Liban

Wina z Libanu. Dowiedz się więcej na temat libańskich win. 


Arak Brun, NV, Dolina Bekaa, Domaine des Tourelles NowośćNew

Arak Brun to najwyższej jakości libański arak produkowany przez Domaine des Tourelles w słynnej Dolinie Bekaa. Recepturę stworzyła francuska rodzina Brun, która nadała mu nazwę na początku XX w..

168,00zł

GinBey, Gin, NV, Bekaa Valley, Domaine des Tourelles

GinBey jest owocem długich lat ciężkiej pracy winiarza Faouzi Issa, który doświadczenie w gorzelnictwie zdobył jako producent wiodącej marki Arak. Gin jest destylowany w winnicy Domaine des Tou..

132,00zł

Marquis des Beys, Chardonnay, 2022, Bekaa Valley, Domaine des Tourelles

Wspaniałej jakości Chardonnay. To wino doskonale odzwierciedla charakter miejsca, z którego pochodzi – dolina Bekaa Valley, której terroir składa się głównie z wapiennych gl..

125,00zł

Marquis des Beys, Syrah/Cabernet Sauvignon, 2019, Bekaa Valley, Domaine des Tourelles

Każdego roku starannie są wybierane grona z najlepszych parceli w winnicy, aby stworzyć to doskonałe wino, które jest znakomitym ambasadorem tego, co może zaoferować Liban. Ciemno purpurowe w k..

125,00zł

Rose, 2023, Bekaa Valley, Domaine des Tourelles

Rosé to mieszanka gron Cinsault, Syrah i Tempranillo. Winogrona są uprawiane na glebach piaszczystych i gliniasto-wapiennych, są ręcznie zbierane i fermentowane przy użyciu rodzimych drożdży w ..

59,00zł

Syrah du Liban, 2019, Bekaa Valley, Domaine des Tourelles

Syrah jest charakterystycznym szczepem regionu śródziemnomorskiego. Dzięki unikalnemu terroir w Libanie, powstało wino, które łączy w sobie eleganckie nuty kwiatowe oraz bogate nuty przy..

192,00zł

Syrah/Cabernet Sauvignon, 2021, Bekaa Valley, Domaine des Tourelles

Szlachetne połączenie odmiany Syrah i Cabernet Sauvignon. Posiada głęboki rubinowy kolor z niezwykle wyrazistymi aromatami wiśni, drewna cedrowego, rozmarynu i goździków. Uwodzi ..

59,00zł

Vieilles Vignes, Carignan, 2021, Bekaa Valley, Domaine des Tourelles

Szczep Carignan jest uprawiany w Dolinie Bekaa od ponad dwóch stuleci i w połączeniu z libańskim terroir, okazał się pełną harmonii odmianą. Carignan Vieilles Vignes to aromatyczne i wyraziste..

88,00zł

Vieilles Vignes, Cinsault, 2019/2021, Bekaa Valley, Domaine des Tourelles

Szczep Cinsault był uprawiany w dolinie Bekaa od połowy XIX wieku, zanim stał się importowaną odmianą. W 2014 roku winnica Domaine des Tourelles postanowiła wskrzesić ten szczep, wyszukując bardzo sta..

97,00zł

Vieilles Vignes, Marweh & Obeidi, 2021, Bekaa Valley, Domaine des Tourelles

Wino wyprodukowane z mieszanki dwóch rdzennych, libańskich odmian - Marweh i Obeidei - które prawdopodobnie wywodzą się jeszcze z czasów fenickich. Do produkcji wina Vieilles Vign..

88,00zł

Viognier/Chardonnay/Muscat, 2023, Bekaa Valley, Domaine des Tourelles

Uwodzi aromatami owoców egzotycznych, głównie białych brzoskwiń z wysublimowanym zapachem jaśminu - dzięki odmianie Muscat. Jest świeże i pełne brzoskwiniowych oraz morelowych posmak&oac..

59,00zł

Wyświetlono: 1 do 11 z 11 (1 stron)