Domaine Michel and Stephane Ogier d'Ampuis

Z zaledwie 6.5 hektarami winnic, M&S Ogier są uznawani za najlepszych rodzinnych producentów tego regionu. Robert Parker określa Ogier jako “jednego z najciekawszych rzemieślniczych producentów”, dodając, że “ich wina z roku na rok są lepsze”. Produkcję rozpoczął ponad 30 lat temu Michel Ogier, którego rodzina od lat zajmowała się uprawą winorośli. Syn, Stéphane jest wine-makerem. Syrah i Viognier to dwie wiodące odmiany, z których powstają wina. Viognier często jest również dodawany do win czerwonych żeby uzyskać delikatne nuty kwiatowe. Wina Ogier są średniej budowy, zrównoważone i eleganckie.


Condrieu La Combe de Malleval, 2015, M & S Ogier d'Ampuis

Skoncentrowany, kwiatowy Viognier pachnący również brzoskwiniami i kandyzowanym imbirem. W ustach minimalne niuanse orzechowe. Robert Parker przyznał mu 94 punkty

156,00zł

Côte Rôtie "Le Village", 2012, M & S Ogier d'Ampuis

Książkowy przykład wina z apelacji Côte Rôtie. Syrah z małym dodatkiem Viognier stworzyło niezwykle aromatyczną całość. Doskonałe wino do odłożenia na kilka lat. Dobry rocznik.

158,00zł

Côte Rôtie “Réserve”, 2012/2014, M & S Ogier d'Ampuis

Wino wielkiej klasy, idealne do odłożenia do piwnicy na co najmniej pięć lat. Już dzisiaj jest pełne jeżyn i przypraw, zarysowane szlachetnymi taninami.

248,00zł

Le Temps est Venu, 2013/2014, Cotes du Rhone, M & S Ogier d'Ampuis

Le Temps est Venu to kupaż z dominującym Grenache, ale dzięki dodaniu Syrah i Mourvedre to wino o mocno zarysowanej strukturze, pełne przypraw i gładkich tanin. Średnio zbudowane...

49,00zł

Syrah, 2014, Domaine M & S Ogier d'Ampuis

Doskonałe Syrah w stylu północnego Rodanu. Uniwersalne, pełne jeżyn, pieprzu i charakterystycznych przypraw.

49,00zł

Syrah, La Rosine, 2012/2013, Domaine M & S Ogier d'Ampuis

Pełne charakteru i pieprzu Syrah o stosunkowo niskiej zawartości alkoholu - 12.5% co dodaje mu lekkości i elegancji. W ustachjeżyny, pieprz, ale też zielone oliwki. Zyska na odłożeniu na kilka lat, al..

84,00zł

Viognier de Rosine, 2015, M & S Ogier d'Ampuis

Aromatyczny Viognier - wyczuwalne dojrzałe morele, w ustach miodowe i bardzo długie.

89,00zł

Wyświetlono: 1 do 7 z 7 (1 stron)