Australia

Posiadając wina z Południowej Australii, Victorii oraz Zachodniej Australii, wierzymy że proponujemy wybór odzwierciedlający szeroką różnorodność australijskiego winiarstwa; wszystko zaczynając od chłodnego klimatu Pinot Noir i Rieslinga po duże, odważne Shiraz. Jak zwykle wybraliśmy współpracę z aktywnie rozwijającymi się, rodzinnymi winnicami, bardziej niż z dużymi znanymi korporacjami kontrolowanymi przez odzianych w garnitury, decyzję podejmujących, pracowników na kierowniczych stanowiskach z odległych metropolii. Bleasdale, dla przykładu, jest drugą najstarszą rodzinną winnicą w Australii. Howard Park jest jedną z najnowszych. Co mają wspólnego, to pasje winiarskie oraz głębokie oddanie jakości.


"The E.W.P." Reserve Shiraz, 2015, Clare Valley, Pikes

Nazwa wina wywodzi się od nestora rodziny Pike – Edgar Walter Pike. EWP Reserve to elegancki, esencjonalny Shiraz pachnący jagodami, czereśniami i przyprawami. W ustach jest jedwabisty, a wyważo..

169,00zł

Cabernet Sauvignon, Mulberry Tree, 2017, Langhorne Creek, Bleasdale

Pełne smaków, a jednocześnie eleganckie Cabernet Sauvignon z wytwornymi taninami i długim zakończeniem. Leżakowało we francuskim i kalifornijskim dębie przez 18 miesięcy. Nadaje się do picia ju..

59,00zł

Cabernet Sauvignon/Shiraz/Malbec, Langhorne Crossing, 2014, Bleasdale

Kompozycja gron Cabernet Sauvignon/Shiraz/Malbec, w rezultacie daje przyjemne do picia wino, z żywymi aromatami owoców jagodowych, uzupełnionych odczuwalną, pikantną nutą na podniebieniu...

39,00zł

Chardonnay, 2018, Adelaide Hills, Bleasdale

Ręcznie zebrane, wyselekcjonowane grona ze wzgórz Adelaide fermentowały we francuskim dębie. To Chardonnay pachnie brzoskwiniami, nektarynkami, cytrynami, prażonymi migdałami. W ustach mocno zb..

59,00zł

Double Take Malbec, 2016, Langhorne Creek, Bleasdale

Ten Malbec powstał przy użyciu gron z najlepszej parceli tego cenionego producenta w Langhorne Creek. Wino jest produkowane jedynie w dobrych latach, a ten rocznik został uznany za wybitny jeśli chodz..

148,00zł

Eastside Shiraz, 2016, Clare Valley, Pikes

Eleganckie, średniej ciężkości wino o pięknym aromacie dojrzałych śliwek i ciemnych czereśni z nutą mocnej kawy i przypraw. Na podniebieniu dominują dojrzałe ciemne owoce, a bardzo dobrze zrówn..

82,00zł

Frank Potts, Cabernet blend, 2016, Langhorne Creek, Bleasdale

Nazwane na cześć założyciela winnicy Bleasdale. Wino posiada cudowne aromaty czerwonych jagód i ciemnych owoców, zwłaszcza czarnej porzeczki, śliwki i suszonych fiołków z odrobiną..

96,00zł

Generations, Malbec, 2016, Langhorne Creek, Bleasdale

Seria win „Generations” została wyprodukowana, aby uczcić wielo-pokoleniowe zaangażowanie rodziny Potts’ów w rozwój winnicy. Bleasdale produkuje Malbec jako wino stołow..

96,00zł

Generations, Shiraz, 2015/2017, Langhorne Creek, Bleasdale

Shiraz był pierwszą odmianą czerwonych gron zasadzoną w Langhorne Creek w 1858 r. i uprawianą do dziś. Owoce do produkcji tego wina są ręcznie zbierane i sortowane. Na podniebieniu wyczuwalne posmaki ..

114,00zł

Malbec, Second Innings, 2017, Langhorne Creek, Bleasdale

Frank Potts, założyciel winnicy Bleasdale, przekazał większość swojej działalności swojemu szóstemu synowi Frankowi Potts’owi II, który odegrał dużą rolę w historii Bleasdale, będą..

54,00zł

Pott's Catch, Verdelho, 2019, Langhorne Creek, Bleasdale

Verdelho to odmiana, którą Bleasdale uprawia od samego początku istnienia winnicy (XIX wiek). Henry Potts – wnuk Franka Potts’a – był zapalonym rybakiem, którego wraz z..

54,00zł

Riesling "Hills & Valleys", 2018/2019, Clare Valley, Pikes

Wino o świeżym aromacie owoców cytrusowych, białej brzoskwini i kwiatową nutą. Na podniebieniu świeże, chrupkie i rześkie. Wyczuwalne posmaki cytrusów oraz brzoskwini, które ideal..

48,00zł

Riesling, The Merle, 2018, Clare Valley, Pikes

W bukiecie początkowo wyczuwalne klasyczne aromaty limonki i kwiatów cytrusowych, które później przechodzą w bardziej subtelne nuty łupkowe. Na podniebieniu jest bardzo świeże i r..

115,00zł

Riesling, Traditionale, 2018, Clare Valley, Pikes

Bardzo przyjemny Riesling z Doliny Clare - do picia jako świeże, młode białe wino. Idealny do ostryg. Orzeźwiający i wytrawny, przepełniony "woskowymi" posmakami cytryny i grejpfruta, delikatnie miner..

69,00zł

Shiraz, Bremerview, 2016/2017, Langhorne Creek, Bleasdale

Wino o średniej budowie, charakteryzuje się intensywnym aromatem jagód i przypraw. Na podniebieniu jest długie z subtelnymi taninami oraz posmakami soczystych śliwek i jeżyn z nutami goździk&oa..

59,00zł

Shiraz, The Powder Monkey, 2014, Langhorne Creek, Bleasdale

Grona do produkcji tego wina pochodzą z najlepszych parceli winnicy. Czyste, purpurowe, intensywne i potężne wino. Wyczuwalne intensywne posmaki jeżyny, lukrecji i przypraw z gorzką czekoladą i pikant..

148,00zł

Shiraz/Cabernet Sauvignon, Wellington Road, 2016/2017, Langhorne Creek, Bleasdale

Wino wyprodukowane z mieszanki gron Shiraz, Cabernet Sauvignon i Malbec pochodzących z jednych z najlepszych parceli winnicy. Obfituje w aromaty czarnych owoców, takich jak jeżyny, czarna porze..

98,00zł

Sparkling Shiraz, NV, Langhorne Creek, Bleasdale

Pierwszej jakości grona Langhorne Creek Shiraz zostały wybrane i mieszane by wyprodukować to bogate smakowo musujące wino. Posmaki słodkich owoców jagodowych oraz likierowanie, połączyły się by..

75,00zł

The Dogwalk, Cabernet Merlot, 2015/2016, Clare Valley, Pikes

To wino pachnie czarną porzeczką, czereśniami i fiołkami. W ustach mocno owocowe, skoncentrowane. Świetne zarówno ze stekiem jak i z twardymi serami.

59,00zł

The Iron Duke, Cabernet Sauvignon, 2013/2015, Langhorne Creek, Bleasdale

Iron Duke to nowe wino w portfolio Bleasdale. Powstało, by uczcić najlepsze parcele Cabernet Sauvignon. Produkowane w małych ilościach wpaniale pokazuje jak doskonale ta odmiana radzi sobie w Langhorn..

148,00zł

Verdelho/Sauvignon Blanc, Langhorne Crossing, 2018, Bleasdale

Chrupkie, świeże, wytrawne, białe wino, kuszące owocowymi aromatami z posmakami tropikalnych owoców.

39,00zł

Broad-Side, Shiraz/Cabernet/Malbec, 2017, Langhorne Creek, Bleasdale

Wino ukazuje harmonię mieszanki trzech odmian, Shiraz, Cabernet i Malbec.  Dzięki temu wino posiada bogactwo aromatów takich jak śliwki, czarne porzeczki, oraz czekolada, co jest typowe dl..

49,00zł

Wyświetlono: 1 do 22 z 22 (1 stron)