Borgo del Tiglio

Borgo del Tiglio to jedna z najwspanialszych posiadłości winiarskich na świecie. Jest zarządzana przez Nicola Manferrari i znajduje się w Cormòns, w samym sercu Friulian Collio. Posiadłość jest zasadniczo połączeniem domu, farmy i winiarni.

Manferrari trafił do winiarstwa przez przypadek. Z wykształcenia farmaceuta, przejął rodzinny majątek po nieoczekiwanej śmierci ojca w 1981 r. W 1982 r. po raz pierwszy butelkował własne wino. Na początku było ciężko, ale wina, które przetrwały z tego okresu, dobitnie przypominają, że najważniejsza jest jakość winnicy.

Nicola Manferrari jest obecnie uznawany za jednego z oryginalnych pionierów Friuli, znanego z produkcji doskonałych i wybitnych białych win, składających się z mineralności i energii nasyconej solą, które oddają charakter i duszę Friuli. Borgo del Tiglio to odzwierciedlenie prawdziwej doskonałości i precyzji jaką możemy odnaleźć w jednej z najwspanialszych włoskich apelacji.


Collio Bianco, 2019, DOC, Collio, Borgo del Tiglio

Collio bianco to wino wyprodukowane z mieszanki gron Friulano, Sauvignon i Riesling Renano. Pierwszy raz zostało wyprodukowane w 1989 roku, kiedy Nicola pracował nad swoim pomysłem na wino Studio di B..

149,00zł

Collio Friulano, DOC, 2017/2018, Borgo del Tiglio

Friulano to białe wino, które odzwierciedla prestiżowe terroir Collio. Kwiatowe, owocowe i delikatnie korzenne nuty są efektem intensywnej i przyjemnej struktury. Typowa świeżość jest połączona..

224,00zł

Milleuve Bianco, 2021, IGT, Friuli-Venezia Giulia, Borgo del Tiglio

Milleuve Bianco to mieszanka pięciu białych odmian uprawianych przez Nicola Manferrari: Friulano, Sauvignon, Riesling Renano, Malvasia i Chardonnay. Manferrari przywiązuje dużą wagę do używania włoski..

98,00zł

Wyświetlono: 1 do 4 z 4 (1 stron)