Cantine Teanum

Ta nowa i bardzo ambitna winnica wzięła swoją nazwę od rzymskiego miasta Teanum Apulum w północnym rejonie Puglii. Za swój cel objęła pokazanie światu, jak dobre mogą być wina z tego regionu, zwłaszcza, gdy wytwarzane są z rdzennych gron południowej części Włoch, takich jak Primitivo, Aglianico czy Negromara. Młody i przystojny mistrz winiarski Donato Giuliani prawdopodobnie najlepiej podsumował ambicje Teanum podczas wizyty Wine Express w tej winnicy. „Chcemy, aby nasze wina gościły na tych samych listach win w restauracjach, na których znajdują się trunki z Toskanii czy Piemontu. A dlaczego by nie? Mamy przecież odpowiedni klimat, grona, umiejętności, jak i kapitał.”


Bombino, Castelli di Severino, 2014, Cantine Teanum, Magnum 1,5 ltr

Jest to aromatyczne wino, które zachwyca owocowym bukietem moreli, brzoskwini oraz dobrą i świeżą kwasowością. Świetnie nadaje się do picia samego w sobie lub delektowania się nim do owoców morza. ..

49,00zł

Gran Tiati, 2011/2012, Cantine Teanum

Mieszanka gron Aglianico, Montepulciano i Syrah. Leżakowane w amerykańskim i francuskim dębie przez 12 miesięcy. Sztandarowe wino Teanum wytwarzane w limitowanej ilości (numerowane butelki). Będzie ba..

74,00zł

Gran Tiati, Gold Vintage, 2012, Cantine Teanum

Wino o ciemnym kolorze, bogatych aromatach - octu balsamicznego, wanilii, czekolady, dżemu z jeżyn. Mocne, wyraziste, ale o okrągłych taninach. Długi finisz dzięki długiemu dojrzewaniu w beczkach. Naj..

97,00zł

Montepulciano, Castelli di Severino, 2014, Cantine Teanum, Magnum 1,5 ltr

Bardzo przyjemne i delikatne wino o posmakach śliwki, czereśni, czarnej porzeczki, uzupełnione nutami lukrecji. Wino o średniej budowie, mocno owocowe, pełne – bez wyczuwalnych intensywnych tanin. Jes..

49,00zł

Primitivo, Otre, 2016, Cantine Teanum

Jeżeli istnieje jedna odmiana winorośli, która najlepiej odzwierciedla charakter Apulii to jest nią niewątpliwie Primitivo. Na podstawie badań DNA wykazano, że jest spokrewniona z kalifornijski..

39,00zł

Wyświetlono: 1 do 5 z 5 (1 stron)