• Zestaw 6 portugalskich win w skrzynce

Zestaw 6 portugalskich win w skrzynce

Co ciekawe, Portugalia może się poszczycić ponad 250 rdzennymi odmianami winorośli. Niewiele z nich rozpowszechniło się gdzie indziej na świecie, większość z to szczepy endemiczne. W styczniu wyruszyliśmy do Portugalii, by wybrać najlepsze z nich. Sześć najciekawszych opatrzyliśmy etykietami i zapakowaliśmy w eleganckie drewniane skrzynie, tworząc idealny zestaw wprowadzający miłośników wina w świat portugalskich win jednoszczepowych. Jeśli nigdy nie słyszałeś o białych odmianach Arinto, Moscatel lub Viosinho, albo o czerwonych Sousao, Touriga Franca czy Tinto Cao - spraw sobie, swoim przyjaciołom lub partnerom biznesowym przyjemność, zamawiając  ten wspaniały zestaw wprowadzający za jedyne 435 zł.

Zestaw zawiera następujące wina :

Białe :

Arinto, 2021, Lisboa, Casa Santos Lima

Cytrynowy kolor i aromat. W zapachu wyczuwalne także aromaty świeżych owoców tropikalnych, takich jak ananas. Na podniebieniu wino ukazuje złożoność, mineralność i świeżość z kwiatowymi i cytrusowymi nutami. Dobrze zrównoważone z wyraźną kwasowością. Intensywne i żywiołowe zakończenie.

Viosinho, 2022, Lisboa, Casa Santos Lima

To wino o jasno-cytrynowej barwie, ze złożonymi kwiatowymi aromatami oraz nutami owoców tropikalnych. Wino o dobrej strukturze, z przyjemną kwasowością i owocowymi nutami, co przyczynia się do przyjemnego i trwałego posmaku.

Moscatel, 2021, Lisboa, Casa Santos Lima

To wyśmienite, aromatyczne wino zachwyca nutami cytrusów, liczi, kwiatów oraz piżma. W smaku niezwykle orzeźwiające i aromatyczne o doskonałym świeżym zakończeniu. wielką finezją połączona z delikatnością. To wspaniała propozycja jako letni aperitif, a także do delikatnie przyprawionych potraw.

Czerwone:

Sousão, 2019, Lisboa, Casa Santos Lima

Wyprodukowane z najlepszej selekcji gron Sousão. Posiada wspaniałe aromaty czarnych owoców, śliwek oraz morwy połączone z nutami czekolady i dębu. Na podniebieniu jest bardzo dojrzałe i skoncentrowane, o doskonałej strukturze, długim i trwałym zakończeniu. Dojrzewało od 4 do 6 miesięcy w beczkach dębowych.

Touriga Franca, 2015, Lisboa, Casa Santos Lima

Wino odzwierciedla typowe, charakterystyczne cechy szczepu Touriga Franca. Posiada przyjemny owocowy aromat (głównie wiśnie i śliwki) z nutą wanilii. Na podniebieniu jest kremowe z dębowymi niuansami oraz harmonijnym i trwałym zakończeniem z młodymi, miękkimi taninami. Dojrzewało od 4 do 6 miesięcy w beczkach dębowych.

Tinto Cão, 2019, Lisboa, Casa Santos Lima

Wyprodukowane z najlepszej selekcji gron Tinto Cão. Wino prezentuje kwiatowe i owocowe aromaty. Jest nieco pikantne, z nutami jagód i śliwek. Posiada długie i trwałe zakończenie. Dojrzewało od 4 do 6 miesięcy w beczkach dębowych.

  • 435,00zł

Ilość

Opinie (0)
Dostawa

do 11 butelek : 24.50 zł brutto

12 butelek i więcej lub powyżej 500zł : GRATIS

Ubezpieczona przesyłka kurierska

Wysyłka w 24h