Stephane Ogier

Z zaledwie 6.5 hektarami winnic, M&S Ogier są uznawani za najlepszych rodzinnych producentów tego regionu. Robert Parker określa Ogier jako “jednego z najciekawszych rzemieślniczych producentów”, dodając, że “ich wina z roku na rok są lepsze”. Produkcję rozpoczął ponad 30 lat temu Michel Ogier, którego rodzina od lat zajmowała się uprawą winorośli. Syn, Stéphane jest wine-makerem. Syrah i Viognier to dwie wiodące odmiany, z których powstają wina. Viognier często jest również dodawany do win czerwonych żeby uzyskać delikatne nuty kwiatowe. Wina Ogier są średniej budowy, zrównoważone i eleganckie.


Condrieu, La Combe de Malleval, 2020/2022, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Skoncentrowane, niezwykle aromatyczne wino o zapachu moreli, brzoskwini, cytrusów, miodu i wanilii. Na podniebieniu jest równie imponujące i hojne. Gładkie i wspaniale kremowe o zr&oacut..

269,00zł

Côte-Rôtie, Mon Village, 2020, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Côte-Rôtie Mon Village to bardzo eleganckie czerwone wino o pełnej budowie i pięknej strukturze. Charakteryzuje się nutami czerwonych i czarnych owoców, takich jak maliny i czarna p..

338,00zł

Le Temps est Venu Blanc, 2022, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Wino o średniej budowie, z posmakami dojrzałych gruszek, marcepana i toffi. Posiada dobrą równowagę i bardzo długie zakończenie dzięki orzeźwiającej kwasowości...

76,00zł

Le Temps est Venu Rouge, 2021, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Le Temps est Venu to kupaż z dominującym Grenache, ale dzięki dodaniu Syrah i Mourvedre to wino o mocno zarysowanej strukturze, pełne przypraw i gładkich tanin. Średnio zbudowane...

76,00zł

Syrah, 2020/2021, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Doskonałe Syrah w stylu północnego Rodanu. Uniwersalne, pełne jeżyn, pieprzu i charakterystycznych przypraw.

89,00zł

Syrah, La Rosine, 2021, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Pełne charakteru i pieprzu Syrah o stosunkowo niskiej zawartości alkoholu - 12.5% co dodaje mu lekkości i elegancji. W ustachjeżyny, pieprz, ale też zielone oliwki. Zyska na odłożeniu na kilka lat, al..

139,00zł

Viognier de Rosine, 2022, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Grona do produkcji tego aromatycznego Viogniera pochodzą z granitowych winnic z pogranicza Côte-Rôtie, na północ od Condrieu. To wspaniałe terroir nadaje winu cudowną mineralną eleg..

149,00zł

Wyświetlono: 1 do 7 z 7 (1 stron)