USA

W latach 70-tych Margaret i Dan Duckhorn jako jedni z pierwszych zaczęli uprawiać odmiany z Bordeaux takie jak Merlot, Cabernet Sauvignon czy Sauvignon Blanc w Kalifornii. Dzisiaj ich Merloty to jedne z najbardziej utytułowanych win Stanów Zjednoczonych. Z kolei Pinot Noir i Sauvignon Blanc serwowane były na inauguracyjnym lunchu prezydenta Baracka Obamy w 2009 roku. W przeciągu lat winnica Duckhorn zdobyła wiele nagród za swoje wina, które znajdziecie na wielu listach czołowych restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. Jeżeli będziecie mieli okazję odwiedzić Napa Valley, to odwiedźcie również przepiękną winnicę Duckhorn Estate, aby podegustować ich wspaniałych win. A jeżeli macie czas, pojedźcie też do Anderson Valley i spróbujcie wyjątkowego Goldeneye. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę www.duckhornwinecompany.com.

Pierwszy rocznik z kalifornijskiej winnicy World’s End, który trafił na rynek został bardzo szybko wyprzedany. Człowiekiem stojącym za tym intrygującym projektem jest słynny wizjoner z Chateau Teyssier w St.Emilion - Jonathan Maltus. Śledzimy jego francuskie sukcesy od samego początku. Cieszymy się więc, że udało nam się również sprowadzić w ograniczonej ilości trzy czołowe wina z pierwszego rocznika z Doliny Napy. Maltus kocha rocka, stąd nazwy win nawiązują do jego ulubionych utworów. Robert Parker z Wine Advocate ocenił je na 93-95pkt/100pkt. Gama win w kolejnym roku poszerzyła się o te nieco bardziej dostępne. W sumie mamy do zaoferowania sześć różnych win z dwóch roczników. Każde z nich warto odłożyć w piwniczce lub podarować miłośnikowi czerwonego wina.

Wina z USA


Cabernet Sauvignon, 2017, Napa Valley, Rutherford Ranch

Ten Cabernet Sauvignon po prostu zachwyca aromatami czereśni, czarnej porzeczki, ciemnej śliwki uzupełnionych nutami prażonego karmelu. Na podniebieniu jest pełne, obfite i jedwabiste. Posiada wyczuwa..

174,00zł

Cabernet Sauvignon, Reserve, 2017, Napa Valley, Rutherford Ranch

Bogate i obfite, z klasycznymi dla Rutherfotd Cabernet taninami, ciemną wiśnią połączoną ze słodkim, prażonym dębęm oraz posmakiem słodkiej szałwii na podniebieniu. Wino odsłania intensywne aromaty i..

261,00zł

Chardonnay, Reserve, 2017, Carneros, Rutherford Ranch

To Chardonnay posiada obfite aromaty i złożone posmaki cytrusów, owoców tropikalnych i kremowej wanilii. Klasyczna struktura i doskonała równowaga tego wina, oddają prawdziwą isto..

152,00zł

Crossfire, 2014 (Stevie Ray Vaughan), Napa Valley, Worlds End

Wino, które powstało przy użyciu Cabernet Sauvignon pochodzącego z winnicy nieopodal Oakville - czyli serca Doliny Napy. Bogate i zmysłowe. Wyprodukowano zaledwie 500 skrzynek. Ocena Parkera: 9..

590,00zł

Good Times, Bad Times, 2014 (Led Zeppelin), Napa Valley, Worlds End

Cabernet Sauvignon z jednej z najlepszych winnic w Dolinie Napa. 95 punktów w skali Parkera i dodatkowo wyróżniona “ mocna budowa i duża doza elegancji “. Wyprodukowano zaled..

698,00zł

If six was nine, 2014, Napa Valley, Worlds End

Bogaty Cabernet Sauvignon z serca Doliny Napy o solidnej strukturze i średniej ciężkości. Do produkcji użyto niewielkiej ilości Merlot, aby dodać nieco łagodności oraz Cabernet Franc, któr..

322,00zł

Merlot, 2018, Napa Valley, Rutherford Ranch

Wino o bogatym aromacie z nutami wiśni, szałwii, śliwek, uzupełnione ziemistymi niuansami czarnego pieprzu, dębu i czarnych owoców pestkowych. Przyjemna kwasowość i delikatne taniny nadają winu..

108,00zł

Morgan Bay, Cabernet Sauvignon, 2019, Monterey County, Rutherford

2019 to kolejny dobry rocznik dla kalifornijskich producentów. Doskonale dojrzałe owoce o wspaniałej koncentracji, dobrej równowadze oraz doskonałej jakości. Ten Cabernet jest wręcz idea..

68,00zł

Morgan Bay, Chardonnay, 2018, Monterey County, Rutherford

W całej Kalifornii rocznik 2018 był marzeniem winiarzy. Dzięki doskonałym warunkom atmosferycznym, otrzymano wysokiej jakości winogrona o doskonałym smaku i zrównoważonej kwasowości.  Pos..

68,00zł

Paraduxx, Proprietary Red Wine, 2018, Napa Valley, Duckhorn

Paraduxx, Proprietary Red Wine to odważna i wyrazista mieszanka gron (Cabernet Sauvignon, Petite Sirah, Zinfandel, Petit Verdot, Syrah, Malbec), stworzona aby zadowolić współczesne podniebienia..

149,00zł

Pinot Noir, Goldeneye, 2018, Anderson Valley, Duckhorn

Dolina Anderson jest uznawana jako jeden z najwspanialszych regionów świata Pinot Noir. Tamtejszy mikroklimat charakteryzują wpływy oceanu, specyficzna gleba i stanowiska winnic - tam Pino..

238,00zł

Rebel Rebel, Chardonnay Reserve, 2015/2016, Napa Valley, Worlds End

Jeśli Cabernet Sauvignon jest Królem czerwonych kalifornijskich win, to Królową białych z pewnością jest Chardonnay. Grona do produkcji tego wina są ręcznie zbierane i selekcjonowane (c..

234,00zł

Rocksteady, Reserve Red wine, 2014, Napa Valley, World’s End

Wino zostało nazwane na cześć rodzaju muzyki, która powstała na Jamajce w połowie lat 60-tych. To niezwykła i zastrzeżona mieszanka gron 49% Merlot, 18% Syrah, 15% Petit Verdot, 13% Cabernet Fr..

294,00zł

Sauvignon Blanc, 2019, Napa Valley, Rutherford Ranch

W tym winie dominują aromaty świeżych cytrusów, trawy cytrynowej oraz tropikalnych owoców, takich jak gujawa i marakują. Soczyste i orzeźwiające posmaki limonki i grejpfruta są uzupełnio..

105,00zł

Wavelength, 2013, Napa Valley, Worlds End

Jonathan Maltus ma na swoim koncie sukcesy z Shiraz w Australii, jak również z Cabernet Franc we Francji. To wino odzwierciedla doświadczoną rekę wine-makerów, bo Wavelength to bardzo ud..

489,00zł

Zinfandel, Decoy, 2017, Sonoma County, Duckhorn

To kuszące wino z Sonoma County podkreśla jaskrawoczerwone owoce i przyprawową ekspresję szczepu Zinfandel. Większość owoców pochodzi z elitarnych winnic w Dry Creek Valley, które jest u..

138,00zł

Wyświetlono: 1 do 16 z 16 (1 stron)