Chateau Teyssier

Château Teyssier usytowane jest w sercu jednej z najsłynniejszych apelacji francuskich - Saint Emilion. Klasyfikowane jako Saint Emilion Grand Cru. Historia produkcji wina w tej posiadłości sięga 1700 roku, ale od 1994 jest w rękach utalentowanego wine-makera rodem z Anglii - Jonathana Maltusa. Wina aktualnie powstają pod okiem Gille Pauquet - enologa z Cheval Blanc - nie mamy więc wątpliwości, że prezentują najwyższą klasę.


Blanc Sec, Pezat, 2022, Bordeaux, Chateau Teyssier

Mieszanka 90% Sauvignon Blanc, a pozostała część to aromatyczny Muscadelle, kuzyn Viognier, rzadki, ale wciąż rodzimy w niektórych częściach Bordeaux. Winnice koncentrują się na pagórkow..

66,00zł

Chateau Laforge, Saint Emilion, Grand Cru, 2019, Bordeaux, Chateau Teyssier

Pełne siły, niemal dekadenckie wino z eleganckim atakiem, rozpięte między zmysłowymi aromatami, a gładkimi taninami. W prestiżowej apelacji Saint Emilion Gran Cru dominują stare nasadzenia Merlot i Ca..

298,00zł

Chateau Teyssier, Saint Emilion Grand Cru, 2019, Bordeaux

Ta etykieta produkowana jest nieprzerwanie w Chateau Teyssier od XVIII wieku. Od przejęcia posiadłości przez Anglika, Jonathana Maltusa renowacja toczy się nieprzerwanie. W szczególności to win..

174,00zł

Le Carre, Saint Emilion Grand Cru, 2016, Chateau Teyssier

Le Carre to nazwa pojedynczej winnicy z której owoców powstają wina o tej samej nazwie. Położona jest w centrum miasta Saint Emilion. Jonathan Maltus zdecydował się na produkcję tej etyk..

598,00zł

Le Dome, Saint Emilion Grand Cru, 2016, Chateau Teyssier

Legendarna etykieta Château Teyssier. Usytuowana obok Château Teyssier 3-hektarowa winnica obsadzona jest głównie Cabernet Franc - aż w 80%, czyli najwięcej w regionie Bordeaux. Res..

1 390,00zł

Le Nardian, Lugaignac, 2020, Bordeaux, Chateau Teyssier

Equal parts Sauvignon Blanc and Semillon, with 20% of Muscadelle, the Semillon is less tropical than usual and so the aromatics are more refined and classic, giving more focus to the whole. Neverthele..

298,00zł

Le Rêve rose, 2021, Cotes de Provence, Jonathan Maltus

La Reve pochodzi z pięknego pasażu Flassanssur-Issole, na południowych wschodzie Francji, gdzie winorośle korzystają z ciepłego i słonecznego klimatu w ciągu dnia oraz chłodnych nocy. Tamtejsza gleba ..

218,00zł

Pezat Rose, 2022, Cotes de Provence, JCP Maltus

Wyprodukowane z klasycznych dla Prowansji odmian. Wino odzwierciedla aromatyczność szczepu Grenache, intensywną owocowość Cinsault i złożoną owocową pikantność Syrah. Rezultatem jest świeże, elegancki..

76,00zł

Pezat, Bordeaux Superieur, 2020/2021, Bordeaux, Chateau Teyssier

Znakomity stosunek jakości do ceny. Jonathan Maltus z Chateau Teyssier produkuje to wino w większych ilościach niż apelacyjne etykiety, ale zachowując wszystkie zasady St.Emilion gwarantujące wysoką j..

74,00zł

Vieux Chateau Mazerat, 2016, Saint Emilion Grand Cru, Bordeaux, Chateau Teyssier

Vieux Château Mazerat to mała posiadłość w Bordeaux o powierzchni 5 hektarów, której właścicielem jest niezwykły winiarz Jonathan Maltus. Doskonały rocznik 2016, to bogat..

798,00zł

Vintage Claret, 2020, Bordeaux, JCP Maltus

Vintage Claret zostało wyprodukowane przez Jonathana Maltusa, słynnego Anglika, który za swoje wyjątkowe Le Dome uzyskał najwyższą punktację 100/100 od Roberta Parkera. J. Maltus produkuje Vint..

54,00zł

Wyświetlono: 1 do 11 z 11 (1 stron)