Rep. Płd. Afryki

W Republice Południowej Afryki wino wytwarza się od setek lat. Już w XVIII i XIX wieku w regionie Przylądka produkowano najbardziej poszukiwane wino na świecie – legendarne Constantia. Wino to importowano do Europy na stoły królewskie i tylko dla tych nielicznych osób, których było na nie stać. Przez większość stulecia RPA bardziej stawiała na ilość niż na jakość. Teraz się to zmienia – coraz więcej winnic produkuje nagradzane wina po przystępnych cenach. Chociaż to Pinotage jest gronem RPA, najpopularniejsze i najmodniejsze czerwone grona to obecnie Syrah, z których można produkować wina równie duże i odważne jak te w Australii. 


Blanc de Mer, 2015, Cape South Coast, Bouchard Finlayson

To wino dla tych, którzy kochają średnio zbudowane i aromatyczne białe wina. Blanc de Mer składa się głównie z Rieslinga, Viognier i Chardonnay; i dzięki temu odzwierciedla charakter bia..

45,00zł

Buzzard Kloof Syrah, Stellenbosch, 2012/2013, Rustenberg

Wino o atramentowej barwie, ciemno purpurowe. Aromaty początkowo przyjemne i bogate, stopniowo rozbudowują się w bardzo skoncentrowane i złożone z pikantnymi nutami goździków, cynamonu i fiołków. Na p..

69,00zł

Cabernet Sauvignon, 2014, Stellenbosch, Eikendal

Uważaj na to wino, ponieważ jest wyjątkowe ! Dużo opieki, pasji i wiele godzin pracy poświęcono na wyprodukowanie tego wina. Posiada niuanse tłuczonego pieprzu, minerałów oraz świeżego mięsa, k..

74,00zł

Chardonnay Sans Barrique, 2014/2015, Bouchard Finlayson

Przyjemnie świeże, niedębowane Chardonnay które wspaniale nadaje się do picia latem na zewnątrz.

56,00zł

Chardonnay, 2015, Stellenbosch, Eikendal NowośćNew

Eikendal Chardonnay 2015 to zdecydowane i elegancko wykonane wino. Posiada subtelne aromaty dębu i posmaki cytryny, wiciokrzewu oraz gruszki ze wspaniałymi mineralnymi nutami. Na podniebieniu wyczuwal..

79,00zł

Chardonnay, Crocodile’s Lair, 2014, Bouchard Finlayson

Grona do produkcji tego wina zbiera się z nienawadnianych winorośli, dzięki czemu wino jest bogate w mineralne i owocowe posmaki. Cudownie świeże i chrupkie ze wspaniałymi aromatami agrestu, uzupełnio..

66,00zł

Chardonnay, Five Soldiers, Stellenbosch, 2012/2013, Rustenberg

The Five Soldiers to grupa sosen rosnących na szczycie wzgórza, widocznie zaznaczając położenie winnicy. To wino jest ukłonem w stronę wyjątkowego białego Burgunda. Do jego wspaniałej jakości, ..

162,00zł

Chardonnay, Stellenbosch, 2014/2015, Rustenberg

Fermentowane w beczkach, a następnie leżakowane przez 12 miesięcy we francuskim dębie. Jest to tradycyjne Chardonnay z przyjemnym aromatem moreli i skórki pomarańczowej z posmakiem migdałów i owoców t..

69,00zł

Classique, 2013, Stellenbosch, Eikendal

Wspaniała kompozycja gron Cabernet Sauvignon, Merlot oraz Cabernet Franc. Jest to flagowe wino winnicy Eikendal, które powstało dzięki latom ciężkiej pracy, poświęcenia i pasji. Dojrzewało prze..

99,00zł

Hannibal, 2011, Bouchard Finlayson

Rzadka mieszanka francuskich i włoskich odmian gron. Sangiovese stanowi ponad połowę kupażu - dzięki temu wino jest eleganckie, w najlepszym włoskim stylu. Dodatki Pinot Noir, Shiraz, Mourvedre, Nebbi..

107,00zł

John X Merriman, Stellenbosch, 2014, Rustenberg

Aromaty śliwki i cygara zapowiadają wspaniałe wielowarstwowe podniebienie z elegancką strukturą tanin. Ta klasyczna mieszanka Bordeaux oddaje charakter terroir Rustenberg i posiada dobry potencjał do ..

77,00zł

Kadette, 2014/2015, Stellenosch, Kanonkop Estate

Mieszanka gron Pinotage, Cabernet Sauvignon i Merlot (mniej więcej w równomiernych proporcjach). Chociaż jest to wino z Nowego Świata, to posiada finezję i styl Starego. Dobre do odłożenia na k..

49,00zł

Merlot, 2015, Stellenbosch, Rustenberg NowośćNew

Bogate aromaty jeżyn, czarnej porzeczki, eukaliptusa i ciemnej czekolady ładnie eksponują się na podniebieniu, które jest zrównoważone i zaokrąglone dzięki delikatnym taninom. Doskonałe ..

56,00zł

Peter Barlow, Cabernet Sauvignon, Stellenbosch, 2008, Rustenberg

Jest to czołowe wino Rustenberg, nazwane na cześć założyciela winnicy Petera Barlow. Wytwarzane w 100% z gron Cabernet Sauvignon z najlepszych winnic usytuowanych na stokach Góry Simonsberg. Pe..

179,00zł

Pinot Noir, Galpin Peak, 2011, Bouchard Finlayson

Galpin Peak Pinot Noir pochodzi z pięknej doliny Hemel-en-Aarde Valley i reprezentuje typowy dla tego dość chłodnego klimatu styl. 2011 znacznie różnił się od poprzdnich suchych i ciężkich dla ..

129,00zł

Pinot Noir, Galpin Peak, Tete de Cuvee, 2012, Bouchard Finlayson

Jest to szósta, limitowana edycja mieszanki z 12 najlepszych beczek Pinot Noir wyprodukowanych przez winnicę. Fantastyczne, owocowo przepełnione wino z przepięknym bukietem oraz pełnej, a jedno..

357,00zł

Pinotage, 2015, Stellenbosch, Eikendal

Perfumy, granat i świeża truskawka. Świeży aromat i podniebienie z pięknym, mocnym mineralnym charakterem. Wino o dobrej długości i świeżym zakończeniu. Pinotage 2015 jest dobre do picia już teraz, al..

74,00zł

Pinotage, 2015, Stellenbosch, Kanonkop Estate

Wyprodukowane z jednego z najlepszych zbiorów gron Pinotage w tej dekadzie. Wytworzone z gron zbieranych z 60 letnich krzewów winnych. Ma przyjemne nuty wiśniowe, bananowe i czarnej porz..

116,00zł

Sauvignon Blanc, 2015/2016, Walker Bay, Bouchard Finlayson

Wino o bardzo dobrej równowadze między dojrzałością owoców a harmonijną kwasowością. Wyczuwalne aromaty owoców tropikalnych, agrestu, liczi i zielonej figi połączone z warstwami k..

49,00zł

Sauvignon Blanc, Reserve, 2015/2016, Bouchard Finlayson

Średnio-ciężkie wino z dodatkiem 14% odmiany Semillon. Wytrawne, ale z wyczuwalnymi notami melona, dojrzałego agrestu, białego pieprzu. Po chwili w ustach dominujące owoce tropikalne. Długi, orzeźwiaj..

69,00zł

Sauvignon Blanc, Stellenbosch, 2016, Rustenberg

Charakterystyczną cechą tego chrupkiego i świeżego Sauvignon Blanc jest zielony pieprz, szparagi i agrest z nutą ananasa w tle. Jest pięknie zrównoważone na podniebieniu oraz posiada wspaniałe,..

49,00zł

Shiraz, 2014/2015, Stellenbosch, Rustenberg

Ten Shiraz posiada w bukiecie mnóstwo czerwonych i ciemnych owoców (zwłaszcza jagodowych), a na podniebieniu jest przyjemnie delikatne. Dojrzewało przez 16 miesięcy we francuskich beczkach dębowych, d..

59,00zł

Shiraz/Petit Verdot, 2014, Stellenbosch, Eikendal

Aromaty czereśni, tytoniu oraz dojrzałych jagód. Wino o średniej budowie, jest czyste i świeże. Na podniebieniu gładkie, aksamitne i okrągłe. Doskonały wybór na spotkania z przyjaciółmi lub do codzien..

46,00zł

Cabernet Sauvignon, 2014, Stellenbosch, Rustenberg

Wino ukazuje typowy dla Cabernet Sauvignon smak i aromat ciemnych owoców jagodowych oraz tytoniu. Posiada dobrą strukturę oraz długie zakończenie.

56,00zł

Wyświetlono: 1 do 24 z 24 (1 stron)