Felline Societa Agricola

Chociaż Puglia i Sycylia współzawodniczą o miano największego włoskiego producenta win, to do niedawna oba te regiony uważane były jedynie za masowych producentów, wysyłających beczkowozy tanich, wesołych, czerwonych i białych win na północ, by podrasować trunki z bardziej modnych regionów. To wszystko zaczęło się zmieniać w przeciągu ostatnich dwóch dekad, między innymi dzięki takim osobom jak Gregory Perucci, którego Accademia dei Racemi zrzesza pełnych pasji producentów wina w Pugli, którzy chcą wytwarzać dobre jakościowo wina z lokalnych gron. Racemi, z siedzibą w Mandurii, oferuje obecnie wina z kilku wyraźnie różniących się winnic. Przez wielu uważana jest za jednego z czołowych producentów wysokogatunkowych win, dorównujących tym z regionów o lepszej reputacji, takich jak Toskania czy Piemont.


Alberello, Salento Rosso, 2019, Felline Societa Agricola

Sześćdziesięcioletnie winorośle Negramaro, które dają połowę gron tej mieszance (druga połowa to Primitivo) przyczyniają się do pięknego, głębokiego koloru. Wino posiada dobrą równowagę ..

52,00zł

Giravolta, Primitivo di Manduria, DOP 2018/2019, Puglia, Felline Societa Agricola

Doskonałe, hojne Primitivo o pięknej rubinowej barwie. Posiada słodkie i pikantne aromaty malin, mlecznej czekolady, czereśni oraz fiołków. Na podniebieniu jest złożone i soczyste, z miękkimi t..

94,00zł

Pietraluna, Torreguaceto, Negroamaro del Salento, IGP, 2019, Felline Societa Agricola

Doskonałe wino do codziennego delektowania się. Bardzo owocowe, miękkie i przyjemne w smaku. Posiada rubinową barwę z subtelnymi fioletowymi refleksami. W nosie wyczuwalne nuty owoców wiśni i c..

49,00zł

Primitivo di Manduria, 2021, Felline Societa Agricola

To esencjonalne Primitivo posiada atłasowy, waniliowy posmak, intensywny aromat i długie zakończenie. Winogrona użyte w produkcji pochodzą z 40-letnich krzewów winnych z prestiżowej apelacji Pr..

86,00zł

Primitivo di Manduria, Dunico, 2018, Apulia, Felline Societa Agricola

Dunico pochodzi z okolic Taranto, nadmorskiej miejscowości na samym południu Włoch. Jest niezwykle intensywne i bogate, nie brakuje mu eleganckich tanin. Pachnie czereśniami i balsamico. Dojrzewało pr..

169,00zł

Sum Salento, Sussumaniello, IGP, 2017, Puglia, Felline Societa Agricola

To wino jest zwieńczeniem miłości Gregory'ego Perucci (założyciela winnicy Felline) do Apulii. Po sprawdzeniu informacji na temat autochtonicznego szczepu Sussumaniello, który powstał i był upr..

72,00zł

Zinfandel, Sinfarosa, 2019, Apulia, Felline Societa Agricola

Amerykański Zinfandel jest spokrewniony z odmianą Primitivo z Apulii. Pełne eleganckich aromatów pieprzu, wiśni i czekolady. Pełne, skondensowane - typowe dla gorącego regionu na samym południu..

108,00zł

Wyświetlono: 1 do 7 z 7 (1 stron)