Scheiblhofer Winery

Winnica Scheiblhofer obejmuje ok. 75 hektarów ziemi w najlepszych lokalizacjach Andau i jest jedną z większych w regionie Burgenland. Andau, znane jest jako biegun ciepła w Austrii, dzięki największej liczbie godzin nasłonecznienia oraz wysokim temperaturom. Jest to najcieplejsza gmina, która posiada mineralną, żwirową glebę oraz najlepsze warunki do produkcji dojrzałych i pełnych win.

Założycielem winnicy jest Johann Scheiblhofer, dzięki któremu jest znana nie tylko z produkcji wysokiej jakości win, ale przede wszystkim ze względu na swoje najlepsze czerwone wino „Big John”. Jego syn, Erich, kontynuuje produkcję kolejnych znakomitych win o charakterystycznym stylu.


Big John white, 2018, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Grona Chardonnay użyte do produkcji tego wina fermentowały nowych beczkach dębowych. Drugim szczepem są owocowe grona Sauvignon Blanc, które dodają przyjemnej lekkości w pełni dojrzałemu, chara..

65,00zł

Big John, Cuvee Reserve, 2016/2017, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Intensywny, rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Bardzo owocowe o karmelowym aromacie. Złożone i o dobrej strukturze, intensywne taniny z dębowym posmakiem. Dojrzewało przez 12 miesięcy w nowych a..

82,00zł

Gruner Veltliner, 2018, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Jasny, żółto-złoty kolor. Posiada intensywny aromat pieprzu i harmonijny owocowy posmak. Na podniebieniu wyczuwalna orzeźwiająca kwasowość. Wspaniałe do sałatek i zimnych przystawek.  &nbs..

42,00zł

Welschriesling, 2017/2018, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Wino o jasno-żółtej barwie z zielonymi refleksami. Posiada delikatny, owocowy aromat perfumowanej brzoskwini i moreli. Na podniebieniu świeży posmak zielonych jabłek, ze wspaniałą cytrusową nut..

42,00zł

Zweigelt Neusiedlersee, 2017, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Ciemny fioletowy kolor. Złożony aromat owoców leśnych z delikatną nutą cynamonu. Mocne i złożone taniny, pełna struktura z aromatycznym zakończeniem.  Doskonałe do czerwonych mięs, dziczyz..

48,00zł

The Zweigelt, 2016/2017, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Ciemny fioletowy kolor. Złożony aromat owoców leśnych z delikatną nutą cynamonu. Mocne i złożone taniny, pełna struktura z aromatycznym zakończeniem.  Doskonałe do czerwonych mięs, dziczyz..

107,00zł

Wyświetlono: 1 do 6 z 6 (1 stron)