Tenuta delle Terre Nere

Tenuta Delle Terre Nere to około 15 hektarów winnic leżących na zboczach Etny, z których niemal 4 hektary ocalały przed filokserą. Od roku 2008 winnice posiadają już certyfikat upraw biologicznych. Nazwa Terre Nere pochodzi od czarnej, wulkanicznej gleby, na której rosną winne krzewy. Duże wahania temperatur między dniem a nocą sprawiają, że wina z Etny są eleganckie, chłodne, pozbawione ciepła i posmaku przejrzałych gron tak charakterystycznych dla win z południa. Znawcy twierdzą, że stylem zbliżają się do burgundów lub win z Barolo. Przyczyniają się do tego także tutejsze szczepy, nerello, mascalese i nerello capuccio, lekkie, złożone, z finezyjnymi garbnikami. Właściciel winnicy, Marc de Grazia, jest jednym z pionierów apelacji Etna, zarówno pod względem przywrócenia konsumentom starych, tradycyjnych odmian, jak i przywiązanie do terroir i perfekcyjnej winifikacji. To sprawia, że wszystkie wina z Terre Nere, jak pisze Robert Parker, są „zdumiewająco złożone i zarazem świeże”.


Calderara Sottana Bianco, DOC, 2020, Etna Bianco, Tenuta delle Terre Nere

Fantastyczne wino, wyprodukowane z owoców pochodzących z 60 letnich krzewów, z małej pojedynczej winnicy. Posiada cudownie zrównoważone aromaty jodu i cytrusów. W smaku jes..

196,00zł

Calderara Sottana Rosso, 2019, DOC, Etna Rosso, Tenuta delle Terre Nere

Calderara Sottana to jedno z najsłynniejszych cru na wulkanie. Wyróżnia ją charakterystyczna gleba, zbudowana głównie z bazaltu (jest to najbardziej skalista z parceli Etny). C..

276,00zł

Contrada Montalto, Bianco, DOC, 2019, Etna Bianco, Tenuta delle Terre Nere

Montalto, to bardzo stara, mała parcela/winnica, która znajduje się na południowym zboczu Etny. 60-90 letnie krzewy Carricante rosną tam na miękkim, wulkanicznym piasku z dużą ilością popiołu i..

198,00zł

Etna Bianco, DOC, 2022, Etna, Tenuta delle Terre Nere

Wino o jasnożółtej barwie i zdecydowanym kwiatowym aromacie z przewagą kwiatu lipy. Na podniebieniu jest świeże z mineralną esencją. Doskonałe do lekkich dań z makaronu, ryb i białego mięsa...

118,00zł

Etna Rosso, DOC, 2019, Etna, Tenuta delle Terre Nere

Wyprodukowane z doskonałych gron Nerello Masacalese oraz Nerello Cappuccio, pochodzących z winnic o niskich plonach. Wino o aromacie dojrzałych owoców i słodkich przypraw. W smaku jest świeże,..

116,00zł

Moganazzi, DOC, 2018, Etna Rosso, Tenuta delle Terre Nere

Winnica jest estetycznie doskonała, posiada strome tarasy na wysokości ok. 700 metrów nad poziomem morza z 80-letnimi krzewami. Cała produkcja to ok. 3000 butelek wraz z kilkoma butelka magnum...

276,00zł

Prephylloxera La Vigna di Don Peppino, DOC, 2019, Etna Rosso, Tenuta delle Terre Nere

Bogactwem winnic Etny są stosunkowo liczne krzewy, których nie tknęła plaga filoksery. Te rosnące bez podkładek, ekstremalnie stare winorośle, mają 130-140 lat. Od 2006 dwie takie parcele (łącz..

498,00zł

San Lorenzo, DOC, 2018, Etna Rosso, Tenuta delle Terre Nere

Ellittico to nazwa struktur gleby, które powstały w wyniku serii erupcji 30 tysięcy lat temu. Lawa i materiał piroklastyczny, który wydobył się wówczas z serca Etny był bogaty w z..

276,00zł

Santo Spirito Bianco, DOC, 2020, Etna Bianco, Tenuta delle Terre Nere

Wyprodukowane ze szczepu Carricante z około 100-letnich krzewów. Pełne, o doskonałej strukturze, z delikatną dębową nutą, zrównoważone i o długotrwałym zakończeniu. Doskonałe do dań maka..

224,00zł

Santo Spirito Rosso, DOC, 2018, Etna Rosso, Tenuta delle Terre Nere

Królewska dla Etny, czerwona odmiana Nerello Mascalese, bywa często porównywana do Nebbiolo. Podobnie jest odmiana odpowiadająca za wspaniałe Barolo, Nerello daje wina niezbyt intensywni..

224,00zł

Wyświetlono: 1 do 10 z 10 (1 stron)