Chateau Teyssier

Château Teyssier usytowane jest w sercu jednej z najsłynniejszych apelacji francuskich - Saint Emilion. Klasyfikowane jako Saint Emilion Grand Cru. Historia produkcji wina w tej posiadłości sięga 1700 roku, ale od 1994 jest w rękach utalentowanego wine-makera rodem z Anglii - Jonathana Maltusa. Wina aktualnie powstają pod okiem Gille Pauquet - enologa z Cheval Blanc - nie mamy więc wątpliwości, że prezentują najwyższą klasę.


Blanc Sec, Pezat, 2019, Bordeaux, Chateau Teyssier

Wino o jasno-żółtej barwie. Posiada bogaty aromat owoców cytrusowych, białej brzoskwini z nutą białych kwiatów. To wino w stylu sauvignon blanc, jest świeże i owocowe na podniebie..

54,00zł

Chateau Teyssier, Saint Emilion Grand Cru, 2015/2016, Bordeaux

Ta etykieta produkowana jest nieprzerwanie w Chateau Teyssier od XVIII wieku. Od przejęcia posiadłości przez Anglika, Jonathana Maltusa renowacja toczy się nieprzerwanie. W szczególności to win..

128,00zł

Clos Nardian, Saint Aubin de Branne, 2017, Chateau Teyssier

To wino powstało w małym miasteczku Saint Aubin de Branne, na południe od Saint Emilion. Winnica o południowej, słonecznej ekspozycji gwarantuje doskonałe dojrzewanie Sauvignon Blanc i Semillon. Do te..

232,00zł

Le Dome, Saint Emilion Grand Cru, 2015/2016, Chateau Teyssier

Legendarna etykieta Château Teyssier. Usytuowana obok Château Teyssier 3-hektarowa winnica obsadzona jest głównie Cabernet Franc - aż w 80%, czyli najwięcej w regionie Bordeaux. Res..

1 269,00zł

ZIMOWA WYPRZEDAŻ !!! Pezat, Bordeaux Superieur, 2016, Bordeaux, Chateau Teyssier  - 15 %

Znakomity stosunek jakości do ceny. Jonathan Maltus z Chateau Teyssier produkuje to wino w większych ilościach niż apelacyjne etykiety, ale zachowując wszystkie zasady St.Emilion gwarantujące wysoką j..

65,00zł 55,00zł

Wyświetlono: 1 do 5 z 5 (1 stron)