Bleasdale

Bleasdale, założona w 1850, to druga, najstarsza, rodzinna winnica w Australii, w której nadal pracują członkowie piątej generacji rodziny Pottsów. Langhorne Creek, typowa australijska wioska z pubem, sklepem wielobranżowym i budynkiem z salą dla społeczną dla mieszkańców, znajduje się na południowy wschód od Adelaide. Sama winnica posiada rozległy budynek pokryty blachą falistą, który został wpisany na listę National Trust. W środku znajduje się wspaniała ręczna prasa z czerwonego eukaliptusa, sięgająca wiekiem do 1890 roku i pomieszczenie degustacyjne, które jest częścią muzeum. Jeżeli będziecie kiedyś w okolicach Adelaide, to zachęcam do odwiedzania, naprawdę warto.


Cabernet Sauvignon, Mulberry Tree, 2012/2013, Bleasdale

Pełne smaków, a jednocześnie eleganckie Cabernet Sauvignon z wytwornymi taninami i długim zakończeniem. Leżakowało we francuskim i kalifornijskim dębie przez 18 miesięcy. Nadaje się do picia ju..

56,00zł

Chardonnay, 2015, Adelaide Hills, Bleasdale

Ręcznie zebrane, wyselekcjonowane grona ze wzgórz Adelaide fermentowały we francuskim dębie. To Chardonnay pachnie brzoskwiniami, nektarynkami, cytrynami, prażonymi migdałami. W ustach mocno zb..

54,00zł

Double Take Malbec, 2010, Langhorne Creek, Bleasdale

Ten Malbec powstał przy użyciu gron z najlepszej parceli tego cenionego producenta w Langhorne Creek. Wino jest produkowane jedynie w dobrych latach, a ten rocznik został uznany za wybitny jeśli chodz..

139,00zł

Frank Potts, Cabernet blend, 2013, Langhorne Creek, Bleasdale

Nazwane na cześć założyciela winnicy Bleasdale. Wino posiada cudowne aromaty czerwonych jagód i ciemnych owoców, zwłaszcza czarnej porzeczki, śliwki i suszonych fiołków z odrobiną..

89,00zł

Generations, Malbec, 2014, Langhorne Creek, Bleasdale

Seria win „Generations” została wyprodukowana, aby uczcić wielo-pokoleniowe zaangażowanie rodziny Potts’ów w rozwój winnicy. Bleasdale produkuje Malbec jako wino stołowe od 1961 roku i posiada wielole..

89,00zł

Generations, Shiraz, 2012, Langhorne Creek, Bleasdale

Wytwarzany wyłącznie z gron Shiraz jest to trunek o pełnej strukturze z intensywnymi smakami. Leżakowało 18 miesięcy w amerykańskim dębie. Powoli zaczyna nabierać głęboką, czekoladową złożoność. Wypij..

107,00zł

Malbec, Second Innings, 2015, Langhorne Creek, Bleasdale

Frank Potts, założyciel winnicy Bleasdale, przekazał większość swojej działalności swojemu szóstemu synowi Frankowi Potts’owi II, który odegrał dużą rolę w historii Bleasdale, będą..

49,00zł

Pott's Catch, Verdelho, 2016, Langhorne Creek, Bleasdale

Verdelho to odmiana, którą Bleasdale uprawia od samego początku istnienia winnicy (XIX wiek). Henry Potts – wnuk Franka Potts’a – był zapalonym rybakiem, którego wraz z..

39,00zł

Sauvignon Blanc, 2016, Adelaide Hills, Bleasdale

Świeże i chrupkie białe wino, o wspaniałych aromatach owoców cytrusowych i tropikalnych., Czyste i świeże, zakończone przyjemną, naturalną kwasowością. Grona do produkcji tego wina są uprawiane..

49,00zł

Sparkling Shiraz, NV, Langhorne Creek, Bleasdale

Pierwszej jakości grona Langhorne Creek Shiraz zostały wybrane i mieszane by wyprodukować to bogate smakowo musujące wino. Posmaki słodkich owoców jagodowych oraz likierowanie, połączyły się by..

69,00zł

The Iron Duke, Cabernet Sauvignon, 2012, Langhorne Creek, Bleasdale

Iron Duke to nowe wino w portfolio Bleasdale. Powstało, by uczcić najlepsze parcele Cabernet Sauvignon. Produkowane w małych ilościach wpaniale pokazuje jak doskonale ta odmiana radzi sobie w Langhorn..

139,00zł

The Petrel Reserve, Shiraz/Cabernet/Malbec, 2014, Langhorne Creek, Bleasdale

Frank Potts, założyciel winnicy Bleasdale był też uznanym konstruktorem łodzi. To wino jest hołdem dla jednego z jego licznych projektów - łodzi o nazwie The Petrel, którą zbudował ..

86,00zł

Zimowa wyprzedaż -15% Shiraz, Bremerview, 2013/2014, Langhorne Creek, Bleasdale - 15 %

Wino o średniej budowie, charakteryzuje się intensywnym aromatem jagód i przypraw. Na podniebieniu jest długie z subtelnymi taninami oraz posmakami soczystych śliwek i jeżyn z nutami goździk&oa..

55,00zł 46,75zł

Wyświetlono: 1 do 13 z 13 (1 stron)