Kania Vodka

Kania Vodka

Naszą pierwszą wódkę wyprodukowaliśmy ponad dziesięć lat temu z ziemniaków uprawianych w niewielkich gospodarstwach wokół Kania Lodge na Kaszubach. Był to prawdziwie rzemieślniczy wyrób. Do nawożenia pól wykorzystano naturalny nawóz, a ziemię uprawiano końmi. Całe rodziny zbierały potem ziemniaki ręcznie. W gorzelni sfermentowany zacier był destylowany tylko raz. Na prostych butelkach umieściliśmy etykiety z odmianą ziemniaka i rocznikiem. Żadne roczniki naszego rzemieślniczego trunku nie były takie same. I właśnie tego pragnęliśmy. Rzemieślniczego alkoholu odzwierciedlającego czas i miejsce. Przypominającego bardziej doskonałe wino dla smakoszy.

Oprócz marki Kania stworzyliśmy rzemieślniczą wódkę na eksport – nazwaliśmy ją Vestal, na cześć rzymskiej bogini czystości i ogniska domowego. Vestal świetnie spisała się na degustacjach i konkursach w Londynie, pokonując wiele znanych, najlepszych marek. Wkrótce potem zaczęliśmy sprzedawać ją w miejscach tak odległych jak Australia czy Malediwy. Następnie wprowadziliśmy Vestal do paryskiego hotelu Ritz i londyńskiego Savoya, miejsc zaskakująco wyjątkowych jak na zwykłego kaszubskiego ziemniaka. Rosnącą pozycję Vestal na międzynarodowym rynku zauważył kilka lata temu Halewood, jeden z największych brytyjskich producentów i dystrybutorów alkoholi. Złożono nam propozycję nie do odrzucenia i marka Vestal nie należy już wyłącznie do nas.

Za to Kania, która nazwę wzięła od naszego butikowego hotelu na Kaszubach, pozostała w rodzinie. Wciąż wprowadzamy innowacje. Oprócz dwóch stałych roczników ziemniaczanej wódki, zaczęliśmy również produkować trunek z Santini, odmiany żyta uprawianego na Pomorzu. Wódka starzona przez pięć lat w dębowych beczkach wcześniej używanych do produkcji sherry w Hiszpanii, okazała się niesamowita. Niedawno do sprzedaży trafiła limitowana edycja starzonego w dębowych beczkach trunku pod nazwą Kania. Z winogron uprawianych w naszej winnicy w Kania Lodge wyprodukowaliśmy również nasz pierwszy rocznik trunku przypominającego grappę, którego nazwaliśmu „Spirit of Kaszebe”. To pojedyncza, (bardzo) limitowana edycja zaledwie dwustu pięćdziesięciu butelek. „Spirit of Kaszebe” doskonale spisała się w degustacjach w ciemno w porównaniu do włoskiej grappy. Posiada piękny bukiet i daje przyjemną lepkość na podniebieniu.


Kania, „The spirit of Kaszebe”, destylat z winogron, 2020

Spirit of Kaszebe to unikatowy destylat wyprodukowany z kilku odmian ręcznie zbieranych winogron w winnicy Kania Lodge na Kaszubach, o owocowych nutach dobrej grappy. Destylacja odbywała się w miedzia..

195,00zł

Kania Santini, 2018

Wódka została  wyprodukowana z destylatu żytniego z pełnej słońca odmiany santini, w miedzianej kolumnie pracy porcjowej, w sposób rzemieślniczy, gdzie o charakterze finalnego desty..

87,00zł

Kania Brooke, 2019

Wyprodukowano ręcznie i z wielką troską, w miedzianej kolumnie, w 150-letniej gorzelni na Pomorzu. Ten, rzemieślniczy, sprzedawany w niewielkich partiach trunek pozostaje wierny smakom i tradycji daw..

97,00zł

Kania Miranda, 2015

Kania to tradycyjna "wódka", produkowana z pojedynczej odmiany ziemniaków Miranda i butelkowana na Pomorzu w małych partiach w unikalnym miedzianym kolumnowym urządzeniu destylacyjnym. W..

135,00zł

Kania Brooke Oak Aged, 2019

Wyprodukowana z ziemniaków odmiany Brooke, uprawianych na piaszczystych glebach Pomorza. Wyjątkowy kolor oraz dymne niuanse tego rzemieślniczego destylatu uzyskane zostały dzięki długiemu dojrz..

142,00zł

Kania, "The spirit of Kaszebe", destylat z winogron, 2018

Wyprodukowana z dwóch odmian ręcznie zbieranych winogron Marechal Foch oraz Leon Millot, rosnących w winnicy Kania Lodge na Kaszubach. Przed destylacją wino leżakowało na osadzie przez około 3 ..

195,00zł

Kartonik na wódkę (czarny)

11,00zł

Kartonik na wódkę (naturalny)

11,00zł

Wyświetlono: 1 do 8 z 8 (1 stron)