Scheiblhofer Winery

Winnica Scheiblhofer obejmuje ok. 75 hektarów ziemi w najlepszych lokalizacjach Andau i jest jedną z większych w regionie Burgenland. Andau, znane jest jako biegun ciepła w Austrii, dzięki największej liczbie godzin nasłonecznienia oraz wysokim temperaturom. Jest to najcieplejsza gmina, która posiada mineralną, żwirową glebę oraz najlepsze warunki do produkcji dojrzałych i pełnych win.

Założycielem winnicy jest Johann Scheiblhofer, dzięki któremu jest znana nie tylko z produkcji wysokiej jakości win, ale przede wszystkim ze względu na swoje najlepsze czerwone wino „Big John”. Jego syn, Erich, kontynuuje produkcję kolejnych znakomitych win o charakterystycznym stylu.


Big John white, 2018/2019, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Grona Chardonnay użyte do produkcji tego wina fermentowały nowych beczkach dębowych. Drugim szczepem są owocowe grona Sauvignon Blanc, które dodają przyjemnej lekkości w pełni dojrzałemu, chara..

65,00zł

Big John, Cuvee Reserve, 2018, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Intensywny, rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Bardzo owocowe o karmelowym aromacie. Złożone i o dobrej strukturze, intensywne taniny z dębowym posmakiem. Dojrzewało przez 12 miesięcy w nowych a..

82,00zł

Gruner Veltliner, 2019, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Jasny, żółto-złoty kolor. Posiada intensywny aromat pieprzu i harmonijny owocowy posmak. Na podniebieniu wyczuwalna orzeźwiająca kwasowość. Wspaniałe do sałatek i zimnych przystawek.  &nbs..

42,00zł

The Zweigelt, 2016/2017, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Ciemny fioletowy kolor. Złożony aromat owoców leśnych z delikatną nutą cynamonu. Mocne i złożone taniny, pełna struktura z aromatycznym zakończeniem.  Doskonałe do czerwonych mięs, dziczyz..

107,00zł

Welschriesling, 2018/2019, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Wino o jasno-żółtej barwie z zielonymi refleksami. Posiada delikatny, owocowy aromat perfumowanej brzoskwini i moreli. Na podniebieniu świeży posmak zielonych jabłek, ze wspaniałą cytrusową nut..

42,00zł

Zweigelt Neusiedlersee, 2017/2019, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Ciemny fioletowy kolor. Złożony aromat owoców leśnych z delikatną nutą cynamonu. Mocne i złożone taniny, pełna struktura z aromatycznym zakończeniem.  Doskonałe do czerwonych mięs, dziczyz..

48,00zł

Wyświetlono: 1 do 6 z 6 (1 stron)