Casa Santos Lima

Casa Santos Lima to rodzinna firma zajmującą się produkcją, butelkowaniem oraz sprzedażą portugalskich win. Swoim zasięgiem obejmuje 5 różnych regionów winiarskich w Portugalii : Lisboa, Algarve i Alentejo, Vinho Verde i Douro, zajmując tym samym ok. 400 hektarów winnic. Casa Santos Lima produkuje wina znane z doskonałego stosunku jakości do ceny, a około 90% ich całkowitej produkcji jest eksportowana do blisko 50 krajów na 5 kontynentach. Jest również największym producentem „Vinho Regional Lisboa” oraz „DOC Alenquer” i w ciągu ostatnich lat była jedną z najczęściej nagradzanych winnic portugalskich, w głównych krajowych i międzynarodowych konkursach winiarskich.


Al-Ria, 2021, Algarve, Casa Santos Lima

Al-Ria to wino o głębokim kolorze, z fioletowymi refleksami. Posiada bogaty aromat z nutami dojrzałych, ciemnych owoców, dżemu i kwiatów. Na podniebieniu gładkie i aksamitne z niuansami ..

47,00zł

Colossal Reserva, 2018, Lisboa, Casa Santos Lima

Wraz z intensywnym rubinowym kolorem wino prezentuje bardzo skoncentrowany bukiet. Posiada niezwykle bogaty aromat z przewagą czerwonych dojrzałych owoców oraz z delikatnymi kwiatowymi nutami. ..

39,00zł

Escapada, DOC Vinho Verde, 2022, Casa Santos Lima

Ekscytujące i orzeźwiające wino, które doskonale odzwierciedla cechy czterech najbardziej znanych odmian gron z regionu Vinho Verde. Bardzo lekkie i młode wino o chrupiącym i aromatycznym profi..

32,00zł

Monte da Cacada, Alicante Bouchet, 2020, Alentejano, Casa Santos Lima

Do produkcji tego wina zostały użyte najlepsze grona alicante bouchet, które leżakowały przez 9 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. Wino o wspaniałej budowie, które..

69,00zł

Nowość ! Al-Ria Sauvignon Blanc, 2022, Algarve, Casa Santos Lima

To wino o wspaniałym, intensywnym aromacie z nutami owoców tropikalnych, głównie mango i marakuji. W smaku jest dosyć treściwe i żywiołowe. Ukazuje dobre połączenie owocowych niuans&oacu..

47,00zł

Nowość ! Colossal Reserva, Branco, 2021, Lisboa, Casa Santos Lima

To niezwykle orzeźwiające wino, bogate w owocowe aromaty o egzotycznym charakterze i żywej kwasowości, połączone z przyjemnymi kwiatowymi nutami. W ustach jest zrównoważone, ukazując rów..

39,00zł

Nowość ! Colossal, Grande Reserva, 2020, Lisboa, Casa Santos Lima

Wino o intensywnej, rubinowej barwie. Zostało wyprodukowane tradycyjnymi metodami, ze starannej selekcji najlepszych i najszlachetniejszej gron. W zapachu wyczuwalne aromaty dojrzałych czarnych owoc&o..

59,00zł

Nowość ! Late Harvest, Branco, 2017, Lisboa, Casa Santos Lima

To deserowe wino zostało wyprodukowane z mieszanki gron Gewurztraminer, Moscatel oraz Semillon. Posiada piękny złoty kolor i bardzo świeży aromat, który podkreślają owoce liczi oraz miodowe nut..

69,00zł

Nowość ! Porrais, Rabigato Reserva, 2021, Douro, Casa Santos Lima

Wino pochodzi z regionu Douro,  z selekcji najlepszych gron Rabigato. Odzwierciedla intensywny, aromatyczny charakter, o doskonałej strukturze i długim zakończeniu. Na podniebieniu dominują smaki..

69,00zł

Nowość ! Reserva, Branco, 2019, Lisboa, Casa Santos Lima

Wino o intensywnej barwie. Ukazuje charakterystyczną dla regionu Lisboa, doskonałą równowagę między aromatyczną złożonością, z cytrusowymi i tropikalnymi nutami i odrobiną wanilii, a zró..

69,00zł

Nowość ! Valcatrina, branco, 2022, Alentejano, Casa Santos Lima

Wino o jasnej, cytrusowej barwie, jest pełne tropikalnych aromatów. W smaku wyczuwalna naturalna kwasowość, doskonała równowaga i strukturę oraz przyjemne zakończenie. To doskonały wyb&o..

39,00zł

Nowość ! Zestaw 6 portugalskich win w skrzynce

Co ciekawe, Portugalia może się poszczycić ponad 250 rdzennymi odmianami winorośli. Niewiele z nich rozpowszechniło się gdzie indziej na świecie, większość z to szczepy endemiczne. W styczniu wyruszyl..

435,00zł

Opaco, 2017, Lisboa, Casa Santos Lima

Wyprodukowane z mieszanki gron Sousão oraz Alicante Bouchet, posiada ciemną i intensywną barwę z fioletowymi refleksami. Skoncentrowane, bardzo aromatyczne wino z bogatym i świeżym aromatem doj..

118,00zł

Porrais, 2021/2022, Douro, Casa Santos Lima

Wspaniale aromatyczne, świeże, wytrawne i chrupkie wino. Ukazuje przyjemne nuty cytrusowe i  kwiatowe oraz doskonałą kwasowość w ustach. Bardzo owocowe i mineralne, pokazuje charakter i intensywn..

43,00zł

Portas de Lisboa red, 2020, Lisboa, Casa Santos Lima

Łatwe do picia wino, które posiada złożone aromaty czerwonych owoców oraz przypraw. Miękkie i o dobrej strukturze wino. Posiada przyjemne zakończenie.

32,00zł

Portas de Lisboa white, 2022, Lisboa, Casa Santos Lima

Intensywne nuty limonki. Na podniebieniu wino ukazuje owocowy i mineralny charakter o zrównoważonej kwasowości. Długi i świeży posmak. Wino pół-wytrawne...

32,00zł

Quid Pro Quo, 2019, Alentejano, Casa Santos Lima

Quid Pro Quo to bardzo aromatyczne wino z nutami lawendy i fiołków. Posiada głęboki rubinowy kolor i jest pięknie złożone. Dojrzewało przez 14 miesięcy w nowych, francuskich i amerykańskich bec..

96,00zł

Rebelde, red, 2020, Alentejano, Casa Santos Lima, Portugalia

Wspaniała mieszanka gron Touriga Nacional, Syrah, Petit Verdot I Alicante Bouchet, stanowi doskonały przykład win Alentejo. Wino o głębokim kolorze i przyjemnym aromacie dojrzałych czerwonych owoc&oac..

35,00zł

Valcatrina red, 2020, Alentejano, Casa Santos Lima

Wino o głębokim rubinowym kolorze oraz dobrze skoncentrowanym bukiecie. Posiada bogaty aromat z nutami dojrzałych czarnych owoców, połączony z nutami przypraw dzięki leżakowaniu w beczkach. Na ..

39,00zł

Valcatrina, Rose, 2022, Alentejano, Casa Santos Lima

Wino o pięknym różowym kolorze oraz intensywnym aromacie czarnych i czerwonych owoców. Wykazując się dużą świeżością i zrównoważoną trwałością, jest to łatwe i zachęcające wino, k..

39,00zł

Wyświetlono: 1 do 20 z 20 (1 stron)