Soljans Estate

Wina Soljans są prawdopodobnie najlepiej znanymi winami nowozelandzkimi w Polsce i spotykają się z entuzjastyczną opinią każdego, kto zna się na winach. Pochodzące z tej winnicy Sauvignon Blanc Marlborough jest najlepiej sprzedającym się u nas winem nowozelandzkim; równie solidną reputację zdobyły sobie Pinotage oraz Legacy (wino musujące z powodzeniem konkurujące z większością szampanów). Pełen wigoru właściciel wytwórni, Tony Soljan, gościł w Polsce, a także przyjmował wielu polskich koneserów wina odwiedzających jego winnicę na północ od Auckland, gdzie prowadzi także znakomitą restaurację.


Chardonnay, 5th Generation Series, 2019, Kumeu, Soljans Estate

To Chardonnay zostało wyprodukowane, aby uczcić piątą generację rodziny Soljans (Tyler i Amber) w rodzinnym biznesie. Produkowane w limitowanych ilościach i wyłącznie w latach, kiedy zbiory są wyjątko..

128,00zł

Chardonnay, Barrique Reserve, 2020, Hawkes Bay, Soljans Estate

Kolejny doskonały rocznik Chardonnay z Hawke’s Bay. Urzeka eleganckim aromatem fig oraz nektarynek z tostowymi nutami, które wino zawdzięcza dojrzewaniu przez 12 miesięcy we francuskich b..

88,00zł

Gewurztraminer, 2021, Gisborne, Soljans Estate

Cudownie aromatyczne wino z odrobiną korzennego posmaku. Na podniebieniu wyczuwalne soczyste, dojrzałe owoce tropikalne. Doskonale pasuje do ostro przyprawionych potraw i kuchni azjatyckiej. Gewurz..

69,00zł

Legacy 'Methode Traditionnelle', 2020, Soljans Estate

Legacy odsłania zachwycający aromat drożdżowej brioche z delikatną perełką. Żywe aromaty cytrusowe połączone z bogatą kremową konsystencją wynikającą z drugiej fermentacji osadu drożdżowego w butelce...

99,00zł

Pinot Gris, 2021, Kumeu, Soljans Estate

Ten rocznik jest świeży, orzeźwiający i dokładnie taki jaki ma być Pinot Gris. Wino o aromacie gruszki nashi oraz jabłek. Podniebienie wypełniają posmaki moreli, brzoskwini, jabłkowego crumble z delik..

69,00zł

Sauvignon Blanc, 2023, Marlborough, Soljans Estate

Nowa Zelandia słynie ze wspaniałych Sauvignon Blanc z regionu Marlborough, a to wino doskonale odzwierciedla charakterystykę tego regionu. Mamy przyjemność zaprezentować pierwszą partię jed..

69,00zł

Wyświetlono: 1 do 6 z 6 (1 stron)