Cantine Teanum

Ta nowa i bardzo ambitna winnica wzięła swoją nazwę od rzymskiego miasta Teanum Apulum w północnym rejonie Puglii. Za swój cel objęła pokazanie światu, jak dobre mogą być wina z tego regionu, zwłaszcza, gdy wytwarzane są z rdzennych gron południowej części Włoch, takich jak Primitivo, Aglianico czy Negromara. Młody i przystojny mistrz winiarski Donato Giuliani prawdopodobnie najlepiej podsumował ambicje Teanum podczas wizyty Wine Express w tej winnicy. „Chcemy, aby nasze wina gościły na tych samych listach win w restauracjach, na których znajdują się trunki z Toskanii czy Piemontu. A dlaczego by nie? Mamy przecież odpowiedni klimat, grona, umiejętności, jak i kapitał.”


Chardonnay, Otre, 2017, Apulia, Cantine Teanum

Aromaty owoców egzotycznych i cytryny łączą się z maślanymi nutami. Dobrze zrównoważona kwasowość zapewnia doskonałą świeżość i kremowe podniebienie. Idealne do skorupiaków, ryb z..

41,00zł

Gran Tiati, 2011/2012, Cantine Teanum

Mieszanka gron Aglianico, Montepulciano i Syrah. Leżakowane w amerykańskim i francuskim dębie przez 12 miesięcy. Sztandarowe wino Teanum wytwarzane w limitowanej ilości (numerowane butelki). Będzie ba..

78,00zł

Gran Tiati, Gold Vintage, 2012, Cantine Teanum

Wino o ciemnym kolorze, bogatych aromatach - octu balsamicznego, wanilii, czekolady, dżemu z jeżyn. Mocne, wyraziste, ale o okrągłych taninach. Długi finisz dzięki długiemu dojrzewaniu w beczkach. Naj..

103,00zł

Primitivo, Otre, 2017, Apulia, Cantine Teanum

Jeżeli istnieje jedna odmiana winorośli, która najlepiej odzwierciedla charakter Apulii to jest nią niewątpliwie Primitivo. Na podstawie badań DNA wykazano, że jest spokrewniona z kalifornijski..

41,00zł

Wyświetlono: 1 do 4 z 4 (1 stron)