Argentyna

Większość win w Argentynie produkowanych jest w stanie Mendoza u podnóża Andów, gdzie winnice nawadniane są przez rzeki zasilane topniejącym śniegiem. Jest to fascynujący region Argentyny, a samo miasto Mendoza ma wyjątkowy urok. Jeżeli dotrzecie tam, wybierzcie się autobusem lub samochodem przez Andy z Mendozy do Santiago. Nigdy tego nie zapomnicie! Jest też kilka innych ważnych regionów produkujących wino w Argentynie, a my wybraliśmy region Salta na samej północy, ponieważ wierzymy, że najbardziej interesujące wina tego kraju pochodzą z upraw na dużych wysokościach.

Wina z Argentyny


1831 Cabernet Sauvignon, 2020, Salta, Colome Estate

Wino o jasnej rubinowej barwie. Eleganckie i świeże, z nutami czerwonych owoców, przypraw oraz ziół. Uzupełnione zintegrowanymi nutami dębu. W smaku bardzo owocowe i świeże o dobrej obję..

258,00zł

Altura Maxima, Pinot Noir, 2021, Salta, Colome Estate

Pasja, wytrwałość i niezachwiana determinacja do założenia jednej z najwyżej położnych winnic na świecie, doprowadziły Donalda Hessa do regionu Salta w Argentynie, gdzie z powodzeniem uprawiane są gro..

198,00zł

Altura Maxima, Sauvignon Blanc, 2021, Salta, Colome Estate

Pasja, wytrwałość i niezachwiana determinacja do założenia jednej z najwyżej położnych winnic na świecie, doprowadziły Donalda Hessa do regionu Salta w Argentynie, gdzie z powodzeniem uprawiane są gro..

216,00zł

Amalaya blanco, 2022, Salta, Bodega Amalaya

Znakomita kompozycja gron Torrontes i Riesling, wyróżnia się aromatami świeżego liczi oraz brzoskwiń. Wino o jasnożółtym kolorze z zielonymi refleksami. Posiada subtelne i złożone aromat..

46,00zł

Amalaya Malbec, Corte Unico, Barrel Fermented, 2021, Salta, Bodega Amalaya

Pikantne aromaty i smaki charakterystyczne dla kwiatowych nut, dojrzałe owoce, posmaki marmolady, czekolady i silna koncentracja smaków na podniebieniu. Fermentowane w nowych beczkach i dojrzew..

109,00zł

Amalaya Rose, 2022, Salta, Bodega Amalaya

Unikalna mieszanka gron Malbec (90%) i Torrontes (10%). W nosie bardzo subtelny aromat kwiatów pomarańczy, pochodzący od szczepu Torrontés oraz wiśniowych i truskawkowych nut typowych dl..

46,00zł

Amalaya, Blanco Dulce, 2022, Salta, Bodega Amalaya

Wino o jasno-żółtej barwie, wyprodukowane z mieszanki gron Torrontes i Riesling. Posiada przyjemne owocowe aromaty z nutami banana, ananasa, które pięknie łączą się z delikatną kwiatową ..

49,00zł

Amalaya, Brut Nature, NV, Salta, Bodega Amalaya

Delikatne i wyrafinowe. Amalaya Brut Nature to harmonijne połączenie szczepów Riesling i Torrontés, które stanowią idealną mieszankę dla tego aromatycznego wina musującego, z owoc..

66,00zł

Amalaya, Malbec, 2021, Salta, Bodega Amalaya

Wino o pięknym rubinowym kolorze z fioletowymi refleksami. Bogate w aromaty truskawek, malin oraz dojrzałych owoców z odrobiną pieprzu i przypraw. W ustach wyczuwalne posmaki czerwonych owoc&oa..

56,00zł

Autentico, Malbec, 2020, Salta, Colome Estate

Usytuowanie winnicy na większej wysokości zapewnia owocom więcej słońca, mniej ochrony przed promieniami UV i sprawia, że owoce te mają grubszą skórkę, a dzięki temu bardziej skoncentrowany sma..

129,00zł

El Arenal, Malbec, 2019/2020, Salta, Colome Estate

El Arenal to wino z pojedynczej winnicy na ekstremalnej, niewiarygodnej wysokości 2600 metrów nad poziomem morza, w Dolinie Calchaqui. Jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza piasek, co jest..

179,00zł

Lote Especial, Bonarda, 2022, Salta, Colome Estate

Odmiana Bonarda jest bardzo popularna w Argentynie, zwłaszcza w regionie Mendoza. Ideą tej Edycji Specjalnej jest pokazanie tej odmiany w nieco innym wydaniu - z winnic La Brava, położonych w Cafayate..

94,00zł

Lote Especial, La Brava, Malbec, 2021, Salta, Colome Estate

Malbec jest najbardziej charakterystycznym szczepem, uprawianym w każdym regionie Argentyny. To wino pochodzi z posiadłości La Brava, znajdującej się w Cafayate na wysokości 1700 m n.p.m. Wino o jasn..

94,00zł

Lote Especial, Syrah, 2021, Salta, Colome Estate

To wino jest hołdem dla wysoko położonych winnic oraz chłodnych nocy Salteño. Syrah Lote Especial jest produkowany z winogron uprawianych na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza. Odn..

94,00zł

Lote Especial, Tannat, 2021, Salta, Colome Estate

Wino o głębokim rubinowym kolorze. W nosie aromaty czarnych owoców, przypraw i nut kwiatowych. Na podniebieniu jest złożone, posiada dobrą strukturę z mocnymi taninami i świeżą kwasowością. Win..

94,00zł

Malbec, 2021, Salta, Colome Estate

Winnice Colome znajdują się w Dolinie Calchaqui w regionie Salta i są uważane za najwyżej położone na świecie - między 2300 n.p.m a 3111 n.p.m. Cześć winogron użyta przy produkcji tego wyjątkowego Mal..

79,00zł

Thibaut Delmotte, Malbec Natural, 2021, Salta, Colome Estate

To kolejne, autorskie wino Thibaut Delomotte zostało wyprodukowane bez użycia jakichkolwiek dodatków chemicznych. Fermentowane przy użyciu dzikich drożdży. Poza tym dojrzewało przez 10 miesięcy..

89,00zł

Thibaut Delmotte, Malbec, 2019/2020, Salta, Colome Estate

Od 2005 roku winiarzem w winnicy Colome jest pochodzący z Francji Thibaut Delmotte. Przed przyjazdem do Colomé przez pięć lat pracował w Bordeaux i Burgundii, gdzie zdobył swoje wielkie doświad..

218,00zł

Torrontes, 2021/2022, Salta, Colome Estate

Młode, rześkie wino, bladozłote w kolorze. Intensywny bukiet. Torrontes zachwyca kwiecistymi nutami kwiatów róży, cytrusowymi aromatami grepjpfuta oraz przyprawowym niuansami. W ustach j..

49,00zł

Wyświetlono: 1 do 19 z 19 (1 stron)