Hiszpania

Najbardziej znane hiszpańskie wino to bez wątpienia Rioja, produkowana ze szczepu Tempranillo (w Hiszpanii często zwanego Tinto Fino) i dojrzewająca przez różny czas w dębowych beczkach. Popularność Tempranillo wynika z faktu, że szczep zastąpił starsze lokalne odmiany w wielu częściach kraju i większość najlepszych win hiszpańskich, w tym także te z Ribero del Duero, produkowanych jest przynajmniej częściowo z Tempranillo. Jeżeli zatem smakują Państwu wina hiszpańskie, prawdopodobnie polubicie wyrazisty smak tego grona, które dobrze dojrzewa w dębie, ale także jest wystarczająco owocowe, aby można było produkować z niego lekkie, młode wina nieleżakowane w dębie.


Cava Brut, Mas Geroni, Cellers de l'Arboc

Oto najbardziej celebrowane hiszpańskie wino musujące i jednocześnie wspaniała alternatywa na imprezy dla dużo droższych szampanów czy też musujących win Nowego Świata z wyższej półki...

31,00zł

Clos de Nits Crianca, 2013, D.O. Montsant, Cellers Unio

Wino o głębokiej czerwonej barwie z fioletowymi refleksami. Oferuje elegancki aromat dojrzałych czerwonych owoców, z delikatnymi niuansami dębu i mineralnych nut. W ustach jest dobrze zbudowane..

29,00zł

Crianza, 2014, Rioja, Luis Cañas

Crianza dojrzewała w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu przez 12 miesięcy. Ma charakterystyczny rubinowy kolor, sprężyste taniny i długi finisz pełen przypraw. Pachnie malinami, jeżynami, b..

52,00zł

Feixa Negra, 2015, D.O. Priorat, Cellers Unio

Nazwa wina jest inspirowana wspaniałymi tarasami winnic, wzmocnionymi kamiennymi ścianami, które są dosyć powszechne w regionie Priorat. Wino o ciemnym rubinowym kolorze z fioletowymi refleksa..

49,00zł

Fermentado en Barrica, 2016, Rioja, Luis Canas

Wino fermentowane w beczkach w celu nadania dodatkowego koloru i struktury. Następnie leżakowane w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu przez cztery miesiące. Wytwarzane głównie z gron..

44,00zł

Gran Reserva, 2010, Rioja, Luis Cañas

Pozycja dla wielbicieli klasycznych win z regionu Rioja. Eleganckie i złożone aromaty tytoniu, skóry, tymianku i rozmarynu. W ustach okrągłe, zrównoważone i ciepłe. Wyczuwalne nuty owoco..

124,00zł

Hiru 3 Racimos, 2009, Rioja, Luis Canas

Wino kolekcjonerskie, które winnica dawno już wyprzedała. To co czyni go tak specjalnym, to ręcznie zbierane grona z 60 letnich krzewów Tempranillo, które wytwarzają maksymalnie t..

590,00zł

Monastrell / Grenache / Syrah, Las Gravas, 2011, Casa Castillo

Grona są pozyskiwane z dojrzałych krzewów winorośli, uprawianych na żwirowych glebach na pochyłym terenie, jest to wspaniale czarujące i złożone wino z nutami owoców leśnych, wiśni czy d..

126,00zł

Monastrell, 2016, Yecla, Senorio de Barahonda

Młode wino o wspaniałym wiśniowym kolorze. Wyprodukowane w 100% z gron Monastrell, pochodzących z najlepszych parceli w winnicy. Wino odsłania  typowe dla tej odmiany dojrzałe aromaty owocowe. Je..

34,00zł

Monastrell, Summum, 2015, Yecla, Senorio de Barahonda

Wytwarzane z nie szczepionych gron Monastrell, jest to limitowana produkcja 2,050 butelek. Posiada intensywne, ale gładkie owocowe posmaki z przypieczonym dębem i wanilią pochodzącą z beczek. Powinno ..

79,00zł

Monastrell/Syrah, Barrica, 2014, Yecla, Senorio de Barahonda

To intensywne wino jest bardzo owocowe, a podkreśla jego jakość idealnie wkomponowane niuanse beczkowe. Spędziło sześć miesięcy w beczkach z francuskiego dębu i leżakowało cały następny rok zanim je w..

39,00zł

Organic, Monastrell/Syrah, 2014, Yecla, Senorio de Barahonda

W ekologicznych winnicach Senorio de Barahonda uprawiane są 40 letnie winorośle Monastell oraz 20 letnie winorośle Syrah. Najlepsze grona są starannie selekcjonowane i oddzielnie przetwarzane. Gdy fer..

49,00zł

Reserva, 2012, Rioja, Luis Cañas

Elegancka i jedwabista Rioja Reserva. O pięknym, głebokim kolorze. Pachnie dojrzałymi malinami, poziomkami, czereśniami i wanilią. Wino leżakowało we francuskim i amerykańskim dębie przez 18 mies..

73,00zł

Reserva, Selección de la Familia, 2011, Rioja, Luis Cañas

Winogrona wykorzystywane do produkcji win z kolekcji Reserva de la Familia pozyskiwane są z najlepiej położonych i nasłonecznionych parceli. Minimalny wiek krzaków winorośli to 45 lat. To wino ..

96,00zł

Verdejo, Blanco, 2016, Yecla, Senorio de Barahonda

Wino o jasno-żołtej barwie z zielonymi refleksami. Wyraźnie wyczuwalne owoce tropikalne z cytrusowymi nutami. Intensywne aromaty, świeżość i elegancja na podniebieniu oraz długie zakończenie z charakt..

36,00zł

Zimowa wyprzedaż -16% Joven, Red, 2016, Rioja, Luis Canas - 16 %

Trochę białych gron Viura (10 procent) dodawanych jest do Tempranillo, aby wzmocnić bukiet, tworząc tym samym przyjemnie świeże i owocowe wino, przeznaczone do codziennego picia...

32,00zł 27,00zł

Zimowa wyprzedaż -16% Joven, White, 2016, Rioja, Luis Canas - 16 %

Wytwarzane z Viura, aromatycznych białych gron używanych do produkcji białej Rioja. Wino o posmaku owocowym, łatwe do picia, wspaniałe na letnie popołudnie na tarasie i do codziennego picia.  ..

32,00zł 27,00zł

Wyświetlono: 1 do 17 z 17 (1 stron)