Rustenberg

Historia produkcji wina w Rustenberg sięga wstecz aż do roku 1682, a obecnie sama winnica ma międzynarodową renomę jako jedna z najlepszych winnic Republiki Południowej Afryki. Jej czołowe wina – mieszanki typu Bordeaux – co roku są zdobywcami nagród na lokalnych i międzynarodowych konkursach. Można je znaleźć w piwnicach poważnych znawców win na całym świecie. Wina z serii Brampton znane są ze swoich walorów jako lekkie do picia i charakterystyczne dla Nowego Świata. Również są zdobywcami nagród – na przykład rocznik 2005 Cabernet Sauvignon otrzymał złoty medal na Old Mutual Wine Show w 2007 roku i srebrny medal na International Wine Challenge w roku 2007. Rustenberg jest także przepięknie malowniczą winnicą, położoną niedaleko miasteczka Stellenbosch i każdy, kto odwiedza Przylądek powinien odwiedzić tę winnicę na degustację wina.


Cabernet Sauvignon, 2022, Stellenbosch, Rustenberg

Wino ukazuje typowy dla Cabernet Sauvignon smak i aromat ciemnych owoców jagodowych oraz tytoniu. Posiada dobrą strukturę oraz długie zakończenie. W przypadku przechowywania w bardzo dobrych w..

72,00zł

Chardonnay, 2022, Stellenbosch, Rustenberg

Fermentowane w beczkach, a następnie leżakowane przez 12 miesięcy we francuskim dębie. Jest to tradycyjne Chardonnay z przyjemnym aromatem moreli i skórki pomarańczowej z posmakiem migdał&oacut..

86,00zł

Chardonnay, Five Soldiers, 2020, Stellenbosch, Rustenberg

The Five Soldiers to grupa sosen rosnących na szczycie wzgórza, widocznie zaznaczając położenie winnicy. To wino jest ukłonem w stronę wyjątkowego białego Burgunda. Do jego wspaniałej jakości, ..

189,00zł

Chenin Blanc, 2022/2023, Stellenbosch, Rustenberg

Winnica Rustenberg wyprodukowała trzeci z kolei rocznik Chenin Blanc. Pomimo, że krzewy Chenin Blanc nie były nasadzane w tej posiadłości od późnych lat 80-tych, to w Stellenbosch jest mn&oacut..

49,00zł

Grenache Blanc, 2022, Stellenbosch, Rustenberg NowośćNew

Wino o średniej budowie, z aromatami i posmakami owoców pestkowych i cytrusowych. Uzupełnione przyjemną i świeżą kwasowością. Dobrze komponuje się z owocami morza, drobiem i nieco pikantnymi po..

55,00zł

John X Merriman, 2022, Stellenbosch, Rustenberg

John X Merriman to klasyczna mieszanka Bordeaux, która w pełni oddaje terroir  Rustenberg. To potężne wino, które potrafi pięknie się wynagrodzić za leżakowanie w odpowiednich warun..

98,00zł

Magnum (1,5 ltr), John X Merriman, 2017, Stellenbosch, Rustenberg

John X Merriman to klasyczna mieszanka Bordeaux, która w pełni oddaje terroir  Rustenberg. To potężne wino, które potrafi pięknie się wynagrodzić za leżakowanie w odp..

174,00zł

Malbec, 2021/2022, Stellenbosch, Rustenberg

Wino o atrakcyjnej fioletowej barwie oraz aromatach ciemnych owoców, takich jak śliwki, jeżyny oraz fiołki z nutami pieprzu i tytoniu. W miarę dojrzewania, wino ujawni bardziej owocowy charakte..

72,00zł

Merlot, 2021/2022, Stellenbosch, Rustenberg

Bogate aromaty jeżyn, czarnej porzeczki, eukaliptusa i ciemnej czekolady ładnie eksponują się na podniebieniu, które jest zrównoważone i zaokrąglone dzięki delikatnym taninom. Doskonałe ..

72,00zł

Peter Barlow, Cabernet Sauvignon, 2021, Stellenbosch, Rustenberg

Jest to czołowe wino Rustenberg, nazwane na cześć założyciela winnicy Petera Barlow, który w 1941 roku kupił posiadłość i z pieczołowitością ją odrestaurował, tak aby stała się południowoafryka..

224,00zł

RM Nicholson, Cabernet Sauvignon/Shiraz, 2021, Stellenbosch, Rustenberg

Kompozycja gron Cabernet Sauvignon, Shiraz i Merlot. Aromaty czarnej porzeczki uzupełnione zapachem suszonych ziół, z nutą czarnego pieprzu oraz przypraw korzennych. Wino posiada mocną struktur..

72,00zł

Roussanne, 2021, Stellenbosch, Rustenberg

Rustenberg był pierwszą winnicą w RPA, która produkowała wina z aromatycznych gron Roussanne z południa Francji. Wino o intensywnym aromacie lilii, brzoskwiń i moreli. Na podniebieniu wyczuwaln..

74,00zł

Sauvignon Blanc, 2022, Stellenbosch, Rustenberg

Charakterystyczną cechą tego chrupkiego i świeżego Sauvignon Blanc jest zielony pieprz, szparagi i agrest z nutą ananasa w tle. Jest pięknie zrównoważone na podniebieniu oraz posiada wspaniałe,..

58,00zł

Wyświetlono: 1 do 13 z 13 (1 stron)