianinie, które z rodziną Ani Borrell przyjechało z Galicji podczas radzieckich wywózek Polaków w 1944 roku i dostało nowe życie podczas niedawnego koncertu, jaki odbył się w Kania Lodge. Zagrała na nim utalentowana nastoletnia Ukrainka wygnana z Krymu w 2014 roku, która na początku tego roku musiała ponownie uciekać ze swojego domu niedaleko Kijowa.

Trylogia dostępna jest w językach polskim i angielskim, cena jednej to 45 złotych, zestaw trzech kosztuje 90 złotych.


! Trylogia Johna Borrell’a – wersja angielska - 33 %

Zamów zestaw trzech książek Johna Borrella (The White Lake, Flikers of Sunshine, Kania on a plate) i zapłać tylko 90 zł (45 zł mniej niż w normalnej cenie). Jeśli chciałbyś zrobić komuś prezen..

135,00zł 90,00zł

! Trylogia Johna Borrell’a – wersja polska - 33 %

Zamów zestaw trzech książek Johna Borrella (Nad Jeziorem Białym, Przebłysk słońca oraz Kania na talerzu) i zapłać tylko 90 zł (45 zł mniej niż w normalnej cenie). Jeśli chciałbyś zrobić komuś ..

135,00zł 90,00zł

Album "Only a moment"

55,00zł

Album "Tylko chwila"

55,00zł

Książka "Flickers of Sunshine"

Flickers of Sunshine to świetnie napisana, refleksyjna kronika szalonych i fascynujących przygód w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Środkowej i Europie Wschodniej. Opowiada także o ..

45,00zł

Książka "Kania na talerzu"

Kulinarne i winiarskie przygody w hotelu nad kaszubskim jeziorem.  "Kania na talerzu" to zarówno książka kucharska jak i intrygująca opowieść o wspaniałym butikowym hotelu nad jeziorem na..

45,00zł

Książka "Kania on a plate"

Adventures with food and wine at a lakeside hotel in Poland.  Both a cookbook and an intriguing tale of the now iconic lodge on a lake in rural Poland (kaszebe in the Polish version) that Ania a..

45,00zł

Książka "Nad Jeziorem Białym"

Doświadczony reporter rzuca dziennikarstwo i ryzykuje życiowe oszczędności, stawiając Kania Lodge, butikowy hotel nad nieskazitelnie czystym jeziorem na Kaszubach, w północnej Polsce. Historia ..

45,00zł

Książka "Przebłysk słońca"

Przebłysk słońca to świetnie napisana, refleksyjna kronika szalonych i fascynujących przygód w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Środkowej i Europie Wschodniej. Opowiada także o odwieczny..

45,00zł

Książka "The White Lake"

Doświadczony reporter rzuca dziennikarstwo i ryzykuje życiowe oszczędności, stawiając Kania Lodge, butikowy hotel nad nieskazitelnie czystym jeziorem na Kaszubach, w północnej Polsce. Historia ..

45,00zł

Wyświetlono: 1 do 10 z 10 (1 stron)