• „I Fondatori” Amarone della Valpolicella, DOCG Riserva, 2013, Veneto, Fabiano

„I Fondatori” Amarone della Valpolicella, DOCG Riserva, 2013, Veneto, Fabiano

Amarone Fondatori to wino, które pochodzi z antycznej serii. Jest to limitowana produkcja, którą Nicola Fabiano  zadedykował swojemu dziadkowi Francesco oraz jego ojcu Sergio, którzy dzięki realizowaniu swojej pasji i wytrwałości w produkcji win o doskonałej jakości, stanowili dla niego inspirację oraz dobry przykład.

W smaku jest wytrawne i zmysłowe, z charakterystycznym zapachem i głęboką granatowo-czerwoną barwą, będącą wynikiem suszenia owoców tradycyjną metodą przez  120 dni, a następnie długiego leżakowania i precyzyjnego, wyrafinowanego dojrzewania. Dojrzewa minimum 30 miesięcy w beczkach dębowych, a następnie 6 miesięcy w butelkach zanim zostanie wypuszczone do sprzedaży. Na podniebieniu jest po prostu majestatyczne!  Posiada bogaty smak z miękkimi taninami i świeżą kwasowością z niuansami śliwek oraz kakao.

Wspaniałe do grillowanych i pieczonych mięs. Można się nim również rozkoszować pod koniec posiłku – włosi określają je jako „wino do medytacji”. Przed podaniem zaleca się otworzyć i zdekantować.

Zdobywca złotego medalu – Mundus Vini Meininger 2021

  • 289,00zł

Ilość

Opinie (0)
Rodzaj Czerwone
Region Veneto, Włochy
Winnica Fabiano
Szczep 30% corvina; 40% corvinone; 25% rondinella; 5% molinara
Rocznik 2013
Wytrawność Wytrawne
Przedział cenowy 100 + zł
Zamknięcie Korek
Zawartość alkoholu 16.0%
Pojemność 750 ml
Dostawa

do 11 butelek : 24.50 zł brutto

12 butelek i więcej lub powyżej 500zł : GRATIS

Ubezpieczona przesyłka kurierska

Wysyłka w 24h