Dog Point

Dog Point jest butikową winnicą położoną w dolinie Wairau w Marlborough – głównym nowozelandzkim regionie winiarskim. Pomimo istnienia na rynku dopiero od kilku lat posiada dość imponujący rodowód – James Healey i Ivan Sutherland poprzednio pracowali odpowiednio jako enolog oraz zarządca winnicy w pobliskiej Cloudy Bay, legendarnej winnicy, która wprowadziła 30 lat temu nowozelandzkie wino, a szczególnie Sauvignon Blanc, na mapę świata. Sama winnica swoją nazwę wzięła od wzgórza, gdzie, w czasach gdy dolina Wairau i otaczające ją wzgórza były terenem wypasu owiec, zbierały się dzikie psy.


Chardonnay, 2021, Marlborough, Dog Point

Grona do produkcji tego wina są ręcznie zbierane, delikatnie prasowane i trafiają na 18 miesięcy do beczki. Produkcja opiera się w 100% na dzikiej (pierwotniej i wtórnej) fermentacji. Butelkowa..

136,00zł

Pinot Noir, 2021, Marlborough, Dog Point

Wino o głębokim rubinowym kolorze. W aromacie dominują czerwone owoce, które są uzupełnione nutami fiołków, płatków róży i suszonych ziół. To bogate, luksusowe ..

169,00zł

Sauvignon Blanc, 2023, Marlborough, Dog Point

Klasyczne, wytrawne i aromatyczne Sauvignon Blanc z Marlborough. Wino posiada intensywny cytrusowy charakter, podkreślony cytryną i grejpfrutem. Aromat jest uzupełniony nutami owoców tropikalny..

99,00zł

Sauvignon Blanc, Section 94, 2018, Marlborough, Dog Point

Wytwarzane z gron zbieranych w jednej z najlepszych parceli winnicy Dog Point. Wino było leżakowane w dębowych beczkach przez 18 miesięcy. W rezultacie powstało pełne, złożone Sauvignon Blanc, bogate ..

132,00zł

Wyświetlono: 1 do 4 z 4 (1 stron)