Carpineto

Giovanni Sacchet – zdobywca tytułu Międzynarodowego Mistrza Winiarskiego roku 1994 – i Antonio Zaccheo założyli w roku 1967 tę rodzinną winnicę, produkującą całą gamę wyróżniających się i zdobywających nagrody win. W roku 2003 zdobyli trofeum International Wine and Spirit jako najlepszy włoski producent. Uprawa gron podzielona jest na cztery odrębne obszary (łącznie ponad 400 hektarów). Najbardziej znane wina to Chianti Classico, Vino Nobile di Montepulciano, Brunello oraz Super Toskan Dogajolo i Farnito. W Carpineto ciągłym i najważniejszym celem jest doskonałość win, która dorównuje także pasji Antonia do produkowania wysokogatunkowej oliwy z oliwek extra virgin z 7,000 drzew rosnących w gajach oliwnych Carpineto


Brunello di Montalcino, DOCG, 2018/2019, Toskania, Carpineto

Brunello di Montalcino to jedno z klasycznych i najbardziej prestiżowych, włoskich win. Posiada intensywny rubinowy kolor, z granatowymi refleksami. Pełny i bogaty aromat z cudownymi nutami wanilii, w..

228,00zł

Chianti Classico 'Gran Selezione', DOCG, 2020, Toscano, Carpineto

Gran Selezione, to powstała w 2014 roku najnowsza klasyfikacja DOCG win Chianti Classico. Wina te są uznawane o krok wyżej od Reserva w klasyfikacji win Chianti Classico. Chianti Classico ‘Gran..

258,00zł

Chianti Classico Riserva, D.O.C.G., 2018, Toskania, Carpineto

Wino o intensywnym rubinowym kolorze z granatowymi refleksami. Posiada pełny, elegancki i harmonijny aromat z nutami wanilii oraz malin. Na podniebieniu jest długie i aksamitne o dobrej kwasowości ora..

118,00zł

Chianti Classico, D.O.C.G., 2021, Toskania, Carpineto

Młode, owocowe z charakterystycznym posmakiem wiśni pochodzącym od gron Sangiovese. Posiada intensywny aromat z nutami fiołków, jagód i wiśni. Na podniebieniu jest aksamitne, ładnie zaok..

69,00zł

Dogajolo Bianco, IGT, 2022, Toskania, Carpineto

Biały baby „super-toskan” wyprodukowany z mieszanki gron Chardonnay, Grechetto i Sauvignon Blanc. To zachwycająco aromatyczne wino z piękną równowagą pomiędzy ow..

59,00zł

Dogajolo Rosso, IGT, 2021, Toskania, Carpineto

Jeden z niewielu supertoskanów w tak atrakcyjnej cenie. Wytwarzany z gron Sangiovese (70%) i Cabernet Sauvignon (30%), a leżakowany we francuskim dębie. Dogajolo łączy w sobie moc i g..

59,00zł

Farnito, Cabernet Sauvignon, IGT, 2018, Toskania, Carpineto

Ten Super Toskan posiada wspaniały bukiet czereśni oraz malin i dobrze wywarzony stosunek owoców do tanin. Właśnie zaczyna być dobre do picia, chociaż można je również odłożyć na kilka k..

117,00zł

Farnito, Chardonnay, IGT, 2021, Carpineto

Biały Super Toskan, który oddaje charakter regionu i odmiany Chardonnay. Farnito to harmonijne wino z nutami owoców tropikalnych oraz przypraw, zwłaszcza malin i wanilii. W smaku je..

87,00zł

Molin Vecchio, 2012, IGT Toscana, Carpineto

Nazwa wywodzi się od starego młyna, położonego w dolinie poniżej winnicy znajdującej się w Montepulciano. Wino o intensywnych aromatach jeżyn i lukrecji, które są zaakcentowane nutami czarnego ..

193,00zł

Originale, Rosso, IGT, NV, Toscano, Carpineto

Originale to łatwe do picia wino wyprodukowane z mieszanki typowych toskańskich szczepów. W aromacie wyczuwalne owocowe oraz kwiatowe nuty z przewagą wiśni, malin oraz ziołowych niuansów..

39,00zł

Rosso di Montepulciano, D.O.C., 2020/2021, Toscano, Carpineto

Wino o jasno-rubinowym kolorze. Posiada intensywny bukiet z nutami truskawek i wiśni. Młode, świeże wino o owocowym posmaku i delikatnych taninach. Dobrze komponuje się z wędlinami, białym mięsem i św..

56,00zł

Vino Nobile di Montepulciano, Riserva, D.O.C.G., 2018, Toskania, Carpineto

Wino o niezwykle eleganckim bukiecie z nutami fiołków i drewna. W smaku wytrawne, owocowe, harmonijne i aksamitne o eleganckiej strukturze i długim zakończeniu. Doskonałe do serów i dzic..

134,00zł

Wyświetlono: 1 do 12 z 12 (1 stron)