Cantine Teanum

Ta nowa i bardzo ambitna winnica wzięła swoją nazwę od rzymskiego miasta Teanum Apulum w północnym rejonie Puglii. Za swój cel objęła pokazanie światu, jak dobre mogą być wina z tego regionu, zwłaszcza, gdy wytwarzane są z rdzennych gron południowej części Włoch, takich jak Primitivo, Aglianico czy Negromara. Młody i przystojny mistrz winiarski Donato Giuliani prawdopodobnie najlepiej podsumował ambicje Teanum podczas wizyty Wine Express w tej winnicy. „Chcemy, aby nasze wina gościły na tych samych listach win w restauracjach, na których znajdują się trunki z Toskanii czy Piemontu. A dlaczego by nie? Mamy przecież odpowiedni klimat, grona, umiejętności, jak i kapitał.”


Black Primitivo, 2020, IGP Puglia, Cantine Teanum

Wino o jasno-czerwonej barwie oraz owocowym aromacie z balsamicznymi i korzennymi nutami. Na podniebieniu jest świeże, pełne i miękkie, z elegancką równowagą pomiędzy słodyczą dojrzałych owoc&o..

82,00zł

Gabbiano Bianco, Trebbiano/Falanghina, 2022, Puglia, Cantine Teanum

Aromatyczne i owocowe, z nutami dojrzałych brzoskwiń oraz innych owoców pestkowych. Wspaniałe wino na lato do delektowania się nim samym lub z daniami z ryb, kurczakiem czy sałatami...

37,00zł

Gabbiano Rosso, Sangiovese/Cabernet, 2022, Puglia, Cantine Teanum

Średniej ciężkości wino, pełne wiśniowych i malinowych nut zarówno w bukiecie jak i na podniebieniu oraz o przyjemnym, aksamitnym zakończeniu.  To idealne wino do dań z grilla w letni..

37,00zł

Gran Tiati, Gold Vintage, DOP, 2017, Apulia, Cantine Teanum

Wino o ciemnym kolorze oraz bogatych aromatach  octu balsamicznego, wanilii, czekolady i konfitury z jeżyn. Mocne, wyraziste, ale o okrągłych taninach. Długi, satysfakcjonujący finisz dzięki dług..

115,00zł

Primitivo, Tiati, 2019/2020, Apulia, Cantine Teanum

Wino o rubinowo-czerwonej barwie i złożonym bukiecie suszonych owoców, marmolady jagodowej, cynamonu i lukrecji. Na podniebieniu jest ładnie zaokrąglone, pełne, owocowe ze szlachetnymi taninami..

59,00zł

Sumarello, Nero di Troia, 2020, Puglia, Cantine Teanum

Wino o jasno-czerwonej barwie i dobrej konsystencji. W zapachu jest złożone, z wyczuwalnymi, słodkimi korzennymi nutami gałki muszkatołowej. Miękkie i eleganckie taniny. Dojrzewało przez 14 miesięcy w..

82,00zł

Wyświetlono: 1 do 6 z 6 (1 stron)