Francja

Francja prawdopodobnie produkuje więcej wspaniałych win niż jakikolwiek inny kraj. Jednak błogi stan zadowolenia, istniejący przez ostatnie dwudziestolecie we Francji, pozwolił importerom z Nowego Świata zagarnąć rynki, które Francuzi przyjmowali poprzednio za oczywiste. Stało się tak zwłaszcza jeżeli chodzi o wina do codziennego picia, ponieważ wiekszość poszukuje win pełniejszych, bardziej owocowych, a jednocześnie bardziej przystępnych, niż Francja tradycyjnie produkowała. Spadający popyt na wina francuskie na czołowych rynkach to sygnał, którego nie można zignorować. Region Languedoc w południowej Francji zaczyna produkować coraz więcej pełniejszych, bardziej owocowych i mniej agresywnych win. Choć są one bardziej podobne do popularnych win z Nowego Świata, niż do wielu tradycyjnych win z tego regionu, zachowały swój unikalny francuski charakter.

Wina z Francji


Blanc de Blancs, Brut, 2018,  Methode Traditionnelle, Domaine Sainte Rose

Bardzo wczesne zbiory gron Chardonnay zapewniają winu intensywną kwasowość, niezbędną do produkcji wysokiej jakości wina musującego, w gorącym i suchym klimacie południowej Francji. Blanc de Blanc zos..

82,00zł

Blanc Sec, Pezat, 2022, Bordeaux, Chateau Teyssier

Mieszanka 90% Sauvignon Blanc, a pozostała część to aromatyczny Muscadelle, kuzyn Viognier, rzadki, ale wciąż rodzimy w niektórych częściach Bordeaux. Winnice koncentrują się na pagórkow..

66,00zł

Chablis, Domaine Long-Depaquit, 2021, Domaine Albert Bichot

Krystaliczna przezroczystość tego Chablis oraz jego jasno żółty kolor z zielonkawymi refleksami wiele mówi o jego charakterze, który obfituje mineralną precyzją oraz finezją. Rześ..

168,00zł

Chardonnay „Origines”, 2020, Burgundia, Domaine Albert Bichot NowośćNew

Bourgogne Chardonnay „ORIGINES” produkowane jest z winorośli uprawianych w Côte de Beaune i Hautes-Côtes de Beaune. Sędziwy wiek winorośli nadaje temu winu szczególnie s..

134,00zł

Chardonnay, „Secret de Famille”, 2021, Burgundia Côte d’Or, Domaine Albert Bichot NowośćNew

Côte d’Or to serce Burgundii, gdzie produkowane są najbardziej prestiżowe wina regionu. Aby podkreślić to wyjątkowe terroir, w 2017 roku stworzono rozszerzoną nazwę „Bourgogne C&ocir..

168,00zł

Chateau Laforge, Saint Emilion, Grand Cru, 2019, Bordeaux, Chateau Teyssier

Pełne siły, niemal dekadenckie wino z eleganckim atakiem, rozpięte między zmysłowymi aromatami, a gładkimi taninami. W prestiżowej apelacji Saint Emilion Gran Cru dominują stare nasadzenia Merlot i Ca..

298,00zł

Chateau Teyssier, Saint Emilion Grand Cru, 2019, Bordeaux

Ta etykieta produkowana jest nieprzerwanie w Chateau Teyssier od XVIII wieku. Od przejęcia posiadłości przez Anglika, Jonathana Maltusa renowacja toczy się nieprzerwanie. W szczególności to win..

174,00zł

Chateauneuf-du-Pape, 2021, Philippe Bouchard et Fils

Już od XIV wieku, kiedy ustanowiono Chateauneuf jako letnią papieską rezydencję, wina tego regionu były najlepiej znane w Dolinie Rodanu. Wytwarzane z gron Grenache, Syrah i Mouvedre, rosnących na kam..

186,00zł

Comte de la Perriere - Silex, 2022, Sancerre, Dolina Loary, Saget la Perriere

Dobrze zrównoważone, owocowe wino z aromatem cytrusów oraz mineralną nutą. Na podniebieniu jest pełne, bardzo dojrzałe, giętkie i wyrafinowane. Idealnie z łososiem, pstrągiem, doradą ora..

149,00zł

Condrieu, La Combe de Malleval, 2020/2022, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Skoncentrowane, niezwykle aromatyczne wino o zapachu moreli, brzoskwini, cytrusów, miodu i wanilii. Na podniebieniu jest równie imponujące i hojne. Gładkie i wspaniale kremowe o zr&oacut..

269,00zł

Côte-Rôtie, Mon Village, 2020, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Côte-Rôtie Mon Village to bardzo eleganckie czerwone wino o pełnej budowie i pięknej strukturze. Charakteryzuje się nutami czerwonych i czarnych owoców, takich jak maliny i czarna p..

338,00zł

Grand Cru Classe, 2014, Pauillac, Chateau Lynch Bages

Wino ma głęboki kolor i aromatyczny nos; na podniebieniu bogate i tłuste, doskonale otulone jedwabistymi taninami. Ten rocznik wyróżnia się piękną równowagą mocy, świeżości i elegancji. ..

1 180,00zł

La Perriere Blanc Fume, 2022, Pouilly Fume AOP, Dolina Loary, Saget La Perriere

To stylowe białe wino zostało wyprodukowane w 100 % ze szczepu Sauvignon Blanc. Posiada ono oryginalną nazwę apelacji Pouilly Fumé „Blanc Fumé de Pouilly”, która zosta..

99,00zł

La Petite Perriere, Pinot Noir, 2022, Dolina Loary, Saget la Perriere

Piękny rubinowy kolor z granatowymi refleksami. Wyczuwalne aromaty czarnych owoców takich jak jeżyny i jagody. Na podniebieniu jest pełne, obfite o świeżym posmaku wiśni. To Pinot Noir właśnie ..

54,00zł

La Petite Perriere, Sauvignon Blanc, 2022, Dolina Loary, Saget la Perriere

Wspaniałe Sauvignon Blanc z jasno-zielonymi refleksami. Elegancki aromat z harmonijną ekspresją białych kwiatów, czarnego bzu, akcji i mineralną nutą. Na podniebieniu bardzo świeże, jedwabiste,..

46,00zł

Le Carre, Saint Emilion Grand Cru, 2016, Chateau Teyssier

Le Carre to nazwa pojedynczej winnicy z której owoców powstają wina o tej samej nazwie. Położona jest w centrum miasta Saint Emilion. Jonathan Maltus zdecydował się na produkcję tej etyk..

598,00zł

Le Dome, Saint Emilion Grand Cru, 2016, Chateau Teyssier

Legendarna etykieta Château Teyssier. Usytuowana obok Château Teyssier 3-hektarowa winnica obsadzona jest głównie Cabernet Franc - aż w 80%, czyli najwięcej w regionie Bordeaux. Res..

1 390,00zł

Le Nardian, Lugaignac, 2017/2020, Bordeaux, Chateau Teyssier

Equal parts Sauvignon Blanc and Semillon, with 20% of Muscadelle, the Semillon is less tropical than usual and so the aromatics are more refined and classic, giving more focus to the whole. Neverthele..

298,00zł

Le Pinacle Syrah, 2018, Langwedocja, Domaine Sainte Rose

Le Pinacle to najwyższy punkt na terenie winnic Domaine Sainte Rose - wieża Chateau. ie właściciele nazwali tak swoje topowe czerwone wino, aby odzwierciedlić niezwykłą budowę i moc Syrah. To wino w s..

79,00zł

Le Pinacle, Chardonnay, 2021, Langwedocja, Domaine Sainte Rose

„Le Pinacle” to nazwa ekskluzywnej serii win Domaine Sainte Rose, pochodząca od najwyższego punktu winnicy tj. kultowej wieży na szczycie budynku Domaine. To luksusowe Chardonnay leżakowa..

79,00zł

Le Rêve rose, 2021, Cotes de Provence, Jonathan Maltus

La Reve pochodzi z pięknego pasażu Flassanssur-Issole, na południowych wschodzie Francji, gdzie winorośle korzystają z ciepłego i słonecznego klimatu w ciągu dnia oraz chłodnych nocy. Tamtejsza gleba ..

218,00zł

Le Temps est Venu Blanc, 2022, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Wino o średniej budowie, z posmakami dojrzałych gruszek, marcepana i toffi. Posiada dobrą równowagę i bardzo długie zakończenie dzięki orzeźwiającej kwasowości...

76,00zł

Le Temps est Venu Rouge, 2021, Cotes du Rhone, Stephane Ogier

Le Temps est Venu to kupaż z dominującym Grenache, ale dzięki dodaniu Syrah i Mourvedre to wino o mocno zarysowanej strukturze, pełne przypraw i gładkich tanin. Średnio zbudowane...

76,00zł

Megalithe, 2019, Sancerre, Dolina Loary, Saget la Perriere

Dobrze zaokrąglone wino, o aromacie dojrzałych owoców z nutą wanilii, ukazuje zdumiewającą pełnię w ustach. Posiada wspaniałą złożoność, która będzie się uszlachetniać w miarę upływu lat..

224,00zł

Mâcon-Lugny "Les Charmes", AOC, 2020, Burgundia Mâconnais, Domaine Albert Bichot NowośćNew

Winnica jest położona w regionie Mâconnais, w sercu apelacji Macon-Lugny (południowa Burgundia). Winorośl „Les Charmes” jest sadzona na słynnym wapiennym płaskowyżu o powierzchni 100..

124,00zł

Pavillon Rouge by Chateau Margaux, 2010, Margaux

Po raz pierwszy Pavillon Rouge, który stanowił 38% zbiorów, ma taką samą proporcję jak pierwsze wino Chateau. Ten wybór odzwierciedla jeszcze wyższe standardy, jakie zostały wyzna..

1 998,00zł

Pezat Rose, 2022, Cotes de Provence, JCP Maltus

Wyprodukowane z klasycznych dla Prowansji odmian. Wino odzwierciedla aromatyczność szczepu Grenache, intensywną owocowość Cinsault i złożoną owocową pikantność Syrah. Rezultatem jest świeże, elegancki..

76,00zł

Pezat, Bordeaux Superieur, 2020/2021, Bordeaux, Chateau Teyssier

Znakomity stosunek jakości do ceny. Jonathan Maltus z Chateau Teyssier produkuje to wino w większych ilościach niż apelacyjne etykiety, ale zachowując wszystkie zasady St.Emilion gwarantujące wysoką j..

74,00zł

Pinot Noir „Origines”, 2020, Burgundia, Domaine Albert Bichot NowośćNew

Bourgogne Pinot Noir „ORIGINES” powstaje z winogron uprawianych w winnicach położonych w Côte de Beaune i Côte de Nuits. Zmienna ekspozycja i wysokość tych winnic, daje doskona..

138,00zł

Pouilly Fumé, La Charmette, 2022, Dolina Loary, Domaine Chauveau NowośćNew

Wino o pięknej, jasnożółtej barwie z zielonymi refleksami. W nosie dominują nuty wapienne i żółtych owoców (śliwki mirabelki). Na podniebieniu jest  obfity i pełne. Struktura..

96,00zł

Wyświetlono: 1 do 30 z 41 (2 stron)