Quinta do Infantado

Ta mała, rodzinna quinta niedaleko Pinhao uprawia grona do produkcji porto już od prawie 200 lat i produkuje własne porto od przeszło dwóch dekad. Ostatnio, tak jak wiele firm wytwarzających porto w Douro, zaczęła produkować eleganckie czerwone wina, za które region ten jest tak wychwalany – ich rocznik 2007 zdobył złoty medal na international wine challenge. Grona używane zarówno do produkcji porto jak i czerwonego wina są gniecione stopami w tradycyjnych lagares po tym, jak zostaną zebrane ręcznie ze stromych tarasów, prawie pionowo schodzących do rzeki Douro w okolicy Gontelho. Porto wytwarzane jest przez dodanie spirytusu z winogron do wina o wysokiej zawartości cukru, ponieważ już po kilku dniach zatrzymuje się jego fermentację (w przypadku normalnych win fermentacja trwa 20 i więcej dni).


Douro, 2019, Quinta do Infantado

Wytwarzane z kilku różnych odmian lokalnych gron z tradycyjnej winnicy w Douro nasadzonej z różnych mieszanek. Wytrawne, pełne i owocowe wino, które ukazuje złożony aromat. Na pod..

96,00zł

Douro, Reserva, DOP, 2016, Douro, Quinta do Infantado

Wyprodukowane z mieszanki gron Touriga Franca, Touriga Nacional oraz Tinta Roriz uprawianych wyłącznie na terenie posiadłości, w słynnym Gontelho. Urzeka aromatem jeżyn, cynamonu, śliwki, cygaro, czek..

168,00zł

Late Bottled Vintage, 2018, Quinta do Infantado

Jest to współczesna wersja wiekowego porto. Zamiast butelkować je po dwóch latach, tak jak ma to miejsce w przypadku porto z zadeklarowanym rocznikiem LBV jest trzymane w beczkach, aby d..

128,00zł

Reserva Especial, Quinta do Infantado

Wytwarzane z gron ze specjalnych parceli i pieczołowicie leżakowane w beczkach, jest to porto tawny, jednak dużo bardziej złożone i bardziej pełne smaków...

89,00zł

Ruby, Quinta do Infantado

Najbardziej podstawowe porto – ruby – wytwarzane jest w stalowych baniakach i butelkowane od razu do doraźnego, przyjemnego popijania.

69,00zł

Tawny, 10 years old, Quinta do Infantado

Leżakowane w dębowych beczkach i butelkowane w 2007 roku, to dziesięcioletnie porto ma bogatą pełnię smakową i wspaniale nadaje się do picia po wystawnej kolacji.

154,00zł

Tawny, 20 years old, Quinta do Infantado

Jest to najstarsze porto na naszej liście. Dojrzewało, aby osiągnąć aksamitnie soczystą głębię. Idealne na tę specjalną okazję.

298,00zł

Tawny, Quinta do Infantado

Leżakowane w dębie, aby nadać mu lekko brązowego koloru od którego bierze swoją nazwę. Ma przyjemny bukiet suszonych owoców i przypraw na podniebieniu. Pasuje dobrze do miękkich ser&oacu..

74,00zł

White, Quinta do Infantado

To wytrawne białe porto jest wspaniałe jako aperitif, samo w sobie albo zmieszane z tonikiem i kostkami lodu.

74,00zł

Wyświetlono: 1 do 9 z 9 (1 stron)