Scheiblhofer Winery

Winnica Scheiblhofer obejmuje ok. 75 hektarów ziemi w najlepszych lokalizacjach Andau i jest jedną z większych w regionie Burgenland. Andau, znane jest jako biegun ciepła w Austrii, dzięki największej liczbie godzin nasłonecznienia oraz wysokim temperaturom. Jest to najcieplejsza gmina, która posiada mineralną, żwirową glebę oraz najlepsze warunki do produkcji dojrzałych i pełnych win.

Założycielem winnicy jest Johann Scheiblhofer, dzięki któremu jest znana nie tylko z produkcji wysokiej jakości win, ale przede wszystkim ze względu na swoje najlepsze czerwone wino „Big John”. Jego syn, Erich, kontynuuje produkcję kolejnych znakomitych win o charakterystycznym stylu.


Big John white, 2022, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Grona Chardonnay użyte do produkcji tego wina fermentowały nowych beczkach dębowych. Drugim szczepem są owocowe grona Sauvignon Blanc, które dodają przyjemnej lekkości w pełni dojrzałemu, chara..

74,00zł

Big John, Cuvee Reserve, 2020, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Intensywny, rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Bardzo owocowe o karmelowym aromacie. Złożone i o dobrej strukturze, intensywne taniny z dębowym posmakiem. Dojrzewało przez 12 miesięcy w nowych a..

99,00zł

Blaufränkisch Classic, 2021/2022, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Wino o intensywnej fioletowej barwie. Wyrazisty posmak jeżyn z delikatną słodyczą dojrzałych owoców. Dosyć mocne taniny wsparte mocną strukturą wina. Doskonałe do lekkich dań głównych c..

62,00zł

Blaufränkisch Jois, 2020, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Potężne wino, które odzwierciedla wspaniałą, egzotyczną strukturę. Na podniebieniu wyczuwalna mineralność, wyraźne taniny i wspaniała długość. Pojawia się też wiśnia, która sprawia, że w..

132,00zł

Blaufränkisch Reserve, 2019, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Jest to Blaufränkisch wyprodukowany w bardzo nowoczesnym stylu. Posiada intensywny rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Wyraziste nuty nugatu, balsamu, konfitury jeżynowej z dębowymi niuansam..

83,00zł

Gruner Veltliner, 2022, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Jasny, żółto-złoty kolor. Posiada intensywny aromat pieprzu i harmonijny owocowy posmak. Na podniebieniu wyczuwalna orzeźwiająca kwasowość. Wspaniałe do sałatek i zimnych przystawek.  &nbs..

52,00zł

Heideboden Zweigelt, 2022, Burgenlad, Scheiblhofer Winery

Czarno-rubinowa barwa. Jest to wino o bardzo złożonym i owocowym aromacie, ze zdecydowaną przewagą wiśni. Na podniebieniu dominują taniny i mocny, długotrwały posmak. Doskonałe zakończenie. Doskonale..

69,00zł

Magnum (1,5 ltr) Big John, Cuvee Reserve, 2019, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Intensywny, rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Bardzo owocowe o karmelowym aromacie. Złożone i o dobrej strukturze, intensywne taniny z dębowym posmakiem. Dojrzewało przez 12 miesięcy w nowych a..

193,00zł

Magnum (1,5 ltr) The Legends, 2019, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Wino The Legends, powstało w ramach hołdu i uznania dla wielkich francuskich win oraz ich wielowiekowej historii w Europie. To tradycyjna mieszanka Cabernet Sauvignon oraz Merlot, leżakowana przez 16 ..

189,00zł

St. Laurent, 2022, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Wino o jasno rubinowym kolorze oraz przyjemnym aromacie konfitury z dzikich jagód. W smaku delikatnie owocowe z nutą ziaren kminku, ładnie zaokrąglone taniny z łagodną nutą dębu. Burgenland ..

69,00zł

The Great Bustard, 2021, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Głęboka ciemno-rubinowa barwa. Wino posiada intensywne nuty czarnej wiśni z delikatnymi niuansami czarnej porzeczki oraz szlachetne dymne szczypnięcie. Charakteryzuje się piękną strukturą z dużą ilośc..

159,00zł

The Legends, 2020, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Wino The Legends, powstało w ramach hołdu i uznania dla wielkich francuskich win oraz ich wielowiekowej historii w Europie. To tradycyjna mieszanka Cabernet Sauvignon oraz Merlot, leżakowana przez 16 ..

99,00zł

The Zweigelt Ried Pradium, 2021, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Wino o ciemnym kolorze, przechodzącym momentami w czerń z fioletowymi refleksami oraz subtelnym zapachu cynamonu. W ustach intensywne, eleganckie z posmakiem wanilii, który zawdzięcza leżakowan..

119,00zł

Welschriesling, 2021/2022, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Wino o jasno-żółtej barwie z zielonymi refleksami. Posiada delikatny, owocowy aromat perfumowanej brzoskwini i moreli. Na podniebieniu świeży posmak zielonych jabłek, ze wspaniałą cytrusową nut..

52,00zł

Zweigelt Neusiedlersee, 2021/2022, Burgenland, Scheiblhofer Winery

Ciemny fioletowy kolor. Złożony aromat owoców leśnych z delikatną nutą cynamonu. Mocne i złożone taniny, pełna struktura z aromatycznym zakończeniem.  Doskonałe do czerwonych mięs, dziczyz..

62,00zł

Wyświetlono: 1 do 15 z 15 (1 stron)