Soljans Estate

Wina Soljans są prawdopodobnie najlepiej znanymi winami nowozelandzkimi w Polsce i spotykają się z entuzjastyczną opinią każdego, kto zna się na winach. Pochodzące z tej winnicy Sauvignon Blanc Marlborough jest najlepiej sprzedającym się u nas winem nowozelandzkim; równie solidną reputację zdobyły sobie Pinotage oraz Legacy (wino musujące z powodzeniem konkurujące z większością szampanów). Pełen wigoru właściciel wytwórni, Tony Soljan, gościł w Polsce, a także przyjmował wielu polskich koneserów wina odwiedzających jego winnicę na północ od Auckland, gdzie prowadzi także znakomitą restaurację.


Chardonnay, Barrique Reserve, 2015/2016, Hawkes Bay, Soljans Estate

Grona do tego Chardonnay były ręcznie zbierane z wybranych winnic Hawke’s Bay. To wino eksponuje aromatami gruszki nashi, białych brzoskwiń oraz subtelną wanilią co zawdzięcza leżakowaniu w becz..

71,00zł

Fusion, Sparkling Muscat, NV, Soljans Estate

To wielokrotnie nagradzane, słodkie wino musujące, zostało wyprodukowane z gron Muscat, uprawianych w słonecznych winnicach Gisborne. Oferuje aromaty słodkich winogron, niską zawartość alkoholu, dobrz..

52,00zł

Fusion, Sparkling Sauvignon Blanc, NV, Soljans Estate

Aromaty agrestu, tropikalnego melona i cytrusów dominują w tym delikatnie musującym winie. Na podniebieniu wspaniale dojrzałe owoce tropikalne są równoważone chrupiącym zakończeniem...

59,00zł

Legacy 'Methode Traditionnelle', 2012, Soljans Estate

Wiele osób , które spróbują tego odpowiednika szampana z Antypodów może przysiąc, że jest równie dobry. Wytwarzany tą samą metodą, co szampany, z drugą fermentacją w..

89,00zł

Riesling, 2016, Marlborough, Soljans Estate

Odrobina słodyczy sprawia, że wino to jest doskonałe do sushi. Dobrze komponuje się z wszelkimi ostrymi potrawami, a wśród naszych klientów jest także lubiane jako aperitif...

63,00zł

Sauvignon Blanc, 2017/2018, Marlborough, Soljans Estate

Mocne, ziołowe aromaty łączą się z nutami marakui i agrestu. Wino o zrównoważonej kwasowości oraz długim, świeżym zakończeniu. To delikatne Sauvignon Blanc jest doskonałe do owoców morza..

59,00zł

Gewurztraminer, 2017, Gisborne, Soljans Estate

Cudownie aromatyczne wino z odrobiną korzennego posmaku. Na podniebieniu wyczuwalne soczyste, dojrzałe owoce tropikalne. Doskonale pasuje do ostro przyprawionych potraw i kuchni azjatyckiej...

63,00zł

Wyświetlono: 1 do 7 z 7 (1 stron)