Chateau Teyssier

Château Teyssier usytowane jest w sercu jednej z najsłynniejszych apelacji francuskich - Saint Emilion. Klasyfikowane jako Saint Emilion Grand Cru. Historia produkcji wina w tej posiadłości sięga 1700 roku, ale od 1994 jest w rękach utalentowanego wine-makera rodem z Anglii - Jonathana Maltusa. Wina aktualnie powstają pod okiem Gille Pauquet - enologa z Cheval Blanc - nie mamy więc wątpliwości, że prezentują najwyższą klasę.


Blanc Sec, Pezat, 2019, Bordeaux, Chateau Teyssier

Wino o jasno-żółtej barwie. Posiada bogaty aromat owoców cytrusowych, białej brzoskwini z nutą białych kwiatów. To wino w stylu sauvignon blanc, jest świeże i owocowe na podniebie..

54,00zł

Chateau Teyssier, Saint Emilion Grand Cru, 2016, Bordeaux

Ta etykieta produkowana jest nieprzerwanie w Chateau Teyssier od XVIII wieku. Od przejęcia posiadłości przez Anglika, Jonathana Maltusa renowacja toczy się nieprzerwanie. W szczególności to win..

128,00zł

Le  Nardian, Lugaignac, 2017, Bordeaux, Chateau Teyssier

Equal parts Sauvignon Blanc and Semillon, with 20% of Muscadelle, the Semillon is less tropical than usual and so the aromatics are more refined and classic, giving more focus to the whole. Neverthele..

232,00zł

Le Dome, Saint Emilion Grand Cru, 2015/2016, Chateau Teyssier

Legendarna etykieta Château Teyssier. Usytuowana obok Château Teyssier 3-hektarowa winnica obsadzona jest głównie Cabernet Franc - aż w 80%, czyli najwięcej w regionie Bordeaux. Res..

1 269,00zł

Pezat, Bordeaux Superieur, 2016, Bordeaux, Chateau Teyssier

Znakomity stosunek jakości do ceny. Jonathan Maltus z Chateau Teyssier produkuje to wino w większych ilościach niż apelacyjne etykiety, ale zachowując wszystkie zasady St.Emilion gwarantujące wysoką j..

65,00zł

Vintage Claret, 2018, Bordeaux, CT Domaines  NowośćNew

Vintage Claret zostało wyprodukowane przez Jonathana Maltusa, słynnego Anglika, który za swoje wyjątkowe Le Dome uzyskał najwyższą punktację 100/100 od Roberta Parkera. J. Maltus produkuje Vint..

42,00zł

Wyświetlono: 1 do 6 z 6 (1 stron)