USA

W latach 70-tych Margaret i Dan Duckhorn jako jedni z pierwszych zaczęli uprawiać odmiany z Bordeaux takie jak Merlot, Cabernet Sauvignon czy Sauvignon Blanc w Kalifornii. Dzisiaj ich Merloty to jedne z najbardziej utytułowanych win Stanów Zjednoczonych. Z kolei Pinot Noir i Sauvignon Blanc serwowane były na inauguracyjnym lunchu prezydenta Baracka Obamy w 2009 roku. W przeciągu lat winnica Duckhorn zdobyła wiele nagród za swoje wina, które znajdziecie na wielu listach czołowych restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. Jeżeli będziecie mieli okazję odwiedzić Napa Valley, to odwiedźcie również przepiękną winnicę Duckhorn Estate, aby podegustować ich wspaniałych win. A jeżeli macie czas, pojedźcie też do Anderson Valley i spróbujcie wyjątkowego Goldeneye. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę www.duckhornwinecompany.com.

Pierwszy rocznik z kalifornijskiej winnicy World’s End, który trafił na rynek został bardzo szybko wyprzedany. Człowiekiem stojącym za tym intrygującym projektem jest słynny wizjoner z Chateau Teyssier w St.Emilion - Jonathan Maltus. Śledzimy jego francuskie sukcesy od samego początku. Cieszymy się więc, że udało nam się również sprowadzić w ograniczonej ilości trzy czołowe wina z pierwszego rocznika z Doliny Napy. Maltus kocha rocka, stąd nazwy win nawiązują do jego ulubionych utworów. Robert Parker z Wine Advocate ocenił je na 93-95pkt/100pkt. Gama win w kolejnym roku poszerzyła się o te nieco bardziej dostępne. W sumie mamy do zaoferowania sześć różnych win z dwóch roczników. Każde z nich warto odłożyć w piwniczce lub podarować miłośnikowi czerwonego wina.

Wina z USA


Crossfire, 2014 (Stevie Ray Vaughan), Napa Valley, Worlds End

Wino, które powstało przy użyciu Cabernet Sauvignon pochodzącego z winnicy nieopodal Oakville - czyli serca Doliny Napy. Bogate i zmysłowe. Wyprodukowano zaledwie 500 skrzynek. Ocena Parkera: 9..

590,00zł

Good Times, Bad Times, 2017 (Led Zeppelin), Napa Valley, Worlds End

Cabernet Sauvignon z jednej z najlepszych winnic w Dolinie Napa. 93 punkty w skali Parkera i dodatkowo wyróżniona “ mocna budowa i duża doza elegancji “. W nosie pojawiają się ..

794,00zł

If six was nine, 2014, Napa Valley, Worlds End

Bogaty Cabernet Sauvignon z serca Doliny Napy o solidnej strukturze i średniej ciężkości. Do produkcji użyto niewielkiej ilości Merlot, aby dodać nieco łagodności oraz Cabernet Franc, któr..

338,00zł

Pinot Noir, Goldeneye, 2018, Anderson Valley, Duckhorn

Dolina Anderson jest uznawana jako jeden z najwspanialszych regionów świata Pinot Noir. Tamtejszy mikroklimat charakteryzują wpływy oceanu, specyficzna gleba i stanowiska winnic - tam Pino..

238,00zł

Rebel Rebel, Chardonnay Reserve, 2018, Napa Valley, Worlds End

Jeśli Cabernet Sauvignon jest Królem czerwonych kalifornijskich win, to Królową białych z pewnością jest Chardonnay. Grona do produkcji tego wina są ręcznie zbierane i selekcjonowane (c..

258,00zł

Rocksteady, Reserve Red wine, 2014, Napa Valley, World’s End

Wino zostało nazwane na cześć rodzaju muzyki, która powstała na Jamajce w połowie lat 60-tych. To niezwykła i zastrzeżona mieszanka gron 49% Merlot, 18% Syrah, 15% Petit Verdot, 13% Cabernet Fr..

294,00zł

Wavelength, 2013, Napa Valley, Worlds End

Jonathan Maltus ma na swoim koncie sukcesy z Shiraz w Australii, jak również z Cabernet Franc we Francji. To wino odzwierciedla doświadczoną rekę wine-makerów, bo Wavelength to bardzo ud..

489,00zł

Zinfandel, Decoy, 2021, Sonoma County, Duckhorn

To kuszące wino z Sonoma County podkreśla jaskrawoczerwone owoce i przyprawową ekspresję szczepu Zinfandel. Większość owoców pochodzi z elitarnych winnic w Dry Creek Valley, które jest u..

148,00zł

Wyświetlono: 1 do 8 z 8 (1 stron)