Senorio de Barahonda

Ta rodzinna firma, założona w 1925 r., z producenta mainstreamowych win, stała się winnicą produkującą wytworne, często nagradzane wina. Senorio de Barahonda jest położona w maleńkim regionie Yecla, na samej północy Murcii. Dzięki położeniu wysoko nad poziomem morza, po paląco gorących dniach w lecie następują dużo chłodniejsze noce. To sprzyja produkcji gron, które są owocowe, ale nie dżemowe. Winnica produkuje zadziwiające wina z gron monastrell, syrah oraz cabernet sauvignon. Senorio de Barahonda posiada także centrum dla gości oraz wspaniałą restaurację, które warto odwiedzić będąc w okolicy.


Crianza, 2020, Yecla, Senorio de Barahonda

W aromacie jest złożone i eleganckie z tostowymi niuansami. Świeże, z intensywnym, pikantnym i zrównoważonym finiszem. Nadaje się do wszystkich rodzajów mięs, warzyw, serów i pasz..

58,00zł

El Bicho Raro, 2020, Yecla, Senorio de Barahonda

El Bicho Raro to "odmieniec" z winnicy Barahonda. W przeciwieństwie do ich pozostałych win, Monastrell jest tu tylko dodatkiem, pierwsze skrzypce gra Tintorera, inaczej Garnacha Tintorera, czyli hiszp..

84,00zł

Monastrell, Heredad Candela, 2019, Yecla, Senorio de Barahonda

Wyprodukowane z ponad 60-letnich krzewów Monastrell. Leżawało przez 9 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Wino o pięknym wiśniowym kolorze, z korzennymi i owocowymi nutami.  Na podnie..

104,00zł

Monastrell, Summum, 2021, Yecla, Senorio de Barahonda

Wyprodukowane z nieszczepionych gron Monastrell, uprawianych w winnicach o wapiennych i skalistych glebach. Wino posiada intensywne aromaty kandyzowanych i suszonych owoców oraz niesamowicie bo..

106,00zł

Monastrell/Syrah, Barrica, 2021, Yecla, Senorio de Barahonda

To intensywne wino jest bardzo owocowe, a jego jakość podkreślają idealnie wkomponowane niuanse beczkowe. Spędziło sześć miesięcy w beczkach z francuskiego dębu i leżakowało cały następny rok ..

55,00zł

Organic, Monastrell/Merlot, 2022, Yecla, Senorio de Barahonda

Posiada dobrą strukturę i przyjemny posmak w ustach. Nadaje się do wszystkich rodzajów czerwonego mięsa, gulaszu, ryżu, serów i pasztetów. Wina organiczne i naturalne cz. II [Y..

56,00zł

Organic, Verdejo, Blanco, 2023, Yecla, Senorio de Barahonda

Wino o jasno-żołtej barwie z zielonymi refleksami. Wyraźnie wyczuwalne owoce tropikalne z cytrusowymi nutami. Intensywne aromaty, świeżość i elegancja na podniebieniu oraz długie zakończenie z charakt..

44,00zł

Petit Verdot,  Heredad Candela, 2018, Senorio de Barahonda

Wino wyprodukowane z odmiany Petit Verdot (100%). Leżakowało przez 16 miesięcy w beczkach z amerykańskiego dębu. Pełne i zrównoważone, o szerokim wachlarzu aromatów, głównie czarn..

106,00zł

Wyświetlono: 1 do 8 z 8 (1 stron)