VESTAL VODKA

Wyobraź sobie jak potwornie nudno byłoby gdyby wszystkie winnice we Francji produkowały bardzo podobne wino. Tak stało się w świecie wódek w Polsce i w Rosji, które uznają siebie za kolebkę tego alkoholu. Dawniej wódka pochodząca z Polski posiadała smak, charakter i oddawała duszę danego miejsca. Na początku XX wieku w Polsce funkcjonowało ponad 2500 gorzelni. Teraz wódka jest zazwyczaj bez smaku i nadaje się do zmrożenia lub zmieszania z płynem, który zatuszuje jej agresywność. Marki wódki różnią się od siebie butelkami i marketingiem.

Cechą wspólną współczesnych wódek jest wielokrotna destylacja - proces, który oczyszcza i pozbawia alkohol jakiegokolwiek smaku czy aromatu. Przy produkcji Vestal celowo wybieramy odpowiednie odmiany oraz miejsca w których ziemniaki maja rosnąć. Jesteśmy świadomi, że w naszej pracy tak ważne jest to, co Francuzi nazywają terroir. Destylujemy tylko raz by uchwycić i zachować wszystkie aromaty i smaki, ktore nadają charakteru naszej małej, rzemieślniczej produkcji. Podajemy roczniki na etykietach, ponieważ nigdy nie będziemy w stanie wytworzyć takiego samego produktu w kolejnych latach. Butelki są proste, bo wierzymy, ze liczy się zawartość, a nie opakowanie.

2013 to czwarty rocznik Vestal. Przez cztery lata testowaliśmy różne odmiany, lokalizacje pól i metody destylacji. Roczniki 2009, 2010, 2011 wyprzedały się krótko po wypuszczeniu na rynek. Vestal jest ekportowana do wielu państw. W szczególności rynek w Wielkiej Brytanii i Francji doskonale przyjął ten typ alkoholu zyskując najwyższe uznanie krytyków i smakoszy.

Więcej o Vestal znajdziecie na stronie vestalvodka.com

Pokaż: Lista / Siatka
Pokaż:
Sortowanie:
Vestal Blended Potato
Wódka Blended Potato została wyprodukowana z kilku różnych odmian ziemniaków tj. Innowator, Aster..
64,00zł
Vestal Pomorze 2014
W 2014 roku użyliśmy wczesnej odmiany Ludmilla o owocowym charakterze. Wyczuwalne są aromaty anyż..
95,00zł

Musisz być pełnoletni by móc wejść na stronę

Aby korzystać z usług sklepu Wine Express Ltd. musisz mieć powyżej 18 roku życia.

Jestem pełnoletni

Klikając na poniższy przycisk akceptujesz regulamin sklepu.
Wejdź
Regulamin

Jestem niepełnoletni

Pij mleko, bądź wielki i wróć jak skończysz 18 lat!
Wyjdź
Regulamin
facebook