Argentyna

Większość win w Argentynie produkowanych jest w stanie Mendoza u podnóża Andów, gdzie winnice nawadniane są przez rzeki zasilane topniejącym śniegiem. Jest to fascynujący region Argentyny, a samo miasto Mendoza ma wyjątkowy urok. Jeżeli dotrzecie tam, wybierzcie się autobusem lub samochodem przez Andy z Mendozy do Santiago. Nigdy tego nie zapomnicie! Jest też kilka innych ważnych regionów produkujących wino w Argentynie, a my wybraliśmy region Salta na samej północy, ponieważ wierzymy, że najbardziej interesujące wina tego kraju pochodzą z upraw na dużych wysokościach.


Amalaya blanco, 2018, Salta, Bodega Amalaya

Kompozycja gron Torrontes i Riesling. Wino o jasnożółtym kolorze z zielonkawymi refleksami. Posiada subtelne i warstwowe aromaty jabłek, grejpfruta i melona. W smaku kwieciste i świeże z minera..

38,00zł

Amalaya, Malbec Gran Corte, 2017, Salta, Bodega Amalaya

Wino o głębokim rubinowym kolorze. Zachwyca aromatami czerwonych owoców i jagód oraz pikantnymi i waniliowymi nutami, które wino zawdzięcza dojrzewaniu przez 12 miesięcy we francu..

58,00zł

Autentico, Malbec, 2017, Salta, Colome Estate

Usytuowanie winnicy na większej wysokości zapewnia owocom więcej słońca, mniej ochrony przed promieniami UV i sprawia, że owoce te mają grubszą skórkę, a dzięki temu bardziej skoncentrowany sma..

118,00zł

Lote Especial, El Arenal, Malbec, 2017, Salta, Colome Estate

"To wino jest symbolem wszystkich win ze szczepu Malbec pochodzących z wysoko położonych winnic Colome. Swoją elegancję i świeżość zawdzięcza szerokiej amplitudzie termicznej, natomiast intensywność o..

69,00zł

Lote Especial, La Brava, Malbec, 2017, Salta, Colome Estate

Malbec jest najbardziej charakterystycznym szczepem, uprawianym w każdym regionie Argentyny. To wino pochodzi z posiadłości  La Brava, znajdującej się w Cafayate na wysokości 1700 m n.p.m. Wino ..

69,00zł

Lote Especial, Malbec, 2016, Salta, Colome Estate

Wino o jasno fioletowej barwie, z dominującymi aromatami czarnych owoców, przypraw i pieprzu. Skoncentrowane i złożone z zaokrąglonymi taninami. Dojrzewało przez 12 miesięcy w beczkach dębowych..

69,00zł

Malbec, 2016, Salta, Colome Estate

Winnice Colome znajdują się w Dolnie Calchaqui w regionie Salta i są uważane za najwyżej położone na świecie - między 2300 n.p.m a 3111 n.p.m. Cześć winogron użyta przy produkcji tego wyjątkowego Malb..

63,00zł

Malbec, Altura Maxima, 2015, Salta, Colome Estate

Pasja, wytrwałość i bezwzględna determinacja stworzenia najwyżej położonej winnicy na świecie, doprowadziły Donalda Hessa do regionu Salta w Argentynie, gdzie zasadził odmianę Malbec i miejsce to nazw..

480,00zł

Specjalna oferta !!! Amalaya, Malbec, 2017, Salta, Bodega Amalaya - 17 %

Wino o pięknym rubinowym kolorze z fioletowymi refleksami. Bogate w aromaty truskawek, malin oraz dojrzałych owoców z odrobiną pieprzu i przypraw. W ustach wyczuwalne posmaki czerwonych owoc&oa..

47,00zł 39,00zł

Torrontes, 2016, Salta, Colome Estate

Młode, rześkie wino, bladozłote w kolorze. Intensywny bukiet. Chrupkie i świeże na podniebieniu. Spróbuj je do sałat lub jasnych mięs.

41,00zł

Wyświetlono: 1 do 10 z 10 (1 stron)