Rep. Płd. Afryki

W Republice Południowej Afryki wino wytwarza się od setek lat. Już w XVIII i XIX wieku w regionie Przylądka produkowano najbardziej poszukiwane wino na świecie – legendarne Constantia. Wino to importowano do Europy na stoły królewskie i tylko dla tych nielicznych osób, których było na nie stać. Przez większość stulecia RPA bardziej stawiała na ilość niż na jakość. Teraz się to zmienia – coraz więcej winnic produkuje nagradzane wina po przystępnych cenach. Chociaż to Pinotage jest gronem RPA, najpopularniejsze i najmodniejsze czerwone grona to obecnie Syrah, z których można produkować wina równie duże i odważne jak te w Australii. 


Blanc de Mer, 2022, Cape South Coast, Bouchard Finlayson

To wino dla tych, którzy kochają średnio zbudowane i aromatyczne białe wina. Blanc de Mer składa się głównie z Rieslinga, Viognier i Chardonnay; i dzięki temu odzwierciedla charakte..

62,00zł

Cabernet Sauvignon, 2021, Stellenbosch, Rustenberg

Wino ukazuje typowy dla Cabernet Sauvignon smak i aromat ciemnych owoców jagodowych oraz tytoniu. Posiada dobrą strukturę oraz długie zakończenie. W przypadku przechowywania w bardzo dobrych w..

69,00zł

Chardonnay, 2021, Stellenbosch, Rustenberg

Fermentowane w beczkach, a następnie leżakowane przez 12 miesięcy we francuskim dębie. Jest to tradycyjne Chardonnay z przyjemnym aromatem moreli i skórki pomarańczowej z posmakiem migdał&oacut..

82,00zł

Chardonnay, Crocodile’s Lair, 2021, Overberg, Bouchard Finlayson

Grona do produkcji tego wina zbiera się z nienawadnianych winorośli, dzięki czemu wino jest bogate w mineralne i owocowe posmaki. Cudownie świeże, eleganckie i wyrafinowane wino o wspaniałym aromacie ..

88,00zł

Chardonnay, Five Soldiers, 2020, Stellenbosch, Rustenberg

The Five Soldiers to grupa sosen rosnących na szczycie wzgórza, widocznie zaznaczając położenie winnicy. To wino jest ukłonem w stronę wyjątkowego białego Burgunda. Do jego wspaniałej jakości, ..

188,00zł

Chenin Blanc, 2022, Stellenbosch, Rustenberg

Winnica Rustenberg wyprodukowała trzeci z kolei rocznik Chenin Blanc. Pomimo, że krzewy Chenin Blanc nie były nasadzane w tej posiadłości od późnych lat 80-tych, to w Stellenbosch jest mn&oacut..

49,00zł

Grenache, 2019, Stellenboch, Rustenberg

Wino wyprodukowane w 100% ze szczepu Grenache, który charakteryzuje się jasnym kolorem, niską zawartością tanin i średnią budową. Grenache posiada bardzo atrakcyjne aromaty czerwonych owoc&oacu..

69,00zł

Hannibal, 2019/2020, Walker Bay, Bouchard Finlayson

To wino powstało na cześć Hannibala, dowódcy wojsk Kartaginy, uważanego za jednego z najwybitniejszych generałów starożytności. Rzadka mieszanka francuskich i włoskich odmian gron. Sang..

168,00zł

John X Merriman, 2020/2021, Stellenbosch, Rustenberg

John X Merriman to klasyczna mieszanka Bordeaux, która w pełni oddaje terroir  Rustenberg. To potężne wino, które potrafi pięknie się wynagrodzić za leżakowanie w odpowiednich warun..

92,00zł

Kadette, Cape blend, 2020, Stellenosch, Kanonkop Estate

Mieszanka gron Pinotage(54%), Cabernet Sauvignon (34%) i Merlot (12%). Chociaż jest to wino z Nowego Świata, to posiada finezję i styl Starego. Wino o głębokim rubinowym kolorze z ..

66,00zł

Magnum (1,5 ltr), John X Merriman, 2016, Stellenbosch, Rustenberg

John X Merriman to klasyczna mieszanka Bordeaux, która w pełni oddaje terroir  Rustenberg. To potężne wino, które potrafi pięknie się wynagrodzić za leżakowanie w odp..

174,00zł

Malbec, 2021, Stellenbosch, Rustenberg

Wino o atrakcyjnej fioletowej barwie oraz aromatach ciemnych owoców, takich jak śliwki, jeżyny oraz fiołki z nutami pieprzu i tytoniu. W miarę dojrzewania, wino ujawni bardziej owocowy charakte..

69,00zł

Merlot, 2021, Stellenbosch, Rustenberg

Bogate aromaty jeżyn, czarnej porzeczki, eukaliptusa i ciemnej czekolady ładnie eksponują się na podniebieniu, które jest zrównoważone i zaokrąglone dzięki delikatnym taninom. Doskonałe ..

69,00zł

Peter Barlow, Cabernet Sauvignon, 2018/2019, Stellenbosch, Rustenberg

Jest to czołowe wino Rustenberg, nazwane na cześć założyciela winnicy Petera Barlow. Wytwarzane w 100% z gron Cabernet Sauvignon z najlepszych winnic usytuowanych na stokach Góry Simonsberg. Pe..

210,00zł

Pinot Noir, Galpin Peak, 2020/2021, Walker Bay, Bouchard Finlayson

To wyjątkowe Pinot Noir ukazuje zarówno delikatność jak i bogactwo. Ten szczep jest często charakteryzowany jako odmiana o własnym charakterze i nosi miano jako najbardziej ekspresyjne terroir ..

174,00zł

Pinot Noir, Galpin Peak, Tete de Cuvee, 2017/2020, Walker Bay, Bouchard Finlayson

Etykieta „Tete de Cuvee” to wybór najlepszych Pinot Noir z konkretnego rocznika. Jest bardzo unikalne, ponieważ odzwierciedla zarówno delikatność jak i bogactwo. Dolina Hemel..

480,00zł

Pinotage, 2020, Stellenbosch, Kanonkop Estate

Wyprodukowane z gron zbieranych z 60 letnich krzewów winnych. Posiada cudownie aromatyczny zapach z nutami czerwonej porzeczki, wiśni oraz cynamonu. Podniebienie odsłania jedwabistą taninową st..

176,00zł

Pinotage, Kadette, 2020, Stellenbosch, Kanonkop Estate

Wino o intensywnym, fioletowo-czerwonym kolorze. Posiada aromaty malin, truskawek i ciemnych śliwek, które są zrównoważone nutami słodkich przypraw, wanilii i giętkich tanin. Dojrzewało ..

77,00zł

RM Nicholson, Cabernet Sauvignon/Shiraz, 2020, Stellenbosch, Rustenberg

Kompozycja gron Cabernet Sauvignon, Shiraz i Merlot. Aromaty czarnej porzeczki uzupełnione zapachem suszonych ziół, z nutą czarnego pieprzu oraz przypraw korzennych. Wino posiada mocną struktur..

69,00zł

Roussanne, 2020/2021, Stellenbosch, Rustenberg

Rustenberg był pierwszą winnicą w RPA, która produkowała wina z aromatycznych gron Roussanne z południa Francji. Wino o intensywnym aromacie lilii, brzoskwiń i moreli. Na podniebieniu wyczuwaln..

69,00zł

Sauvignon Blanc, 2021/2022, Stellenbosch, Rustenberg

Charakterystyczną cechą tego chrupkiego i świeżego Sauvignon Blanc jest zielony pieprz, szparagi i agrest z nutą ananasa w tle. Jest pięknie zrównoważone na podniebieniu oraz posiada wspaniałe,..

54,00zł

Sauvignon Blanc, 2021/2022, Walker Bay, Bouchard Finlayson

Wino o bardzo dobrej równowadze między dojrzałością owoców a harmonijną kwasowością. Wyczuwalne aromaty owoców tropikalnych, agrestu, liczi i zielonej figi połączone z warstwami k..

69,00zł

Sauvignon Blanc, Reserve, 2018, Walker Bay, Bouchard Finlayson

Średnio-ciężkie wino z dodatkiem 14% odmiany Semillon. Wytrawne, ale z wyczuwalnymi notami melona, dojrzałego agrestu, białego pieprzu. Po chwili w ustach dominujące owoce tropikalne. Długi, orzeźwiaj..

82,00zł

Shiraz, 2018, Stellenbosch, Rustenberg

Ten Shiraz posiada w bukiecie mnóstwo czerwonych i ciemnych owoców (zwłaszcza jagodowych), a na podniebieniu jest przyjemnie delikatne. Dojrzewało przez 16 miesięcy we francuskich beczka..

69,00zł

Wyświetlono: 1 do 24 z 24 (1 stron)