Chile

Pomyśl o winie z Chile. Kojarzy się tanio i wesoło. Tak rzeczywiście było w latach 90-tych, gdy nastąpił wyjątkowy wzrost eksportu i półki supermarketów w całej Europie zostały zalane chilijskimi Cabernet Sauvignon i Chardonnay. Ale czasy się zmieniają. Jakość zaczyna być równie ważna, co ilość. Wiele winnic produkuje mniej, ale za to lepszych jakościowo trunków. Wytwarzają mieszanki Cabernet Sauvignon z innymi gronami, takimi jak Sangiovese, Zinfandel i Syrah – często ze wspaniałymi rezultatami. Szczególnie interesujące wydają się niektóre z chilijskich Sauvignon Blanc i Pinot Noir. Ich producenci zadają sobie wiele trudu, aby ustalić, gdzie najlepiej dojrzewają specyficzne grona i jakie są ich wymagania. Lepsze winnice wiedzą, że nie ma przyszłości w winach dla supermarketów i ciężko pracują zarówno w terenie w winnicach, jak i w samych winiarniach, aby wyprodukować wina jak najlepszej jakości. Wielu się to udaje. Kiedy amerykański magazyn winiarski Wine Spectator porównał ceny win Cabernet Sauvignon z Chile i Napa Valley w Kalifornii, które zdobyły powyżej 85 punktów w konkursach winiarskich, odkrył wstrząsającą różnicę cenową. Średnia cena butelki wina 85+ punktowego z Kaliforni wynosiła 77$. Średnia cena podobnie klasyfikowanego wina z Chile to tylko 27$.

Wina z Chile


Altura, 2009, Colchagua Valley, Casa Silva

Altura, to najlepsze wino wyprodukowane przez rodzinę Silva. Jest to za razem niezwykle ograniczona produkcja, bowiem zawiera tylko 12194 butelki – każda butelka numerowana. Grona pochodzą z nie..

338,00zł

Cabernet Sauvignon / Carmenere / Petit Verdot, Quinta Generacion, 2018, Casa Silva

To specjalne wino z limitowanej serii cuvee zostało stworzone, aby uświetnić pięć generacji winiarskich osiągnięć rodziny Silva w Dolinie Colchagua. Ten region klasyfikowany jest jako produkujący najb..

86,00zł

Cabernet Sauvignon, Gran Terroir, Los Lingunes, 2019, Casa Silva

To Cabernet Sauvignon zawdzięcza swój złożony i głęboki smak oraz wyrazisty charakter gronom ze starych, dających niewielkie plony winorośli uprawianych w Dolinie Colchagua. Wino może być spoży..

64,00zł

Cabernet Sauvignon/Carmenere, Silva Family Wines, 2019, Casa Silva

Wino o głębokim kolorze. Świeże i intensywne aromaty pełnym i dojrzałych czerwonych owoców. Na podniebieniu soczyste, z nutami czerwonej czereśni, o dobrej kwasowości oraz ładnie zaokrąglonych ..

42,00zł

Carmenere Coleccion, 2019, Colchagua Valley, Casa Silva

Wino posiada rubinowy kolor oraz wspaniały aromat z nutami tytoniu, czerwonych i czarnych owoców. Na podniebieniu jest ładnie zaokrąglone, wyczuwalne miękkie taniny, zrównoważona kwasowo..

42,00zł

Carmenere, Gran Terroir, Los Lingues, 2019, Colchagua Valley, Casa Silva

Dolina Colchagua, gdzie uprawiane są grona Carmenere, to ojczyzna wielu czołowych chilijskich win, w tym i tego przepięknie wyrazistego Carmenere. Wino o głębokiej rubinowej barwie. Intensywny aromat ..

64,00zł

Carmenere, Microterroir de Los Lingues, 2012/2015, Colchagua Valley, Casa Silva

Dolina Colchagua to najważniejszy chilijski region dla uprawy odmiany Carmenere. Rodzina Silva to pionierzy wielu nagradzanych Carmenere ze wspaniałej posiadłości Los Lingues, która jest położo..

182,00zł

Carmenere, Reserva, 2019, Colchagua Valley, Casa Silva

Wino o intensywnym rubinowym kolorze. Wyczuwalne aromaty ciemnych wiśni oraz śliwek z nutą przypraw. Na podniebieniu bardzo aromatyczne, pełne, z miękkimi taninami i zrównoważoną kwasowością. T..

53,00zł

Chardonnay, Coleccion, 2020, Colchagua Valley, Casa Silva NowośćNew

Wino o złocisto żółtej barwie, zachwyca aromatem limonki, jabłek, pomarańczy z nutą karmelową nutą. W smaku wytrawne, dość lekkie, z delikatnie mineralnym akcentem...

42,00zł

Chardonnay, Gran Terroir, Angostura, 2020, Colchagua Valley, Casa Silva

Kilka lat z rzędu uznawane za "Najlepsze chilijskie Chardonnay" w konkursie “Chardonnay du Monde”. To wino dla osób, które lubią bardzo owocowe białe wina z nutą szlache..

64,00zł

Chardonnay/Semillon, 2020, Colchagua Valley, Casa Silva

Wino o jasnozielonej barwie. Aromat stonowany z nutami migdałów oraz jabłek. Pełne w smaku, ze świeżymi nutami jabłek, gruszek oraz owoców tropikalnych. Zakończone finiszem z nutami orze..

38,00zł

Late Harvest, Gewurztraminer/Semillon/Viognier, 2019, Colchagua Valley, Casa Silva

Late Harvest, to inaczej późne zbiory, ktore powodują, że winogrona na winoroślach trochę wysychają, przez co ich zawartość cukru wzrasta. Daje to cudownie słodkie, ale też niezbyt ciężkie..

48,00zł

Magis, Cabernet Sauvignon, Limited Reserve, 2018, Maipo Valley, TerraMater Estate

Wino o intensywnym, czerwonym kolorze z fioletowymi refleksami. Złożony i atrakcyjny aromat. Na podniebieniu mnóstwo dojrzałych czerwonych i czarnych owoców, ładnie zintegrowanych z pika..

54,00zł

Magis, Chardonnay, Limited Reserve, 2018, TerraMater Estate

Wino produkowane z gron pochodzących ze starannie wybranych winnic w regionie Cachapoal w Środkowym Chile. Ma posmak dojrzałych, tropikalnych owoców, podkreślony aksamitną nutą wanilii, kt&oacu..

54,00zł

Pinot Noir, Cool Coast, 2019, Colchagua Valley, Casa Silva

W nosie dominują czerwone owoce, takie jak truskawki, wiśnie i granat z subtelnymi nutami cynamonu, które dodają aromatycznej złożoności. Na podniebieniu jest soczyste i orzeźwiające z posmakam..

74,00zł

Quinta Generacion, white blend, 2017, Colchagua Valley, Casa Silva

Quinta Generacion white blend, to mieszanka szczepów : 40% Chardonnay, 30% Sauvignon Gris, 20% Sauvignon Blanc oraz 10% Viognier. Wino o jasno-słomkowej barwie ze złotymi refleksami. Posiada i..

86,00zł

Rose, Cabernet Sauvignon, 2020, Colchagua Valley, Casa Silva

Świeże, owocowe wino o aromacie śliwek, malin, czerwonych róż, wiosenych kwiatów oraz ziół. Na podniebieniu wyczuwalne posmaki dojrzałych malin, truskawek, poziomek, śliwek oraz z..

38,00zł

Sauvignon Blanc, Cool Coast, 2020, Colchagua Valley, Casa Silva

Wino to pochodzi z łagodnych wzgórz regionu Cool Coast Colchagua, magicznego miejsca otulonego stale świeżą bryzą znad Oceanu Spokojnego.  Jest to najlepszy przykład pionierskiego dążenia ..

64,00zł

Sauvignon Gris, 2019, Colchagua Valley, Casa Silva

To rzadkie wino zostało wyprodukowane z najstarszych winorośli Sauvignon Gris w Chile i prawdopodobnie na świecie. Ta historyczna winnica została założona w 1912 roku przez pierwsze pokolenie rodziny ..

64,00zł

Syrah, Gran Terroir, Lolol, 2019, Colchagua Valley, Casa Silva

Intensywny, rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Wyczuwalne aromaty dojrzałych, ciemnych owoców ze szczyptą przypraw oraz czekoladowymi niuansami. Na podniebieniu bardzo dobra struktura ze ..

64,00zł

Zinfandel, Vineyard Reserve, 2018, TerraMater Estate

Atrakcyjny i złożony aromat śliwek, rodzynek, dojrzałych czerwonych jagód jest doskonale połączony z pikantnymi nutami pieprzu, odrobiną kakao oraz wędzonymi nutami. Wino o zrównoważonej..

39,00zł

Wyświetlono: 1 do 21 z 21 (1 stron)