Dog Point

Dog Point jest butikową winnicą położoną w dolinie Wairau w Marlborough – głównym nowozelandzkim regionie winiarskim. Pomimo istnienia na rynku dopiero od kilku lat posiada dość imponujący rodowód – James Healey i Ivan Sutherland poprzednio pracowali odpowiednio jako enolog oraz zarządca winnicy w pobliskiej Cloudy Bay, legendarnej winnicy, która wprowadziła 30 lat temu nowozelandzkie wino, a szczególnie Sauvignon Blanc, na mapę świata. Sama winnica swoją nazwę wzięła od wzgórza, gdzie, w czasach gdy dolina Wairau i otaczające ją wzgórza były terenem wypasu owiec, zbierały się dzikie psy.


Chardonnay, Marlborough, 2012, Dog Point

Wyraźny posmak dojrzałych owoców cytrusowych i leżakowanie 18 miesięcy we francuskim dębie nadały temu winu styl oraz charakter starego świata. Aromaty cytrusowe, tostowe i mineralne. W us..

99,00zł

Pinot Noir, Marlborough, 2013, Dog Point

Wino o głębokim rubinowym kolorze. W aromacie dominują czerwone owoce, które są uzupełnione nutami fiołków, goździków i cynamonu. To bogate, luksusowe Pinot Noir posiada pełną strukturę oraz posmaki c..

119,00zł

Sauvignon Blanc, Marlborough, 2016, Dog Point

Wino posiada intensywny cytrusowy charakter, podkreślony cytryną i grejpfrutem oraz uzupełniony nutami czarnego bzu oraz dymnymi i mineralnymi niuansami. Na podniebieniu jest soczyste i pełne cytrusow..

76,00zł

Sauvignon Blanc, Section 94, 2014, Marlborough, Dog Point

Wytwarzane z gron zbieranych w jednej z najlepszych parceli winnicy Dog Point. Wino było leżakowane w dębowych beczkach przez 18 miesięcy. W rezultacie powstało pełne, złożone Sauvignon Blanc, bogate ..

99,00zł

Wyświetlono: 1 do 4 z 4 (1 stron)