Domaine Sainte Rose

Domaine Sainte Rose jest małą, rodzinną winnicą, stojąca na czele winiarskiej rewolucji w Langwedocji. Region kiedyś znany głównie ze swoich tanich i pogodnych win, obecnie produkuje wiele wyróżniających się trunków dzięki nowej generacji właścicieli i mistrzów winiarskich, którzy zdali sobie sprawę z jego potencjału. Wśród nich są m.in. Charles i Ruth Simpson – właściciele Domaine Sainte Rose. Ich celem jest robienie autentycznych, przystępnych, ręcznie wytwarzanych, wyróżniających się win. Świadectwem, że im to wychodzi jest fakt, że ich wina są obecnie sprzedawane w dwunastu krajach i otrzymują rosnącą liczbę pochwał od głównych autorytetów świata winiarskiego, takich jak Jancis Robinson. W tym roku rocznik 2004 Barrel Selection Roussanne wybrany został jako jedno ze 100 najlepszych Vin de Pays na rok 2006, podczas gdy Vent du Nord, mieszanka Roussanne i Chardonnay oraz Le Pinacle Syrah zdobyły medale na corocznie przeprowadzanym konkursie World Wine Awards magazynu Decanter.

Blanc de Blancs, Brut, 2018,  Methode Traditionnelle, Domaine Sainte Rose

Bardzo wczesne zbiory gron Chardonnay zapewniają winu intensywną kwasowość, niezbędną do produkcji wysokiej jakości wina musującego, w gorącym i suchym klimacie południowej Francji. Blanc de Blanc zos..

82,00zł

Le Pinacle Syrah, 2018, Langwedocja, Domaine Sainte Rose

Le Pinacle to najwyższy punkt na terenie winnic Domaine Sainte Rose - wieża Chateau. ie właściciele nazwali tak swoje topowe czerwone wino, aby odzwierciedlić niezwykłą budowę i moc Syrah. To wino w s..

79,00zł

Le Pinacle, Chardonnay, 2021, Langwedocja, Domaine Sainte Rose

„Le Pinacle” to nazwa ekskluzywnej serii win Domaine Sainte Rose, pochodząca od najwyższego punktu winnicy tj. kultowej wieży na szczycie budynku Domaine. To luksusowe Chardonnay leżakowa..

79,00zł

Wyświetlono: 1 do 3 z 3 (1 stron)