Worlds End

Pierwszy rocznik z kalifornijskiej winnicy World’s End, który trafił na rynek został bardzo szybko wyprzedany. Człowiekiem stojącym za tym intrygującym projektem jest słynny wizjoner z Chateau Teyssier w St.Emilion - Jonathan Maltus. Śledzimy jego francuskie sukcesy od samego początku. Cieszymy się więc, że udało nam się również sprowadzić w ograniczonej ilości trzy czołowe wina z pierwszego rocznika z Doliny Napy. Maltus kocha rocka, stąd nazwy win nawiązują do jego ulubionych utworów. Robert Parker z Wine Advocate ocenił je na 93-95pkt/100pkt. Gama win w kolejnym roku poszerzyła się o te nieco bardziej dostępne. W sumie mamy do zaoferowania sześć różnych win z dwóch roczników. Każde z nich warto odłożyć w piwniczce lub podarować miłośnikowi czerwonego wina.


Crossfire, 2014 (Stevie Ray Vaughan), Napa Valley, Worlds End

Wino, które powstało przy użyciu Cabernet Sauvignon pochodzącego z winnicy nieopodal Oakville - czyli serca Doliny Napy. Bogate i zmysłowe. Wyprodukowano zaledwie 500 skrzynek. Ocena Parkera: 9..

590,00zł

Good Times, Bad Times, 2017 (Led Zeppelin), Napa Valley, Worlds End

Cabernet Sauvignon z jednej z najlepszych winnic w Dolinie Napa. 93 punkty w skali Parkera i dodatkowo wyróżniona “ mocna budowa i duża doza elegancji “. W nosie pojawiają się ..

794,00zł

If six was nine, 2014, Napa Valley, Worlds End

Bogaty Cabernet Sauvignon z serca Doliny Napy o solidnej strukturze i średniej ciężkości. Do produkcji użyto niewielkiej ilości Merlot, aby dodać nieco łagodności oraz Cabernet Franc, któr..

338,00zł

Rebel Rebel, Chardonnay Reserve, 2018, Napa Valley, Worlds End

Jeśli Cabernet Sauvignon jest Królem czerwonych kalifornijskich win, to Królową białych z pewnością jest Chardonnay. Grona do produkcji tego wina są ręcznie zbierane i selekcjonowane (c..

258,00zł

Rocksteady, Reserve Red wine, 2014, Napa Valley, World’s End

Wino zostało nazwane na cześć rodzaju muzyki, która powstała na Jamajce w połowie lat 60-tych. To niezwykła i zastrzeżona mieszanka gron 49% Merlot, 18% Syrah, 15% Petit Verdot, 13% Cabernet Fr..

294,00zł

Wavelength, 2013, Napa Valley, Worlds End

Jonathan Maltus ma na swoim koncie sukcesy z Shiraz w Australii, jak również z Cabernet Franc we Francji. To wino odzwierciedla doświadczoną rekę wine-makerów, bo Wavelength to bardzo ud..

489,00zł

Wyświetlono: 1 do 6 z 6 (1 stron)