Borgo del Tiglio

Borgo del Tiglio to jedna z najwspanialszych posiadłości winiarskich na świecie. Jest zarządzana przez Nicola Manferrari i znajduje się w Cormòns, w samym sercu Friulian Collio. Posiadłość jest zasadniczo połączeniem domu, farmy i winiarni.

Manferrari trafił do winiarstwa przez przypadek. Z wykształcenia farmaceuta, przejął rodzinny majątek po nieoczekiwanej śmierci ojca w 1981 r. W 1982 r. po raz pierwszy butelkował własne wino. Na początku było ciężko, ale wina, które przetrwały z tego okresu, dobitnie przypominają, że najważniejsza jest jakość winnicy.

Nicola Manferrari jest obecnie uznawany za jednego z oryginalnych pionierów Friuli, znanego z produkcji doskonałych i wybitnych białych win, składających się z mineralności i energii nasyconej solą, które oddają charakter i duszę Friuli. Borgo del Tiglio to odzwierciedlenie prawdziwej doskonałości i precyzji jaką możemy odnaleźć w jednej z najwspanialszych włoskich apelacji.


Collio Bianco, 2017, DOC, Collio, Borgo del Tiglio

Collio bianco to wino wyprodukowane z mieszanki gron Friulano, Sauvignon i Riesling Renano. Pierwszy raz zostało wyprodukowane w 1989 roku, kiedy Nicola pracował nad swoim pomysłem na wino Studio di B..

134,00zł

Collio Friulano, DOC, 2017, Borgo del Tiglio

Friulano to białe wino, które odzwierciedla prestiżowe terroir Collio. Kwiatowe, owocowe i delikatnie korzenne nuty są efektem intensywnej i przyjemnej struktury. Typowa świeżość jest połączona..

178,00zł

Milleuve Bianco, 2019, IGT, Friuli-Venezia Giulia, Borgo del Tiglio

Milleuve Bianco to mieszanka pięciu białych odmian uprawianych przez Nicola Manferrari: Friulano, Sauvignon, Riesling Renano, Malvasia i Chardonnay. Manferrari przywiązuje dużą wagę do używania włoski..

79,00zł

Wyświetlono: 1 do 4 z 4 (1 stron)