Bleasdale

Bleasdale, założona w 1850, to druga, najstarsza, rodzinna winnica w Australii, w której nadal pracują członkowie piątej generacji rodziny Pottsów. Langhorne Creek, typowa australijska wioska z pubem, sklepem wielobranżowym i budynkiem z salą dla społeczną dla mieszkańców, znajduje się na południowy wschód od Adelaide. Sama winnica posiada rozległy budynek pokryty blachą falistą, który został wpisany na listę National Trust. W środku znajduje się wspaniała ręczna prasa z czerwonego eukaliptusa, sięgająca wiekiem do 1890 roku i pomieszczenie degustacyjne, które jest częścią muzeum. Jeżeli będziecie kiedyś w okolicach Adelaide, to zachęcam do odwiedzania, naprawdę warto.

James Halliday, przyznał winnicy Bleasdale, miano winnicy roku 2024.


Cabernet Sauvignon, Mulberry Tree, 2021, Langhorne Creek, Bleasdale

Pełne smaków, a jednocześnie eleganckie Cabernet Sauvignon o intensywnych aromatach jagód, leśnych ziół, ciemnej czekolady i fiołków. Podniebienie jest gładkie i trwałe, z ..

69,00zł

Chardonnay, 2020/2021, Adelaide Hills, Bleasdale

Ręcznie zebrane, wyselekcjonowane grona ze wzgórz Adelaide fermentowały we francuskim dębie. To Chardonnay pachnie brzoskwiniami, nektarynkami, cytrynami, prażonymi migdałami. W ustach mocno zb..

69,00zł

Frank Potts, Cabernet blend, 2018, Langhorne Creek, Bleasdale

Nazwane na cześć założyciela winnicy Bleasdale. Wino posiada cudowne aromaty czerwonych jagód i ciemnych owoców, zwłaszcza czarnej porzeczki, śliwki i suszonych fiołków z odrobiną..

106,00zł

Generations, Malbec, 2021, Langhorne Creek, Bleasdale

Seria win „Generations” została wyprodukowana, aby uczcić wielo-pokoleniowe zaangażowanie rodziny Potts’ów w rozwój winnicy. Bleasdale produkuje Malbec jako wino stołow..

106,00zł

Generations, Shiraz, 2018, Langhorne Creek, Bleasdale

Shiraz był pierwszą odmianą czerwonych gron zasadzoną w Langhorne Creek w 1858 r. i uprawianą do dziś. Owoce do produkcji tego wina są ręcznie zbierane i sortowane. Na podniebieniu wyczuwalne posmaki ..

125,00zł

Malbec, Second Innings, 2021, Langhorne Creek, Bleasdale

Frank Potts, założyciel winnicy Bleasdale, przekazał większość swojej działalności swojemu szóstemu synowi Frankowi Potts’owi II, który odegrał dużą rolę w historii Bleasdale, będą..

69,00zł

Pott's Catch, Verdelho, 2022, Langhorne Creek, Bleasdale

Verdelho to odmiana, którą Bleasdale uprawia od samego początku istnienia winnicy (XIX wiek). Henry Potts – wnuk Franka Potts’a – był zapalonym rybakiem, którego wraz z..

67,00zł

Shiraz, Bremerview, 2020, Langhorne Creek, Bleasdale

Wino o średniej budowie, charakteryzuje się intensywnym aromatem przypraw oraz ciemnych owoców jagodowych. Na podniebieniu jest długie z subtelnymi taninami oraz posmakami soczystych śliwek i j..

69,00zł

Shiraz, The Powder Monkey, 2019, Langhorne Creek, Bleasdale

Grona do produkcji tego wina pochodzą z najlepszych parceli winnicy. Czyste, purpurowe, intensywne i potężne wino. Wyczuwalne intensywne posmaki jeżyny, lukrecji i przypraw z gorzką czekoladą i pikant..

164,00zł

Shiraz/Cabernet Sauvignon, Wellington Road, 2021, Langhorne Creek, Bleasdale

Wino wyprodukowane z mieszanki gron Shiraz, Cabernet Sauvignon i Malbec pochodzących z jednych z najlepszych parceli winnicy. Obfituje w aromaty czarnych owoców, takich jak jeżyny, czarna porze..

107,00zł

Sparkling Shiraz, NV, Langhorne Creek, Bleasdale

Pierwszej jakości grona Langhorne Creek Shiraz zostały wybrane i mieszane by wyprodukować to bogate smakowo musujące wino. Posmaki słodkich owoców jagodowych oraz likierowanie, połączyły się by..

82,00zł

The Iron Duke, Cabernet Sauvignon, 2018, Langhorne Creek, Bleasdale

Powstało, by uczcić najlepsze parcele Cabernet Sauvignon. Produkowane w małych ilościach, wpaniale pokazuje jak doskonale ta odmiana radzi sobie w Langhorne Creek. Średnio zbudowane, z warstawami kwia..

162,00zł

The Wild Fig, Shiraz/Grenache/Mourvedre, 2020, Langhorne Creek,  Bleasdale

Wino o średniej budowie z nutami owoców jagodowych, wiśniowej coli, dzikiego tymianku, gwiazdkowego anyżu oraz ziemistymi niuansami. Grona Shiraz dodają winu głębi i charakteru. Wino posiada do..

59,00zł

The Wild Plum, Cabernet Sauvignon/Merlot, 2020, Langhorne Creek,  Bleasdale

Bogate i pełne wino o głębokiej barwie i aromatach ciemnych owoców. Aromaty jeżyn, porzeczek, ciemnych śliwek oraz pikantnych ziół, pięknie łączą się z przyjemnymi taninami...

59,00zł

‘The Wild Pear’, Verdelho/Sauvignon Blanc/Riesling, 2021, Bleasdale

Wino o aromatach sałatki owocowej, cytrusów, owoców tropikalnych, agrestu, gruszki i limonki. Wytrawne o dosyć wysokiej, orzeźwiającej kwasowości, która jest zrównoważona o..

54,00zł

Wyświetlono: 1 do 15 z 15 (1 stron)