Domaine Sainte Rose

Domaine Sainte Rose jest małą, rodzinną winnicą, stojąca na czele winiarskiej rewolucji w Langwedocji. Region kiedyś znany głównie ze swoich tanich i pogodnych win, obecnie produkuje wiele wyróżniających się trunków dzięki nowej generacji właścicieli i mistrzów winiarskich, którzy zdali sobie sprawę z jego potencjału. Wśród nich są m.in. Charles i Ruth Simpson – właściciele Domaine Sainte Rose. Ich celem jest robienie autentycznych, przystępnych, ręcznie wytwarzanych, wyróżniających się win. Świadectwem, że im to wychodzi jest fakt, że ich wina są obecnie sprzedawane w dwunastu krajach i otrzymują rosnącą liczbę pochwał od głównych autorytetów świata winiarskiego, takich jak Jancis Robinson. W tym roku rocznik 2004 Barrel Selection Roussanne wybrany został jako jedno ze 100 najlepszych Vin de Pays na rok 2006, podczas gdy Vent du Nord, mieszanka Roussanne i Chardonnay oraz Le Pinacle Syrah zdobyły medale na corocznie przeprowadzanym konkursie World Wine Awards magazynu Decanter.

Barrel Selection Roussanne, 2011, Domaine Sainte Rose

Grona Roussanne użyte do produkcji tego wina były zbierane w nocy, aby uchronić owoce przed wysoką temperaturą, która występuje w ciągu dnia. Proces fermentacji i dojrzewania odbywał się w beczkach z ..

56,00zł

Le Coquille d'Oc Blanc, 2015, Domaine Sainte Rose

Coquille d'Oc to apetyczny kupaż Chardonnay, Sauvignon Blanc, Muszkatu i Viognier. Orzeźwiające, cytrusowe, pachnące dojrzałymi brzoskwiniami charakteryzuje się wyjątkowo bogatym finiszem. Uniwersalni..

31,00zł

Le Coquille d'Oc Rouge, 2014, Domaine Sainte Rose

Le Coquille D'Oc to typowy dla Langwedocji blend Syrah-Grenache-Mourvedre. Wino o aromatach rozmarynu i tymianku z nutą ciemnych owoców i pikantymi akcentami. Miękkie, dobrze zaokrąglone taniny, pełne..

31,00zł

Le Mistral Merlot, 2012, Domaine Sainte Rose

Merlot jest niekiedy niesłusznie lekceważone przez koneserów, a to wino jest niezywkle owocowe, pełne słońca południowej Francji. Idealnie zrównoważone, o intensywnych aromatach dojrzałych malin, ale ..

35,00zł

Le Pinacle Syrah, 2012/2013, Domaine Sainte Rose

Le Pinacle to najwyższy punkt na terenie winnic Domaine Sainte Rose - wieża Chateau, ale symbolicznie właściciele nazwali tak swoje topowe czerwone wino odzwierciedlić niezwykłą budowę i moc Syrah. Sy..

62,00zł

Les Derniers Cepages, 2011, Domaine Sainte Rose

Les Derniers Cépages (ostatnie/najpóźniejsze odmiany) to nietypowa mieszanka gron dwóch najpóźniej dojrzewających odmian winogron - Mourvedre i Petit Verdot. W Langwedocji Mourvedre to ostatnia odmian..

42,00zł

Wyświetlono: 1 do 6 z 6 (1 stron)