Hiszpania

Najbardziej znane hiszpańskie wino to bez wątpienia Rioja, produkowana ze szczepu Tempranillo (w Hiszpanii często zwanego Tinto Fino) i dojrzewająca przez różny czas w dębowych beczkach. Popularność Tempranillo wynika z faktu, że szczep zastąpił starsze lokalne odmiany w wielu częściach kraju i większość najlepszych win hiszpańskich, w tym także te z Ribero del Duero, produkowanych jest przynajmniej częściowo z Tempranillo. Jeżeli zatem smakują Państwu wina hiszpańskie, prawdopodobnie polubicie wyrazisty smak tego grona, które dobrze dojrzewa w dębie, ale także jest wystarczająco owocowe, aby można było produkować z niego lekkie, młode wina nieleżakowane w dębie.

Wina z Hiszpanii


 Joven, White, 2022, Rioja, Luis Canas

Wytwarzane z Viura, aromatycznych białych gron używanych do produkcji białej Rioja. Wino o posmaku owocowym, łatwe do picia, wspaniałe na letnie popołudnie na tarasie i do codziennego picia...

46,00zł

Albariño, 2022, D.O. Rias Baixas, La Poda

Świeże, owocowe i rześkie wino, wyprodukowane ze szczepu Albarino. Posiada jasno-żółtą barwę z zielonymi refleksami. W aromacie wyczuwalne cytrusy z nutami owoców pestkowych. Na podniebi..

69,00zł

Cava, Alvaroni Brut Organic, Walencja, Cavas Marevia

Wyprodukowane z mieszanki gron Macabeo 70% oraz Chardonnay 30%. Posiada słomkowożółtą barwę z zielonkawymi refleksami.  W zapachu wyraźnie wyczuwalne aromaty białych owoców i cytrus..

42,00zł

Colorea, Verdejo, 2022, D.O. La Mancha, Bodegas Cristo de la Vega

Wino o jasnej barwie i zielonkawych refleksach. W zapachu wyczuwalne przyjemne, owocowe aromaty z przewagą cytrusów i melona połączone z nutą wiciokrzewu. W smaku jest świeże i posiada dobrą kw..

32,00zł

Crianza, 2020, D.O. Ribera del Duero, Bodegas Vina Mayor

Wino o głębokim rubinowym kolorze z granatowymi refleksami.  W aromacie wyczuwalne nuty czerwonych i czarnych owoców, połączone z delikatnymi niuansami tostowymi, które wino zawdzię..

77,00zł

Crianza, 2020, Rioja, Luis Cañas

Crianza dojrzewała w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu przez 12 miesięcy. Ma charakterystyczny rubinowy kolor, sprężyste taniny i długi finisz pełen przypraw. Pachnie malinami, jeżynami, b..

67,00zł

Crianza, 2020, Yecla, Senorio de Barahonda

W aromacie jest złożone i eleganckie z tostowymi niuansami. Świeże, z intensywnym, pikantnym i zrównoważonym finiszem. Nadaje się do wszystkich rodzajów mięs, warzyw, serów i pasz..

58,00zł

El Bicho Raro, 2020, Yecla, Senorio de Barahonda

El Bicho Raro to "odmieniec" z winnicy Barahonda. W przeciwieństwie do ich pozostałych win, Monastrell jest tu tylko dodatkiem, pierwsze skrzypce gra Tintorera, inaczej Garnacha Tintorera, czyli hiszp..

84,00zł

Gran Reserva, 2014, D.O. Ribera del Duero, Bodegas Vina Mayor

Wino o głębokim rubinowym kolorze. Uwodzi intensywnym aromatem dojrzałych czerwonych owoców, wiśni, suszonych owoców oraz kakao. Na podniebieniu jest ładnie zaokrąglone, soczyste i złożo..

174,00zł

Gran Reserva, 2016, Rioja, Luis Cañas

Pozycja dla wielbicieli klasycznych win z regionu Rioja. Eleganckie i złożone aromaty tytoniu, skóry, tymianku i rozmarynu. W ustach okrągłe, zrównoważone i ciepłe. Wyczuwalne nuty owoco..

166,00zł

Hiru 3 Racimos, 2019, Rioja, Luis Canas

Wino kolekcjonerskie, które winnica dawno już wyprzedała. To co czyni go tak specjalnym, to ręcznie zbierane grona z 60 letnich krzewów Tempranillo, które wytwarzają maksymalnie t..

687,00zł

Joven, Red, 2022, Rioja, Luis Canas

Przyjemnie świeże, młode wino, pełne czerwonych owoców i o dobrej kwasowości. Wytwarzane z Tempranillo z niewielkim dodatkiem gron Viura (10 procent), aby wzmocnić bukiet. To łatwe do picia win..

46,00zł

Monastrell, Heredad Candela, 2019, Yecla, Senorio de Barahonda

Wyprodukowane z ponad 60-letnich krzewów Monastrell. Leżawało przez 9 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Wino o pięknym wiśniowym kolorze, z korzennymi i owocowymi nutami.  Na podnie..

104,00zł

Monastrell, Summum, 2020/2021, Yecla, Senorio de Barahonda

Wyprodukowane z nieszczepionych gron Monastrell, uprawianych w winnicach o wapiennych i skalistych glebach. Wino posiada intensywne aromaty kandyzowanych i suszonych owoców oraz niesamowicie bo..

106,00zł

Monastrell/Syrah, Barrica, 2021, Yecla, Senorio de Barahonda

To intensywne wino jest bardzo owocowe, a jego jakość podkreślają idealnie wkomponowane niuanse beczkowe. Spędziło sześć miesięcy w beczkach z francuskiego dębu i leżakowało cały następny rok ..

55,00zł

Organic Cava Marevia, Brut Reserve, Walencja, Cavas Marevia

Ta doskonała Cava została wyprodukowana z najlepszych ekologicznych winogron z winnicy położonej na wysokich obszarach Requena. Wino tworzy mieszanka gron Pinot Noir (50%) oraz Chardonnay (50%). Jasn..

79,00zł

Organic, Cava Marevia Chardonnay, Brut Reserve, Walencja, Cavas Marevia

Cava Marevia została wyprodukowana w 100% ze szczepu Chardonnay. Posiada jasno-słomkową barwę, z przyjemnymi bąbelkami. Złożony i intensywny aromat, odsłaniający białe i pestkowe owoce, na eleganckim ..

69,00zł

Organic, Monastrell/Merlot, 2021/2022, Yecla, Senorio de Barahonda

Posiada dobrą strukturę i przyjemny posmak w ustach. Nadaje się do wszystkich rodzajów czerwonego mięsa, gulaszu, ryżu, serów i pasztetów. Wina organiczne i naturalne cz. II [Y..

56,00zł

Organic, Verdejo, Blanco, 2022/2023, Yecla, Senorio de Barahonda

Wino o jasno-żołtej barwie z zielonymi refleksami. Wyraźnie wyczuwalne owoce tropikalne z cytrusowymi nutami. Intensywne aromaty, świeżość i elegancja na podniebieniu oraz długie zakończenie z charakt..

44,00zł

Petit Verdot,  Heredad Candela, 2018, Senorio de Barahonda

Wino wyprodukowane z odmiany Petit Verdot (100%). Leżakowało przez 16 miesięcy w beczkach z amerykańskiego dębu. Pełne i zrównoważone, o szerokim wachlarzu aromatów, głównie czarn..

106,00zł

Reserva, 2016/2018, D.O. Ribera del Duero, Bodegas Vina Mayor

Wino o głęboko rubinowym kolorze. W bukiecie wyczuwalne trzeciorzędowe nuty (skóra i tytoń) w połączeniu z dojrzałymi czarnymi owocami, słodkimi przyprawami i delikatnymi nutami tostowymi. Na p..

114,00zł

Reserva, 2017, Rioja, Luis Cañas

Elegancka i jedwabista Rioja Reserva. O pięknym, głebokim kolorze. Pachnie dojrzałymi malinami, poziomkami, czereśniami i wanilią. Wino leżakowało we francuskim i amerykańskim dębie przez 18 mies..

89,00zł

Reserva, Selección de la Familia, 2018, Rioja, Luis Cañas

Winogrona wykorzystywane do produkcji win z kolekcji Reserva de la Familia pozyskiwane są z najlepiej położonych i nasłonecznionych parceli. Minimalny wiek krzaków winorośli to 45 lat. To wino ..

122,00zł

Secreto, 2020, D.O. Ribera del Duero, Bodegas Vina Mayor

Wino uwodzi złożonym aromatem z nutami czarnych i czerwonych owoców, które łączą się z nutami olejków żywicznych, lekkich przypraw oraz fiołków. Na podniebieniu jest zaokrą..

129,00zł

Tinto Roble, 2021/2022, D.O. Ribera del Duero, Bodegas Vina Mayor

Wino o głębokim rubinowym kolorze z granatowymi refleksami.  W aromacie wyczuwalne nuty czerwonych i czarnych owoców, połączone z delikatnymi niuansami tostowymi, które wino zawdzię..

54,00zł

Verdejo Superior, 2021, D.O. Rueda, Caserio de Duenas

Wino o jasno-żółtym kolorze z zielonymi refleksami. Jest świeże, eleganckie i złożone. Cytrusowe aromaty delikatnie łączą się z nutami rumianku, kopru włoskiego i miodu. Na podniebieniu jest le..

74,00zł

Verdejo, 2023, D.O. Rueda, Bodegas Vina Mayor

Czysty i jasnożółty kolor z delikatnymi zielonymi refleksami. Wino posiada bardzo intensywny, czysty aromat o świeżym i owocowym charakterze. Zielone nuty bukszpanu łączą się z cytrusowymi arom..

49,00zł

Verdejo, Fermentado en Barrica, 2020, D.O. Rueda, Caserio de Duenas

Wino o jasno żółtym kolorze ze złotymi refleksami. W aromacie wyczuwalne cytrusowe i grejpfrutowe nuty z kremowymi niuansami. Na podniebieniu intensywne i wyraziste z doskonałą równowagą..

106,00zł

Viñas Viejas, 2021, Rioja, Luis Canas

Wino o jasno-żółtej barwie, wyprodukowane z mieszanki gron Viura (90%) i Malvasia (10%). W zapachu jest subtelne i eleganckie z nutami rumianku i szczyptą anyżu i kopru włoskiego. W miarę otwie..

78,00zł

Cava, Brut, Bella Mistala, Walencja, Cavas Marevia

Cava Bella Mistala została wyprodukowana z mieszanki gron Macebeo (75%) i Chardonnay (25%) -  najlepszych organicznych, białych gron z Requena.   Posiada słomkowożółtą barwę z zielon..

45,00zł

Wyświetlono: 1 do 30 z 30 (1 stron)