Bouchard Finlayson

Ta butikowa winnica w dolinie Hemel-en-Aarde (Niebo na Ziemi) niedaleko Harmanus w zachodniej części Przylądka jest jedną z głównych winnic Republiki Południowej Afryki. Właściciel/mistrz winiarski Peter Finlayson uważa, że Pinot Noir to jedno z najbardziej wymagających gron. Jego próby z różnymi gronami i jego sukces właśnie z Pinot Noir charakteryzują Boucharda Finlaysona. Peter nie idzie na kompromisy. "Pinot Noir jest jak opera - mówi. - Kiedy jest wspaniałe, zabójczo uwodzi. Nie ma drogi pomiędzy". Chłodny klimat z oceanicznymi wpływami w dolinie pozwala Peterowi wytwarzać klasyczne wino Pinot Noir. Ma ono bogaty smak; zawiera długie i jedwabiste taniny, dzięki którym powstają wspaniałe wina do leżakowania. Takie samo zaangażowanie w produkcję wina jest widoczne w innych jego trunkach. Jesteśmy dumni, że mamy je w Polsce.


Blanc de Mer, 2016, Cape South Coast, Bouchard Finlayson

To wino dla tych, którzy kochają średnio zbudowane i aromatyczne białe wina. Blanc de Mer składa się głównie z Rieslinga, Viognier i Chardonnay; i dzięki temu odzwierciedla charakter bia..

45,00zł

Chardonnay Sans Barrique, 2015, Bouchard Finlayson

Rocznik 2015 zalicza się do bardzo udanych roczników. Lato bez opadów dało możliwość pozyskania niemal doskonałych, o wspaniałym posmaku i wyjątkowej jakości owoców. Przyjemne, ś..

56,00zł

Chardonnay, Crocodile’s Lair, 2015/2016, Bouchard Finlayson

Grona do produkcji tego wina zbiera się z nienawadnianych winorośli, dzięki czemu wino jest bogate w mineralne i owocowe posmaki. Cudownie świeże i chrupkie ze wspaniałymi aromatami agrestu, uzupełnio..

69,00zł

Hannibal, 2011, Bouchard Finlayson

Rzadka mieszanka francuskich i włoskich odmian gron. Sangiovese stanowi ponad połowę kupażu - dzięki temu wino jest eleganckie, w najlepszym włoskim stylu. Dodatki Pinot Noir, Shiraz, Mourvedre, Nebbi..

107,00zł

Pinot Noir, Galpin Peak, 2015, Walker Bay, Bouchard Finlayson

Ten wyjątkowy Pinot Noir ukazuje zarówno delikatność jak i bogactwo. Ten szczep jest często charakteryzowany jako odmiana o własnym charakterze i nosi miano jako najbardziej ekspresyjne terroir..

129,00zł

Pinot Noir, Galpin Peak, Tete de Cuvee, 2013, Walker Bay, Bouchard Finlayson

Etykieta „Tete de Cuvee” to wybór najlepszych Pinot Noir z konkretnego rocznika. Jest bardzo unikalne, ponieważ odzwierciedla zarówno delikatność jak i bogactwo. Dolina Hemel..

357,00zł

Sauvignon Blanc, 2016/2017, Walker Bay, Bouchard Finlayson

Wino o bardzo dobrej równowadze między dojrzałością owoców a harmonijną kwasowością. Wyczuwalne aromaty owoców tropikalnych, agrestu, liczi i zielonej figi połączone z warstwami k..

54,00zł

Sauvignon Blanc, Reserve, 2016, Bouchard Finlayson

Średnio-ciężkie wino z dodatkiem 14% odmiany Semillon. Wytrawne, ale z wyczuwalnymi notami melona, dojrzałego agrestu, białego pieprzu. Po chwili w ustach dominujące owoce tropikalne. Długi, orzeźwiaj..

69,00zł

Wyświetlono: 1 do 8 z 8 (1 stron)