Rustenberg

Historia produkcji wina w Rustenberg sięga wstecz aż do roku 1682, a obecnie sama winnica ma międzynarodową renomę jako jedna z najlepszych winnic Republiki Południowej Afryki. Jej czołowe wina – mieszanki typu Bordeaux – co roku są zdobywcami nagród na lokalnych i międzynarodowych konkursach. Można je znaleźć w piwnicach poważnych znawców win na całym świecie. Wina z serii Brampton znane są ze swoich walorów jako lekkie do picia i charakterystyczne dla Nowego Świata. Również są zdobywcami nagród – na przykład rocznik 2005 Cabernet Sauvignon otrzymał złoty medal na Old Mutual Wine Show w 2007 roku i srebrny medal na International Wine Challenge w roku 2007. Rustenberg jest także przepięknie malowniczą winnicą, położoną niedaleko miasteczka Stellenbosch i każdy, kto odwiedza Przylądek powinien odwiedzić tę winnicę na degustację wina.


Buzzard Kloof Syrah, 2018, Stellenbosch, Rustenberg

Wino o atramentowej barwie, ciemno purpurowe. Aromaty początkowo przyjemne i bogate, stopniowo rozbudowują się w bardzo skoncentrowane i złożone z pikantnymi nutami goździków, cynamonu i fiołk&..

75,00zł

Cabernet Sauvignon, 2019, Stellenbosch, Rustenberg

Wino ukazuje typowy dla Cabernet Sauvignon smak i aromat ciemnych owoców jagodowych oraz tytoniu. Posiada dobrą strukturę oraz długie zakończenie.

65,00zł

Chardonnay, 2020, Stellenbosch, Rustenberg

Fermentowane w beczkach, a następnie leżakowane przez 12 miesięcy we francuskim dębie. Jest to tradycyjne Chardonnay z przyjemnym aromatem moreli i skórki pomarańczowej z posmakiem migdał&oacut..

75,00zł

Chardonnay, Five Soldiers, 2018/2019, Stellenbosch, Rustenberg

The Five Soldiers to grupa sosen rosnących na szczycie wzgórza, widocznie zaznaczając położenie winnicy. To wino jest ukłonem w stronę wyjątkowego białego Burgunda. Do jego wspaniałej jakości, ..

174,00zł

Chenin Blanc, 2019, Stellenbosch, Rustenberg

Winnica Rustenberg wyprodukowała trzeci z kolei rocznik Chenin Blanc. Pomimo, że krzewy Chenin Blanc nie były nasadzane w tej posiadłości od późnych lat 80-tych, to w Stellenbosch jest mn&oacut..

44,00zł

John X Merriman, 2019, Stellenbosch, Rustenberg

John X Merriman to klasyczna mieszanka Bordeaux, która w pełni oddaje terroir  Rustenberg. To potężne wino, które potrafi pięknie się wynagrodzić za leżakowanie w odpowiednich warun..

84,00zł

Magnum (1,5 ltr), John X Merriman, 2016, Stellenbosch, Rustenberg

John X Merriman to klasyczna mieszanka Bordeaux, która w pełni oddaje terroir  Rustenberg. To potężne wino, które potrafi pięknie się wynagrodzić za leżakowanie w odp..

174,00zł

Merlot, 2019, Stellenbosch, Rustenberg

Bogate aromaty jeżyn, czarnej porzeczki, eukaliptusa i ciemnej czekolady ładnie eksponują się na podniebieniu, które jest zrównoważone i zaokrąglone dzięki delikatnym taninom. Doskonałe ..

65,00zł

Peter Barlow, Cabernet Sauvignon, 2018, Stellenbosch, Rustenberg

Jest to czołowe wino Rustenberg, nazwane na cześć założyciela winnicy Petera Barlow. Wytwarzane w 100% z gron Cabernet Sauvignon z najlepszych winnic usytuowanych na stokach Góry Simonsberg. Pe..

192,00zł

Roussanne, 2020, Stellenbosch, Rustenberg

Rustenberg był pierwszą winnicą w RPA, która produkowała wina z aromatycznych gron Roussanne z południa Francji. Wino o intensywnym aromacie lilii, brzoskwiń i moreli. Na podniebieniu wyczuwaln..

69,00zł

Sauvignon Blanc, 2020, Stellenbosch, Rustenberg

Charakterystyczną cechą tego chrupkiego i świeżego Sauvignon Blanc jest zielony pieprz, szparagi i agrest z nutą ananasa w tle. Jest pięknie zrównoważone na podniebieniu oraz posiada wspaniałe,..

49,00zł

Shiraz, 2018, Stellenbosch, Rustenberg

Ten Shiraz posiada w bukiecie mnóstwo czerwonych i ciemnych owoców (zwłaszcza jagodowych), a na podniebieniu jest przyjemnie delikatne. Dojrzewało przez 16 miesięcy we francuskich beczka..

65,00zł

Wyświetlono: 1 do 12 z 12 (1 stron)