Domaine Sainte Rose

Domaine Sainte Rose jest małą, rodzinną winnicą, stojąca na czele winiarskiej rewolucji w Langwedocji. Region kiedyś znany głównie ze swoich tanich i pogodnych win, obecnie produkuje wiele wyróżniających się trunków dzięki nowej generacji właścicieli i mistrzów winiarskich, którzy zdali sobie sprawę z jego potencjału. Wśród nich są m.in. Charles i Ruth Simpson – właściciele Domaine Sainte Rose. Ich celem jest robienie autentycznych, przystępnych, ręcznie wytwarzanych, wyróżniających się win. Świadectwem, że im to wychodzi jest fakt, że ich wina są obecnie sprzedawane w dwunastu krajach i otrzymują rosnącą liczbę pochwał od głównych autorytetów świata winiarskiego, takich jak Jancis Robinson. W tym roku rocznik 2004 Barrel Selection Roussanne wybrany został jako jedno ze 100 najlepszych Vin de Pays na rok 2006, podczas gdy Vent du Nord, mieszanka Roussanne i Chardonnay oraz Le Pinacle Syrah zdobyły medale na corocznie przeprowadzanym konkursie World Wine Awards magazynu Decanter.

Le Coquille d'Oc Blanc, 2017, Langwedocja, Domaine Sainte Rose

Coquille d'Oc to apetyczny kupaż Chardonnay, Sauvignon Blanc, Muszkatu i Viognier. Orzeźwiające, cytrusowe, pachnące dojrzałymi brzoskwiniami charakteryzuje się wyjątkowo bogatym finiszem. Uniwersalni..

33,00zł

Le Pinacle Syrah, 2017, Langwedocja, Domaine Sainte Rose

Le Pinacle to najwyższy punkt na terenie winnic Domaine Sainte Rose - wieża Chateau. ie właściciele nazwali tak swoje topowe czerwone wino, aby odzwierciedlić niezwykłą budowę i moc Syrah. To wino w s..

69,00zł

Le Sirocco Chardonnay, 2016, Langwedocja, Domaine Sainte Rose

To Chardonnay jest pełne owocowych posmaków takich jak, świeży grejpfrut, wyrazisty ananas i aromatyczna gruszka. Posiada dobrą kwasowość i bogaty posmak w ustach...

39,00zł

Les Derniers Cepages, 2011, Domaine Sainte Rose

Les Derniers Cépages (ostatnie/najpóźniejsze odmiany) to nietypowa mieszanka gron dwóch najpóźniej dojrzewających odmian winogron - Mourvedre i Petit Verdot. W Langwedocji ..

47,00zł

Les Montagnes et Mer, Sauvignon Blanc, 2018, Langwedocja, Domaine Sainte Rose

Zaskakująco dobre Sauvignon Blanc z południa Francji. Wino o intensywnym świeżym aromacie, z cytrusowymi nutami, z wyraźną przewagą grejpfruta. Wyczuwalne kwiatowe niuanse. Na podniebieniu jest świeże..

39,00zł

Wyświetlono: 1 do 5 z 5 (1 stron)